Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Xeony w BMW E30


FRYCIU

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura swiatła 5000K

ładne światełko (temperaturka światła w bmw org to 4300K z ksenonami)więc masz pawie takie samo:)

Ja szykuje się na 6000K(reflektory juz wymieniłem na IN PRO i są przygotowane pod montaż zestawu ksenonów)

Grunt to dobrze wyregulowane reflektory przy takich światełkach <bmw_2> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wlasnie wczoraj tez znalazele xenony do e36 cena 320zł wydawalo mi sie to zaskakujaco tanio, czy nie ma problemu z montazem i czy te żarniki bez problemu mieszcza sie w reflektory bo dosyc dlugie sa i napewno dłuższe od moich H1.

zobaczcie ta aukcje i pomozcie... czy podpasuja do mnie ???

http://moto.allegro.pl/item283729966_xenon_hid_h1_h3_h4_h7_hb3_hb4_hb5_kurier_gratis_.html

http://moto.allegro.pl/item287486247_ksenon_xenon_h1_najtaniej_nowe_audi_bmw_honda.html

dzieki i czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa znaczy sie HID'Y to taki komplet jak tu dalem link??? bo wstyd sie przyznac nie wieim co to znaczy. a i jeszcze jedno... gadalem z bratem i mowi ze te "xenony" co podalem linki ze to kicha jest, bo nie powinny byc montowane ze wzgl. na to ze moje auto nie ma spryskiwaczy na lampy :/ ... czy mozna miec przez to jakies problemy??? chodzi mi tu dokladnie o przeglad ?? hm?

dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w e36 tez jest malo miejsca (szczegolnie, ze silnik 2.8) ale przetwornice weszly bez wiekszego problemu. Ja akurat zaplacilem za montaz stowke, bo nie mialem ani dostepu do garazu ani za bardzo pojecia o tym jak to zrobic. Tez nie mam spryskiwaczy na lampy przednie ale jezdze i nie swiece ludziom po oczach.

Ja kupilem w D&W we Wroclawiu. Za komplet zaplacilem cos w okolicach 400zl. Dobra rzecz jest to, ze w razie jakis problemow, to gwarancja 24 miechy i na podstawie paragonu od razu ci albo naprawiaja albo montuja nowy komplet. To akurat sprawdzone. Ojciec zamontowal u nich tez do siebie do meska. Cos bylo z jedna przetwornica. Zajechalem, sprawdzili i od razu wymienili na nowa. Trwalo to gora kwadrans..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest chyba tak ze przepis o spryskiwaczach i systemie samopoziomujacym dotyczy auto z fabrycznie montowanymi xenonami, nie ma mowy o "usprawnieniu" świateł na własną rękę, oczywsice musza byc tylko dobrze ustawione , nie oslepiajac innych

ja wiadomo lex retro non agit, wiec przepisu nie stosuje sie do naszych autek wyprodukowanych 10-20 lat temu

nie spotkalem sie z kims ktoby mial problemy przez xenonki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
kosa patrzyłem na te 8000K bardzo mi sie podobaja ale to juz niebieskie swiatlo :) pozdr

Słyszałem opinie,że od 8000K w górę barwa światła jest niebieskawa ale w nocy a szczególnie podczas deszczu znacznie pogarsza sie widoczność.Ja miałem wcześniej 4200 świeciły na żółto,od maja śmigam na 6000K i jestem bardzo zadowolony.Światło białe,widoczność w nocy rewelacja.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie odpowiedzi KOSY. Ostatnio cos mi sie obilo o uszy ze ten przepis o ktorym pisales zmienil się i obejmuje również samochody w ktorych dokonalo sie przerobki na Ksenon,tj. chodzi o spryskiwacze jak i system samopoziomujący jest obowiązkowy.Ale nie chcial bym kogos zniechecac bo nie jestem na pewno pewien tego.Ja sam zastanawiam sie nad montazem ksenonow u siebie.Moze ktos cos tez o tym slyszal :?: :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka318is, masz racje. spryskiwacze i system samopoziomujacy musi byc (wg przepisow). ja jednak tez mam w planach zalozenie ksenonow do e30 (bez zbednych pierdół). jak zabiorą dowod, to trudno, przeglad przejdzie na zaprzyjaznionej stacji diagnostycznej i jezdzic bede dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Ja mam u siebie xenon oryginalnie montowany do E32 + spryskiwacze reflektorów

ale zarówki maja 5000k i moim zdaniem jest to zupełnie wystarczające przynajmniej

swieci jako białe swiatło .... wszystkie wynalazki powyzej 6k to przegiecie bo swiatło

jest juz niebieskie i strasznie daje po oczach kierowcom jadącym z przeciwka , jakis

czas temu widziałem jak swiecił "ko(s)miczny zestaw z allegro gdzie zarówki miały

napisane 12k - wyszła fioletowa dyskoteka paranoja za to bym z automatu dowód

zabierał <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...