Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E30 316i M40 Katalizator (Strumienica vs Tłumik Przelotowy)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Zamiast katalizatora dać strumienice + seryjny końcowy, czy przelotowy + seryjny końcowy.

Mam 2 BMW:

1. Auto z Gazem. Końcowy tłumik jest nowy. Auto zaczęło "mulić", "pierdzi" schodząc z obrotów.

2. Nowo sprowadzone E30, 147 tys przebiegu, helmut (albo handlarz) wywalił katalizator. Końcowy z zewnątrz wygląda zdrowo, nie wiem jak w środku. Auto chodzi jak WRC... ( tłumaczenie znacie :D ).

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast katalizatora dać strumienice + seryjny końcowy, czy przelotowy + seryjny końcowy.

Nie rób takiej rzezby , najlepiej wstaw jakis płaski tłumki (srodkowy) chyba od jakiejs

hondziawki pasuje :wink: pozbedziesz sie brzeczenia i auto powinno odzyskac dawne

kopytko bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy to nie większa rzeźba wkładając tłumik od jakiejś "wiertarki". Prosiłbym o opinie osoby które wywaliły katalizator i czym go zastąpili. Jak brak katalizatora wpływa na spalanie w M40?

No to własnie napisałem Ci co zrobił Piotrek z forum jak miał M40 tez na poczatku miał

wspawana rurke albo przelot - efekt taki ze miał strzały jak w rasowym WRC

dopiero potem "tłumikarze" podpowiedzieli mu co zrobic zeby auto wrociło do normy

i tak jak napisałem pasuje tłumik chyba od starej hondy civic albo crx nie znam sie

za bardzo na japoncach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumienicy nie dawaj za nic. Ja dalem w miejsce katalizatora w mojej piatce, silnik m40 i lipa jak cholera. Moze nie mulilo ale dzwiek glosny i nie przyjemny. Tak wewnatrz auta jak i zewnatrz. A pewien mechanik doradzal mi by wstawic tlumik.... nie posluchalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie polecam strumienicy. Będziesz miał metaliczny dzwięk jak w Polonezie.

Pozatym obiło mi sie o ucho, że jak wspawa się zwykłą rure czy struminice , to spaliny ze zbyt dużą siłą bedą uderzać w końcowy (ale nie wiem czy to prawda czy mit) i z biegiem czasu może to wyrządzić jakieś szkody.

Więc najlepiej chyba wspawać tłumik środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspawa się zwykłą rure czy struminice , to spaliny ze zbyt dużą siłą bedą uderzać w końcowy (ale nie wiem czy to prawda czy mit) i z biegiem czasu może to wyrządzić jakieś szkody.

To jest akurat prawda... Zbyt mocno wyrzucane gorące spaliny poprostu Ci szybciej wypalą ukł.wydechowy...

Ja u siebie mam tłumik przelotowy zamiast kata. Nie muli mi wcale a gazy są odpowiednio rozprężane... A co do dźwięku to na końcu mam sportowy więc jest troszkę hałasu :P

Czyli dawać środkowy od auta z podobnym silnikiem i o takiej samej średnicy rury?

Najlepiej tak zrób ;) Ja za to słyszałem, że dobrze wchodzi środkowy od Mondeo (?) ale jak oddasz to w ręce dobrych tłumikarzy to dobiorą Ci odpowiedni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tak zrób ;) Ja za to słyszałem, że dobrze wchodzi środkowy od Mondeo (?) ale jak oddasz to w ręce dobrych tłumikarzy to dobiorą Ci odpowiedni...

ja założyłem używkę od jakiejś kosiarki ( czyt. japończyka ), spory i płaski, w sam raz do E30 pasował, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja u siebie wycialem kata i wspalem strumience i cos bylo nie tak spalanie duze dzwiek beznadzieny (1.6 m40) natomiast brat w 1.8 m40 wycial kata i wspawal pusta rure tej samej srednicy tlumik koncowy oryginalny i wszystko bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wstawić strumienicę(nie raz można kupić wyglądającą jak katalizator-nie czepiają się wtedy na przeglądach technicznych).Autko chodzi rewelka,deczko głośniej,ale to przyjemne.W kabinie nie odczuwalne. <bmw_3> <bmw_1> happy_bmw is ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...