Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Odprowadzanie cieplego powietrza z komory silnika


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, napisalem juz post, ale gdzies zniknal... :shock:

OK, mam pytanko. Co sadzicie o odprowadzaniu cieplego powietrza z komory silnika? Mam dosc duzo filtr stozkowy i wiadomo, ze tym mniej cieplego powietrza, tym lepiej. Jedyne wyloty, ktore bralbym pod uwage to takie, jakie wystepowaly w Oplu GSI. Byly dosc dyskretne, nie wystawaly z maski jak karton od jajek wiec patrzac na samochod z boku, profil pozostaje niezmieniony.

Czy myslicie, ze takie wyloty powietrza na e36 wygladalyby ok i przedewszystkim czy spelnialyby swoja role? Czy bylby to jeden wielki kasztan nie warty swieczki? Co sadzicie?

Zalaczam fote jak to wyglada na kadecie.

Pozdrawiam.

kadett20gsi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet bez stożka odczuwałem brak takiej rury co zbiera powietrze sprzed chłodnicy,

odseparowane chłodnne powietrze dostaniesz między chłodnicą a lewy reflektorem.

Pokombinuj z blachą i będzie ok.

Teorytycznie ciepłe idzie do góry, wiec jakakolwiek dziura w masce powoduje ucieczkę ciepłego powietrza. Do tego jeśli dasz dziurę na począrku maski, to strumień powietrza

opływającego auto powinien wysysać ciepłe ze środka.

Ale dokładny punkt to byś już musial w tunelu aerodynamicznym znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztan warty świeczki, to karbonowa maska z wlotami, występuje do e36 coupe i sedan, koszt ściągnięcia i założenia (D&W) ok. 1800 PLN

Plusy:

- jest dużo lżejsza

- ma już wloty jeśli ktoś sobie życzy

- nigdy nie rdzewieje ;)

- na upartego można ją lakierować... ale karbonowa jest ładna :)

p.s. jeszcze muszę naprawić auto po stłuczce bo mechanicznie ok, ale od... dawno dawno nie naprawiłem jeszcze błotnika i drzwi... więc jak naprawię wtedy wezmę się za maskę.... jak wrzucą karbona, to powiem dokładnie co i jak i jaki efekt, a wrzucał będę na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt kazdy zna...

jezeli kupisz maske carbon na bank musisz sie liczyc z tym ze nie bedzie lezala tak jak oryginalna po prostu nie jest wykonana idealnie ... bywa ze jest nierowna :D wyloty na masce dzialaja po prostu wylatuje nimi cieple powietrze i nie ma co glowkowac zawsze sie przydadza:D do siebie kupilem maske bez wlotow bo wowczas innej nie bylo dostepnej ale osobiscie mozliwe ze bede takowe wyloty robil bo tdsy to cieple silniki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaczal sie szal na karbon widze :P a jak zakladalem rok temu , to wszyscy sie ze mnie smiali ze po co itd.... Byl dzwon, byla okazja do zalozenia czegos innego. Serek tez sie zgrywal, dopuki sam nie mial dzwona :P

Hehe to tak jak na reklamie hohlanda, dopoki chlopak nie sprobowal kanapki z serkiem doputy nie byl ta konapka zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...