Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czym sie rózni 2.0 24v vanos od tego bez wanosa?


Rekomendowane odpowiedzi

2 litry bez vanosa ma 12 zaworów ALE M20B20 !!!!!!!!! o to maltarnowi chodziło :mrgreen:

mocą - 150KM zamiast 129KM

moment 190Nm zamiast 170Nm

i tym ze vanoss ma 24 zawory a 2.0 bez vanossa ma 12 zaworow

bo ku kolega troche zamieszał

w E36 były tylko silniki:

- M50 wszystkie 24V bez vanosa i

- M52 24V z vanosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocą - 150KM zamiast 129KM

moment 190Nm zamiast 170Nm

i tym ze vanoss ma 24 zawory a 2.0 bez vanossa ma 12 zaworow

no i napewno innymi rozwiazaniami technicznymi

tyle tylko ze e36 byly tylko 2.0 24v

Ja Cię proszę Piter mylisz silniki M20 z M50 przy czym M50 nie wszystkie mają vanosa.

Ja mam M50B20 =150 KM 24V i nie jest to typ silnika z vanosem.

Był juz temat o różnicach zwykłego i tego z vanosem (nawet z foto różnicami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Koledzy - do kwietnia tego roku miałem e36 320i '92 z vanosem, dziś od brata kupiłem '91 bez vanosa i subiektywnie ta bez zbiera się lepiej - auto jest wyraźnie żwawsze... starą sprzedałem koledze i on po jeździe obydwoma też stwierdził, że ta bez vanosa jest jakby mocniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - do kwietnia tego roku miałem e36 320i '92 z vanosem, dziś od brata kupiłem '91 bez vanosa i subiektywnie ta bez zbiera się lepiej - auto jest wyraźnie żwawsze... starą sprzedałem koledze i on po jeździe obydwoma też stwierdził, że ta bez vanosa jest jakby mocniejsza

no to chyba vanos był uwalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między VANOS a bez vanosa jest taka, że auto z vanosem szybciej osiąga pełną moc :wink: ( przy mniejszych obrotach obrotach ) A koledze który twierdzi że vanos jest słabszy, proponuje zacząć od przeczyszczenia wtrysków, wymianie filtra paliwa... powinno być lepiej <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanos-system zmiennej fazy rozrządu.Niektóre silniki miały dwa.Ten z vanosem różni się mocą i przyśpieszeniem.Jest też bardziej oszczędny,jeśli chodzi o paliwo.Jeśli chodzi o zawory to wszystkie silniki w bmw po 92 roku miały 24 zawory(mówimy o R6) <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...