Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wyłanczanie sie radia....ehh


Martillo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam klopot kupilem radio do autka po zamontowaniu go chodzi wszystko ok tylko jest jeden problem jak chce zapalic auto to radio mi gasnie tak jakby mu prad odcinalo bo traci wszystko zapamietane, dzieje sie tez tak jak np opuszczam szybe przy wylonczonym silniku albo jak dam radio troche glosniej i jest uderzenie bassem to tez go wylancza. Wczesniej mialem radio sony ze zmieniarka i tego nie bylo, ale wylanczalo sie tez jak glosno szlo tzn tez jak bass sie wlonczyl...Wiecie co jest tego przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że radio przygasa lub gaśnie przy głośniejszym basie jest spowodowane zbyt cienkimi kablami zasilającymi (+/-). Zmień przewody na "tłustsze" a ta usterka zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładowanie akumlatora mam dobre, także to raczej nie powinno być tego przyczyną. Co jeszcze zauwazyłem ze jak mam stacyjke włączoną jak świeci sie licznik "nie kontrolki" i jest wsteczny bieg włonczony to wsteczne mi sie świecą a z tego co wiem powinny sie świecić wtedy kiedy mam kontrolki włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Generalnie jest tak im grubsze kable tym lepiej tylko bez przesady! mi działo sie podobnie więc zaczołem od wymiany całego okablowania z "firmowego" na 1.5mm2 z miedzi beztlenowej do głosników i 2mm@ do zasilaia radia i przy okazji podłaczyłem bezpośrednio pod aku, także podtrzymanie mam prosto z + 12V zeby móc słuchać radia na postoju bez właczonej stacyjki...i teraz nie dosc ze gra lepiej,nie przygasa to jest przygotowane pod lepsze głosniki i wzmak.

[ Dodano: 2 Marzec 08, 10:41 ]

spróbuj puścić zasilanie prosto z aku czerwoni i żółty z kostki radia na +12V a czarny do maszy i zobacz co się dziej i jak coś to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...