Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wydech


darek22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

no i tu sie z toba nie zgodze ;) Renomowani producenci wydechow ( czyt. od 1000zl w gore za sam tlumik koncowy) GWARANTUJA jak wyze janpisalm przyrost mocy silnika. Ja sprawdzalem na swojej e46 318i 118ps przed zamontowaniem i po zamontowaniu i 3000km mialem najpierw 116koniow potem 122 :)

tylko zaznacaam po raz kolejny musi to byc RENOMOWANY producent, ulter i inne tego typu zabawki tylko dzwiek zmieniaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
no i tu sie z toba nie zgodze ;) Renomowani producenci wydechow ( czyt. od 1000zl w gore za sam tlumik koncowy) GWARANTUJA jak wyze janpisalm przyrost mocy silnika. Ja sprawdzalem na swojej e46 318i 118ps przed zamontowaniem i po zamontowaniu i 3000km mialem najpierw 116koniow potem 122 :)

tylko zaznacaam po raz kolejny musi to byc RENOMOWANY producent, ulter i inne tego typu zabawki tylko dzwiek zmieniaja

no... tylko pogratulowac.... że chciało ci się to sprawdzac.... z doswiadczenia wiem ze zaden tlumik koncowy nie podniesie ci mocy..... mozesz wymieniac mi firmy jak bosal, walker czy inne. bez zmian w calym ukladzie wydechowym nie uzyskasz zmiany mocy a to co pisza inni to pic na wode.

podam ci przykład z wycinaniem kata.

moda na wycinke kata wciąz trwa a nikt nie zauwarza iz wycięcie kata wpływa na rozprężenie układu wydechowego. Największym błedem jest wstawienie w jego miejsce strumienicy która dodatkowo wpływa na totalne rozprężenie układu a co za tym idzie wypalanie gniazd zaworowych. To popierwsze. po drugie podam ci przykład taki bardzo prosty....

Masz lejek przez który przesypujesz piasek do rurki ośrednicy podobnej do srednicy końcowej lejka. Piasek przesypuje sie bez oporów gdyz średnice są takie same.

Natomiast gośc bierze ten sam lejek ale przesypuje ten piasek do rurki o większej średnicy co mu to da skoro średnica lejka nadal jest taka sama i więcej piachu nie przepuści a w rurce która ma większą średnice jest :

a) zawirowanie piasku

b) nieregularny przepływ

Więc podsumowując zmiana częsci tłumika nic nie da gdyż ważny jest:

a) dolot

b) gładkie i bez oporowe opróżnianie wydechu juz przy kolektorze

C) zachowanie PODSTAWOWEJ zasady utrzymiania rezonansu do;otu wzgledem wydechu.....

A po za tym na czym polega podsawowa zasada zwiększania mocy w silniku spalinowym na:

a) na jak największym sprężeniu powietrza zasysanego

b) na jak największym schłodzeniem powietrza zasysanego

c)na jak najszybszym odprowadzeniu i zassaniu mieszanki bez tworzenia oporów. stąd polerowanie kanałów dolotowych, sportowe wałki powodujące większe zassanie mieszanki, oraz tzw. wolne wydechy policzone tak aby wydalały tyle samo co silnik zdoła zassac.....

I mimo tego że pana X seryjne subaru ma kata a identyczne wyłącznie z tylnego znaczka na trasach WRC ma całkiem inny silnik i wydech i tam nikt nie mysli o ekologii.... a to że jest podobne to tylko chwyt marketingowy.....

i bez urazy ale drażni mnie tunning allegro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko sie akustyka zmieni! Jezeli wybierze tlumik renomowanych producentow : supersprint, remus, sebring, ac schnitzer to gwarantuja oni wzrost mocy o 8-12 konikow i poprawienie przebiegu momentu obrotowego

skoro tak, to dlaczego fabryka tego nie robi?, przecież to wzrost mocy niewielkim wysiłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste.... nie kazdy ma ochote sluchac glosnego ryczenia tudziez basu z wydechu, takie auta kupuja z reguly ( o nowych mowie caly czas) ludzie ktorzy raczej nie sa fanami brzmien silnika itp im zalezy na cichej i spokojnej jezdzie;) Poza tym producenci np Subaru czy Mitsubishi proponuja przy kupnie tlumiki np devila ktore podnosza moc wiec sorry ale 1:0 dla mnie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste.... nie kazdy ma ochote sluchac glosnego ryczenia tudziez basu z wydechu, takie auta kupuja z reguly ( o nowych mowie caly czas) ludzie ktorzy raczej nie sa fanami brzmien silnika itp im zalezy na cichej i spokojnej jezdzie;) Poza tym producenci np Subaru czy Mitsubishi proponuja przy kupnie tlumiki np devila ktore podnosza moc wiec sorry ale 1:0 dla mnie ;p

ja tylko pytam, nie upieram się, bo nie znam się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś wydechu końcowego pod M10 tyle że na chwile nie chce serii bo nie nawidzę a zapewnę ok 150 zł trzeba będzie dać za jednosezonowe rzemiosło które będzie bezużyteczne bo na przyszły sezon planuje swpa wiec znalazłem coś takiego

http://moto.allegro.pl/item373007513_tlumik_sportowy_wysylka_gratis.html#photo

jak wam sie widzi ?? dodam że będę go chciał pózniej zgolić i odzyskac częśz pieniędzy a może nawet uda sie zarobić .

ale czekam na recenzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie przepadam za tego rodzaju końcówkami, przywodzą mi na myśl Calibry z neonami...

osobiście jestem za klasycznym okrągłym lub za (może oklepaną) dwururką

w przypadku twojego tłumika wielki plus to materiał z jakiego jest wykonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WNTcoupe, do e30 nie pasuje za nic taka końcówka... to zostaw calibrze i japończykom...

do e30 najlepiej pasuje chromowana dwururka...

Ja mam wydech SEBRINGA dedykowany i jest miazga, pszyjemny nie buczący dźwięk...

Jeżeli nie chcesz dużo wydawać, to polecam tłumiki końcowe firmy VEGA z dwururką 2x80mm

jak jako środkowy masz zwykły tłumik to będzie się fajnie z tym jeździć, chyba że masz przelotowy to już głośno się zrobi,

a wygląda to w e30 tak (auto kumpla):

5dc8c754be247325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
nie tylko sie akustyka zmieni! Jezeli wybierze tlumik renomowanych producentow : supersprint, remus, sebring, ac schnitzer to gwarantuja oni wzrost mocy o 8-12 konikow i poprawienie przebiegu momentu obrotowego

btw supersprint backfire na sprzedaz mam :D

Pliz pokaz mi wydech, ktyory da 8-12 konikow. Nie ma takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...