Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 Jak pozbyc sie kontrolki airbagu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Niemam dostepu do fachowca z kompem bo mojemu mechanikowi wyczyscili dzisiaj warsztat w nocy wiec szybko tego nie zrobie a mialem miec to dzisiaj z glowy :cry: Wiec mam pytanie czy moge to jakos narazie wylaczyc bo mnie trafia : jakis bezpiecznik lub moze zarowka tylko przydalby sie jakis opis z fotami moze ktos ma linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko.Ale wyjęcie bezpiecznika może zakłócić pracę komputera,natomiast rozmontowywanie zegarów ,by wyjąć żarówkę mija się z celem.Pocieszę Cię.sam jeździłem z kontrolką od klocków hamulcowych ponad miesiąc.Po prostu nie miałem czasu wymienić klocków i czujnika.Też mnie to wkurzało,ale po trzech dniach już do niej się przyzwyczaiłem.Dlatego proponowałbym dać sobie na luz,poczekać,podpiąć pod kompa i cieszyć się z jazdy najlepszym samochodem świata. <bmw> happy_bmw <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,myślałem zawsze,że za granicą mechanicy to uczciwi ludzie.Byłem parę razy u zachodnich sąsiadów,trafiłem raz do serwisu BMW w Berlinie i naprawdę powiem byłem mile zaskoczony.Fachowa i szybka obsługa,szybka diagnoza i serwis.Fakt,nieco kosztowny,ale cóż,za luksus trzeba płacić. <bmw_1> <bmw> jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze czekac az moj mechanior zakupi nowy sprzet a tak jezdzic nie chce bo mnie ta kontrolka do szalu doprowadza wiec niewidze nic w tym zlego i nienormalnego 8)

oj tam do szału... jak mi kontrola trakcji świeciła i czekałem na części to zakleiłem sobie taką czarną taśmą izolacyjną :D była mniej wkurzająca od kontrolki.... i nie trzeba zegarów wykręcać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko po ostatnim kasowaniu powrocila wiec dlatego wkurza mnie jeszcze bardziej :(

W momencie kupna auta miałem to samo. Non stop świeciła. Kasowanie błędów i na nowo. Wszystkie poduszki sprawne. Wszystko niby ok. Co się okazało i do czego doszedł elektryk. Podczas stłuczki którą miało auto poszedł napinacz pasów bezpieczeństwa i nie został wymieniony na nowy. System w nim wykrywał błąd. Być może masz podpobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mate można oszukac za 1.10zł wkładając diode i kondensator sam tak zrobiłem łatwizna wtedy mata jest odłączona (pominiete odczyty z niej) i komputer widzie ze na miejcu pasażera cały czas ktoś siedzi poduszki są aktywne wszystkie u mnie tez swiecila kontrolka i nie dzialaly poduszki na kompie wyszło ze mata jest uszkodzona wiec zrobiłem taki manewr i dziala i nie trzeba kupowac maty chyba ze ktoś nie ma co robić z kasą a to to jest na allegro to jest to samo co ja zrobiłem za troche ponad1 zł tylko w ladnym opakowaniu za duzo wiecej sianka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydawało ,że jak robisz bezpiecznikiem to wtedy nie wywala poduszki tylko nie miga dioda.. nie widziałem tego schematu ale tak mi się wydawało i z tego co słyszałem to robi się tak jak nie ma poduszki pasażera i oszukujemy system jakby ona była fizycznie pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem to z elektrykiem na komputerze boscha i jest komunikat ze komputer uaktywnił wszystkie poduszki ( u mnie są 4) bo widzi kierowce i pasazera takze jest gotowy wrazie potrzeby wystrzelić poduchy kontrolka gasnie jak powinna a przed tym zabiegiem swieciła mi w oczy ze az mnie ku...a brala :evil:

teraz jest oki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie to bedzie wlasnie ten napinacz pasa takze w sobote bede to wymienial i jade kasowac bledy do innego polskiego mechaniora. <bmw_3> A co do fachowcow to moze w niemczech ok ale tu w anglii to porostu masakra. Pojechalem z kapciem mowie ze powietrze schodzi po okolo 4-5 dniach Nic nie znalezli pieniedzy nie wzieli ale powiedzieli ze najwyzej mi nastepnym razem opone zmienia :? No to na drugi dzien patrze znowu zeszlo wiec butelka wody i w 5 minut znalazlem dziure wyciagnalem kawalek blaszki i zaznaczylem markerem gdzie dziura happy_bmw i jade gdzie indziej na zrobienie kapcia tam to strach auto zostawic 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mate można oszukac za 1.10zł wkładając diode i kondensator sam tak zrobiłem łatwizna wtedy mata jest odłączona (pominiete odczyty z niej) i komputer widzie ze na miejcu pasażera cały czas ktoś siedzi poduszki są aktywne wszystkie u mnie tez swiecila kontrolka i nie dzialaly poduszki na kompie wyszło ze mata jest uszkodzona wiec zrobiłem taki manewr i dziala i nie trzeba kupowac maty chyba ze ktoś nie ma co robić z kasą a to to jest na allegro to jest to samo co ja zrobiłem za troche ponad1 zł tylko w ladnym opakowaniu za duzo wiecej sianka

pozdrawiam

Możesz opisać dokładniej jaki to kondensator i dioda i jak podłączasz, bo wiem że wystarczy dać diodę prostowniczą 1N4001 i wystarczy , a o kondensatorze to nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer widzie ze na miejcu pasażera cały czas ktoś siedzi poduszki są aktywne wszystkie

Rozumiem że poduszki są aktywne ol de tajm, czy pasażer jest czy go nie ma :?:

Możesz opisać dokładniej jaki to kondensator i dioda i jak podłączasz, bo wiem że wystarczy dać diodę prostowniczą 1N4001 i wystarczy , a o kondensatorze to nic nie wiem.

Też jestem zainteresowany, gdyż mam ten sam problem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chłopaki dawno tu nie zaglądałem na ten temat ale widze ze w sama porę jestem :D

wiec tak juz wszystko wam piszę

dioda 1N400X (ja dałem 1N4007 ale może być każda inna) katodą do niebieskiego przewodu oraz kondensator ceramiczny 10nF (tutaj nie ma kierunku włączenia). dołączę wam obrazki jakies i prowizoryczny schemat

[ Dodano: 11 Listopad 08, 10:00 ]

tu kolejny

[ Dodano: 11 Listopad 08, 10:02 ]

i jeszcze coś

obrazek z opisem angielskim nie wykorzystałem bo na diodzie i kondensatorze zdaje egzamin wiec po co koambinować pozdrawiam

ALL FANS <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem ale mechanik poradził sobie na kompie i jest ok...

Miałem to samo świeciła mi, pojechałem do elektryka, ten wykasował mi poduche i miałem spokój na 2 tygodnie. Po dwóch tygodniach musiałem zrobić opcję z diodą i kondensatorem i pomogło : dioda prostownicza 1N4002 i kondensator 10nF na 100v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...