Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie równo pracujący silnik w E-30 316i


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od 3-ch miesięcy jestem posiadaczem E-30 316i z motorem 1.8. Zauważyłem pewną niepokojącą rzecz. Po nagrzaniu się silnika, obroty na biegu jałowym zaczynają się wahać (między 700 a 1000obr/min). Silnik nie pracuje równo. Przy zimnym silniku z rana - tego problemu nie ma.

Proszę o radę co to może być?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Polus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-30 316i z motorem 1.8

ooo ciekawe :mrgreen:

316 to 1.6 :wink: chyba ze masz 318

z tego co pamietam to jesli to jest wąska lampa to mimo oznaczenia 316

silnik moze byc 1.8 zreszta looknij Bob w te rozpiski o silnikach na stronie <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze rady. uklon_bmw

Ile taki silnik krokowy może kosztować? Czy jest to poważna usterka?

Co do mojego autka, to jest to E-30 z szeroką lampą (pierszy model z grudnia 87). Pierwsza rejestracja w 88r. Nie jest to składak. Z tego co wyczytałem do przez jeden rok, taka opcja 316i była w produkcji. Później wszedł model 318i.

Pozdr.

Polus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki 1,6 od 1,8 się niczym nie różnią poza średnicą cylindra tak więc reszta jest taka sama .... z tym da się jeździć spotkałem sięnawet z takim przypadkiem że w okresie zimowym wariowała mi E-30 falowały obroty potem wogóle nie chciał trzymać obrotów a potem sam się naprawił i jest już normalnie ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem,nawet gorszy,bo obroty wachały się od 500 do 1700.Da się z tym jeźdźić,ale to strasznie denerwuje.Tu dobra rada na początek!!!!!!!!!!!!!

Wykręć silniczek krokowy i przemyj go benzyną ekstrakcyjną i to wszystko.To z pewnością najtańszy sposób.U mnie to zadziałało i teraz jest ok!!Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Wam wszystkim niezmiernie wdzięczny za wszystkie porady.

Wczoraj zapisałem się do Waszego klubu, a dzisiaj już tyle odpowiedzi. Jestem w szoku. Jest mi niezmiernie miło, że mogę należec do takiej super ekipy.

W ten weekend zabieram się do naprawy. Dam znac, jakie rezultaty w poniedziałek.

Mam nadzieję, że moje cacuszko będzie hulac jak trzeba ;)

BMW RULEZ!

Pozdr.

Polus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Wam wszystkim niezmiernie wdzięczny za wszystkie porady.

Wczoraj zapisałem się do Waszego klubu, a dzisiaj już tyle odpowiedzi. Jestem w szoku. Jest mi niezmiernie miło, że mogę należec do takiej super ekipy.

W ten weekend zabieram się do naprawy. Dam znac, jakie rezultaty w poniedziałek.

Mam nadzieję, że moje cacuszko będzie hulac jak trzeba ;)

BMW RULEZ!

Pozdr.

Polus

bmw_beer Cześć i czołem!

Szok jest czasami jak najbardziej wskazany, ale PRAWDZIWY SZOOOK, to byś przeżył, gdybyś tak nieopatrznie trafił na inne forum, gdzie w sposób skuteczny doradzono by Ci, jak to zrobić, aby na pewno udało się urwać np. szpilkę od głowicy, oczywiście tak abyś tej czynności nie musiał powtarzać wielokrotnie, czyli aby udało się za pierwszym razem.

A ponieważ wartościowych rzeczy przeważnie każdy pilnuje "jak oka w głowie", to adres, swoje loginy na TYM forum, zmaknij sobie w sejfie, a www.maxbimmer.pl, naucz się na pamięć... i "Dziel Się Z Innymi" (taka akcja w stylu "Pomóż...przetrwać...") - oczywiście chodzi o Twoje rady, porady, opinie i doświadczenia, jako użytkownika tej szlachetnej marki.

Jeśli ten tekst jest zbyt osobisty, to przepraszam - a Admina proszę o wyrozumiałość dla starszego pana.

Pozdrawiam ! bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Wam wszystkim niezmiernie wdzięczny za wszystkie porady.

Wczoraj zapisałem się do Waszego klubu, a dzisiaj już tyle odpowiedzi. Jestem w szoku. Jest mi niezmiernie miło, że mogę należec do takiej super ekipy.

W ten weekend zabieram się do naprawy. Dam znac, jakie rezultaty w poniedziałek.

Mam nadzieję, że moje cacuszko będzie hulac jak trzeba ;)

BMW RULEZ!

Pozdr.

Polus

bmw_beer Cześć i czołem!

Szok jest czasami jak najbardziej wskazany, ale PRAWDZIWY SZOOOK, to byś przeżył, gdybyś tak nieopatrznie trafił na inne forum, gdzie w sposób skuteczny doradzono by Ci, jak to zrobić, aby na pewno udało się urwać np. szpilkę od głowicy, oczywiście tak abyś tej czynności nie musiał powtarzać wielokrotnie, czyli aby udało się za pierwszym razem.

A ponieważ wartościowych rzeczy przeważnie każdy pilnuje "jak oka w głowie", to adres, swoje loginy na TYM forum, zmaknij sobie w sejfie, a www.maxbimmer.pl, naucz się na pamięć... i "Dziel Się Z Innymi" (taka akcja w stylu "Pomóż...przetrwać...") - oczywiście chodzi o Twoje rady, porady, opinie i doświadczenia, jako użytkownika tej szlachetnej marki.

Jeśli ten tekst jest zbyt osobisty, to przepraszam - a Admina proszę o wyrozumiałość dla starszego pana.

Pozdrawiam ! bmw_beer

a na którym to forum poradzono ci ''jak urwać szpilkę''...bo chyba o to ci chodziło pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam ludzie to naprawde niema zadnej filozofii do tego nie trzeba odlaczac akumulatora jedyne co tobie trzeba to srubokret do opaski o ile sie nie myle to tylko ta co trzyma krokowca w mocowaniu bo reszta jest tylko wkladana na wcisk sciagasz jeszcze kostke i masz go w dloni miesci on sie kolo przepustnicy w tej grubej gumowej rurze co laczy filtr powietrza z kolektorem ssacym uzywka kosztuje ok 80-100 zl :wink: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...