Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


ILE PALA WASZE E32 Z MOTORAMI 3.0, 3.5 , 5.0


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. Chciałbym sie dowiedzieć ile tak na prawdę spalają te auta bo mój ojciec na takie zachorował. Chodzi mi oczywiście o obydwa paliwa ( benzynę i LPG ). Ciekaw jestem jak to wszystko współpracuje z gazem. Mialem kiedyś e34 525i z LPG i tragedii specjalnie nie było. Z góry dziękuje i pozdrawiam. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,ja posiadam E32. Ma silnik m30 i wsadzony zwykly gaz. W miescie spokojnie mozna zejsc do 16-17gazu,w trasie ostatnio mi wziela niecale 13gazu ale przy rwanym tempie tak 120-160km/h + prawie godzinny zator i jazda na polsprzegle.

Szczerze to kolega tez ma podobną ale na sekwencji i niepali mu wiecej jak 13 w miescie przy normalnej jezdzie. Oczywiscie wszystkie dane podaje dla skrzyn manualnych :)

Pieciolitrowa pali spokojnie ponad 25 w miescie i to jest ta najnizsza granica.Gornej za to nie ma :P Wiec jak jej dobrze przylozysz to spali tyle ile masz w baku ;) Ale wkoncu 12garów trzeba napoic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki m30 tj. 3.0 i 3.5 w szesciu garach są przez wielu uznane za jedne z najleprzych i najbardziej trwalych. Owszem trzeba o nie dbac( oleje itp) ale wiernie sluzą i nie są kaprysne. A najleprze ze są to motory na lancuchu rozrządu. Hmm,jak gaz wplywa na nie to ciezko mi stwierdzic wiec odpowiem tak. Jak sie dba o autko z LPG to niema sie co martwic na zapas. Wiekrzosc e32 ktore ja znam chula na kuchence i jakos nikt nienarzeka.

Osobiscie polecam 3.5litrowy motor gdyz daje fajne osiągi przy takim samym jak w 3.0 srednim spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M30 3.5l w E30.

Fakt ze mam dyfer 4.10 auto bez gazu...

N atrasie jadac okolo 90km/h pali mi 11l, przy katach ponad 30l...

Np. w sobote za 180zl pzrejechalem 200km... tzn. dojazd na lotnisko (ok. 60km) i drugie tyle powrot reszta lotnisko... Srednia wyszla 20l mysle ze nie jest zle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mi 3.0 v8 m60b30 po Wrocławiu przy jeździe normalnej ze wskazaniem na dynamiczna i korki nie wzięła więcej niż 20litrow, średnia to 18litrów, da się zrobić ok.14.5 ale kto tak jeździ mówimy o lpg weź pod uwagę ,że autko o ,którym mówisz jest lżejsze to też v8 więc spalanie będzie podobne.

nim. trasie zszedłem do 9.5litra z jednym korkiem Wrocław- Polkowice 2 osoby

autostrada ok. 160-200 km/h Wrocław-Praga parę postojów plus zatory w Polsce na 8mce, 4 osoby na pokładzie wyszło mi 12.5 lpg wraz z jazdą po Pradze.

także myślę ,że nie jest źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe z tego co widzę to masz przepał jak w polonezie :P i to przy takim samym stylu jazdy...chociaż nie widziałem jeszcze poloneza który by popierdzielał 200km/h O_o

mój znajomy też ma e32 735 i zdecydowanie poleca ją mnie. też mówił ze silniki 3.5l to najlepsze jakie w siódemce montowano spalanie na trasie właśnie szacuje na około 8-8.5 litra. nie przekraczając 120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie dołącze... trasa średnio 10.00 litrów na sto gazu prędkości różne jednak nie powyżej 140km/h korki remonty, wypadki po drodze....miasto właśnie testuje ale jest w manualu więc podejrzewam że w 16 literkach się zamknę...

[ Dodano: 2 Październik 08, 13:55 ]

też sie dołącze... trasa średnio 10.00 litrów na sto gazu prędkości różne jednak nie powyżej 140km/h korki remonty, wypadki po drodze....miasto właśnie testuje ale jest w manualu więc podejrzewam że w 16 literkach się zamknę...

no i się "zamkłem" w 22 litrach miasto.... tak to jest bez sekwencji... skręcam gaz i but aż nie założę sekwencji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Chciałbym sie dowiedzieć ile tak na prawdę spalają te auta bo mój ojciec na takie zachorował. Chodzi mi oczywiście o obydwa paliwa ( benzynę i LPG ). Ciekaw jestem jak to wszystko współpracuje z gazem. Mialem kiedyś e34 525i z LPG i tragedii specjalnie nie było. Z góry dziękuje i pozdrawiam. <bmw_1>
Moje E-32 735 w mieście przy spokojnej jeździe mieści sę w 15l a na trasie A4 Katowice - Wrocław przy prędkości ok 130km/h wyszło 11.2 l. Więc myślę że całkiem przyzwoicie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i się "zamkłem" w 22 litrach miasto

no to fest spalanie , ale zakładam ze cos nie teges z regulacja gazu albo masz

ołowiane wkładki w butach :wink:

Widze ze spalanie w mojej wypada dosc optymistycznie (V8 3.0 sekwencja manual)

srednie spalanie na poziomie 12L-13L gazu (trasa / miasto - 50/50 )

wskazania komputera

- w trasie 9,3

- w miescie pływa w okolicach 11,3 do 11,7

raczej sa lekko przekłamane wg moich obserwacji przy gazie nalezy dodac do

tego +/- 1L /100kmh

specyfika jazdy raczej bez szaleństw , kilka szybkich startów ze swiateł , pare razy

predkosc w okolicach 160kmh ale generalnie tak do 110kmh

Podsumowując na 3 zbiornikach po 42litry(126L) zrobiłem 1170km zakładajac

ze rano od odpalenia do przełączenia na gaz robie około 1-2km wiec tak mniej wiecej

126L / 1100km czyli wychodzi w okolicach 11-13L

Silnik jest na tyle elastyczny ze mozna zapiac 5tke przy 70kmh i sie spokojnie toczyc

do przodu (oczywiscie przy wyprzedzaniu potrzebna redukcja) nie wiem jak to jest

w 735i moze inny dyfer albo inna skrzynia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i się "zamkłem" w 22 litrach miasto

no to fest spalanie , ale zakładam ze cos nie teges z regulacja gazu albo masz

ołowiane wkładki w butach :wink:

No tak... ja stawiam na problem z regulacją gazu gdyż nie mam sekwencji a która planuje założyć.

Skręca jakąś śrubę zobaczę jak będzie jeździc.... Pamiętam tylko że zawsze kręciło się taką plastikową ze sprężynką w połowie miedzy reduktorem a filtrem powietrza.... dobrze główkuje???

ktoś chętny na pomoc przy regulacji tego gazu w moim pojeździe???? może ktoś z Wrocławia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i się "zamkłem" w 22 litrach miasto

no to fest spalanie , ale zakładam ze cos nie teges z regulacja gazu albo masz

ołowiane wkładki w butach :wink:

No tak... ja stawiam na problem z regulacją gazu gdyż nie mam sekwencji a która planuje założyć.

Skręca jakąś śrubę zobaczę jak będzie jeździc.... Pamiętam tylko że zawsze kręciło się taką plastikową ze sprężynką w połowie miedzy reduktorem a filtrem powietrza.... dobrze główkuje???

ktoś chętny na pomoc przy regulacji tego gazu w moim pojeździe???? może ktoś z Wrocławia???

Przyczyna takiego spalania moze byc tez zle dobrany parownik z tego co wiem to

do duzych silników powyzej 200KM powinien byc o symbolu OWL bo te słabsze poprostu

nie "wyrabiają" i silnik sporo traci na mocy a przez to posrednio rosnie spalanie :?

Co do regulacji to najpredzej cos Danich powinien wiedziec co i jak podregulowac

ale nawet jesli masz tam "srubki" to przydało by sie to podpiac pod kompa najlepsi spece

od gazu we wrocku (szkolą instalatorów) sa w Radwanicach firma Eko-Alma

(wylot na Oławe) jak cos to mozesz do nich podjechac niech rzucą okiem co i jak z gazem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie musze powiedziec że wkręca sie na obroty jak ta lala idzie jak przecinak... ja ją mam od kilku dni więc się jej uczę... pod koniec roku zakładam sekwencje do niej więc tak sobie myślę że juz jej odpuszczę :) na sekwencji mam nadzieję że się poprawi :)
z tego co czytam to ty masz załozona ins. taka jak przychodziły do silnikow gaznikowych , jezeli masz srube na wezu podajacym gaz to napewno nie masz komp. gazu lipa-pali ile chce, silnik nie bierze zadnych sygnał tak jak powinien np. najwazniejszy z sondy, nawet 2generacja nie nadaje sie do tych silnikow poniewaz jak strzeli moze narobic duzo szkod jak np. przepływka a zarazem zabiera duzo mocy bo dochodzi jakis mikser i klapa anty wybuchowa tymi zwerzkami automatycznie zabiera dolot powietrza gdzie strata mocy jest ok30 koni tak mysle-kiedys to testowałem, czyli najlepiej załozyc sekwencje dolot powietrza masz wtedy fabryczny i silnik odzyskuje moc i oczywiscie mniejsze spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej e32 mam zwykłą instalkę, po mieście nie jest najbardziej ekonomiczna, zamyka sie w 20-stu litrach przy mało dynamicznej jezdzie. Trasa to bardzo różnie w zależnosci od obciazenia i srednij predkosci, ale zamyka się w 12-15litrach.

Jeśli chodzi o trwałość silnika to zrobiłem nią na gazie ponad 100.00tyś i jak do tej pory wszystko jest bezawaryjne, ważne są tylko regularne wymiany filtrów, oleje, i najważniejsze to tankowanie gazu dobrej jakości ( Przy wymianie filtrów od gazu u mnie co około 15-20tyś na filtrach nie ma zbyt wiele syfu - tankuje na duzych stacjach i na sieci małych stacji w moim mieście Łodzi ale reklamy nie zrobie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam!! Moja e32 z m30b35 na benzynie pali przy ostrej jeżdzie około 14-15 litrów (50% miasto 50% trasa) a jak ostatnio się zawziąłem to spalanie na tej samej trasie co zawsze spadło do około 11 litrów. Obliczenia wykonałem na podstawie ilości przejechanych kilometrów i zatankowanej benzyny (za 100zł to jest 22litry przejechałem 200km). OBC chyba nie jest tak dokładny. A i dodam że jeżdze w tej chwili na oponach o szerokości 195 (padlina... ale niestety letni komplet się uszkodził i musiałem zmienić wczesniej) Co do gazu to jeszcze nie wiem, bo wczoraj założyłem sobie sekwencję i zdażyłem dopiero jakieś 100km przejechać :) pozdro <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zimówka może być 195. Letni komplet mam 235/45/17 hehe

Wskazania kompa można zmieniać/korygować.

Da się ale w komputerze powyżej 88roku produkcji. W VDO z 87roku się nie da :)

A wracając do tematu to na instalacji gazowej na sterowniku diego G3 z wtryskami magicJet spalanie wyszło niecałe 15litrów gazu na 100km, przy ostrej jeździe. Cała butla gazu starczyła na 374km (cała czyli 56litrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...