Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Tłumik końcowy


Kri$$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Co prawda podobne tematy były już wałkowane, ale mnie zmiana tłumika interesuje z innych powodów niż większość...

Zbliża się wiosna, w związku z tym czas pomyśleć nad ogarnięciem auta. Mój problem polega na tłumiku końcowym, prezentującym się jak na poniższych zdjęciach. Poza tym, że nie wygląda, to dudni, niczym 40-letni Star. Jeszcze gdyby dźwięk odzwierciedlał moc motoru, ale przy tych potężnych 102 kucach...

img1568fa4.jpg

img1569oo1.jpg

Ale do rzeczy - chciałbym go zmienić na jakiś cichy, ale też w miarę możności, wyglądający tłumik. Żeby końcówka wydechu nie wyglądała jak koniec ścieku. Co byście polecili [oczywiście w rozsądnej cenie]? Bo patrzyłem się na allegro i nie wiem, za jakiego typu się rozglądać...

Aha - jak już pisałem, głównym najważniejsze, żeby był cichy - także jakieś "tjunerskie sportowe tłumiki basowe" odpadają...

z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej montowałbym oryginalny (czyt. podróbę), dosyć fajnie wygląda...

tak wyglądał na mojej byłej furce z takim samym monstrum pod machą ;)

44790305es7.jpg

ja bym zmieniał sypko sypko... <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mała reaktywacja tematu - jestem zdecydowany na fabryczny, tylko widzę, że coś tu jest nie tak z tymi tłumikami...

wg bmwfans czy realoem tłumik do e36 coupe powinien wyglądać tak:

181cv2.png

i jego numer katalogowy to 18101737652

natomiast wszystkie jakie maja na allegro i sprzedają jako właściwe do tego auta wyglądają tak:

3547110194vr4.jpg

a ich numer katalogowy to 18101723767 (którego notabene nie ma w realoem :? )

o co tu chodzi?

Czy taki też podejdzie? Bo już sam zgłupiałem i nie wiem :( Może ktoś z was wymieniał na fabryczny i wie czy ten drugi też jest ok... Przypomne silnik to 1,6 m43

[ Dodano: 12 Maj 08, 18:39 ]

ehh ... widzę, ze odzewu brak :(:(:(

na szczęście już się dowiedziałem co i jak, także podzielę się swoją wiedzą, może komuś w przyszłości sie przyda i nie będzie musiał tyle główkować co ja...

tak więc te które są najpopularniejsze na allegro pasują i jest wszystko ok, a różnica w kodzie jest spowodowana po prostu tym, że jest to numer katalogowy zamiennika :? jego numer to 283-285 albo 03.12...

aha i jeszcze na przyszłość jakby ktoś potrzebował dopasować jakiś inny tłumik dla siebie, to polecam tę stronę: http://tlumiki24.pl/index.php?mod=oferta&marki=BMW&modele=&roczniki=&nadwozia=&paliwa=&silniki=&moc=&czesci= naprawdę wszystko ładnie i czytelnie rozpisane...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jest dosc konkretny zaklad we wrocku przy ul. Mielczarskiego. Maja caly wybor tlumikow oryginalnych i polskich zastepczych. Jesli chcesz to daj znac, podejde do nich i wezme numer telefonu, mieszkam rzut beretem, to mozesz zakrecic i sie umowic..

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

czesc Koledzy mam problem kupilem rok temu E36 z 95 roku 2.0 Wydech bajka swietny bas ale po roku cos sie zmienilo tzn nie mozna bylo w srodku wytrzymac w czasie jazdy wiec wpadlem na warsztat, koledzy zdjeli a tu wielka dziura No i stalo sie zamontowali mi normalny wplacilem kase i jade a tu kompletna glucha cisza Co teraz moge zrobic zeby wydobyc troche basu z mojej buni Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...