Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie forum-owiczow jak w temacie powrocila kontrolka CHECK ENGINE.

Powiem co w tym jest najleprze:

Pierwszy raz pokazalo blad 171.cos tam z przepustnica gosc powiedzial (DO WYMIANY) ale ja chcialem sprawdzic porzyczylem od kumpla i bylo wporzo na okolo 300mil.

teraz powrocila z tym samym bledem rece opadly

Czy wie ktos gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasso a co sadzisz o tym:

P0171 Wyważenie paliwa – system osłabiony (bank 1) Wiesz co moze byc powodem tego bledu.

Bede wdzieczny jak ktos pomoze mi sie z tym uporac.

Dodam ze przed zapaleniem sie kontrolki autko troche slabnie takie mialem odczucie.

Co sadzisz o filtrze paliwa nie byl wymieniany od kiedy ja posiada a zrobilem nia ok 30 000 mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to je wymienić.Tego błędu nie znam.Najlepiej to podjechać do stacji która obsługuje BMW lub do A.S.O. i oni powiedzą Ci,co boli Twoje autko.Powiem Ci przykład z życia.Mam e39.Zdarzyło się,że autko umarło,nie chciało zapalić,zero reakcji.Nie działał ani rozrusznik,zero prądu na pompie.Jeździłem po 50 fachowcach i d..a.Dopiero gdy zaciągnąłem autko do A.S.O. w Warszawie(tam mam najbliżej), po paru minutach okazało się ,że padł kluczyk i nie czyta immobilizera.Dlatego większość "fachowców"umie naprawiać stare graty,na których uczyli się w latach 70 i 80-tych. <bmw_1> <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak bylem dzis w BMW service napilem sie kawki :) posiedzialem ok 2-godziny przychodzi gosc daje mi kartke kluczyki i mowi ze zrobione :wink:

Teraz tylko pytanie na jak dlogo bo chyba nic nie wymieniali ! ??

Na kartce napisane jest:

Lean mixture fault stored

Quick look over for air leaks-

No obvious air leaks!!!!!!

Adaptions reset Fault cleared

Further investigation required if fault returns

Prosba!! Czy mogl by mi ktos to przetlumaczyc na nasz ojczysty jezyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem napisane jest ze:

Byl problem z mieszanka zbyt uboga

Szybko sprzwdzili nieszczelnosci w ukladzie dolotowym

Nie stwierdzili nieprawidlowosci !!!!!

Zresetowali mi kompa usuneli blad z koma

W razie powrotu usterki konsultacja z serwisem , dalsza diagnostyka.

Ale jakies 2 tygodnie temu skasowalem blad i mechanik polecil mi wlac srodek do paliwa jakis tam czyszczacy wtryski , gazniki itd. wiec tak uczynilem i kontrolka nie powracala przez ok. 500mil zatankowalem na tesco U99 i po 40milach znowu sie zaswiecila.

Czy po zastosowaniu takiego srodka trzeba wymieniac filtr paliwa lub cos w tym stylu?

dodam ze filtr nie byl wymieniany chyba od nowosci!

Co Wy koledzy mozecie mi jeszcze doradzic ? Bo serwis jest dobry ale barrrrdzo drrrrrogi.

[ Dodano: 24 Październik 08, 15:25 ]

BOZE !!! Juz nie wie nikt co jest grane bylem w BMW zaplacilem kupe kasy i kontrolka po 100milach znowu powrocila co mam dalej robic? moze mi ktos cos doradzic moze ja sprzedac co wy na to? choc nie chce bo sie przywiazuje do samochodow a zwlaszsca mam slabosc do tego! i wlozylem kupe kasy ktorej nigdy nie oddzyskam.

Pomozcie wyjsc z dola chyba duzego :cry: :cry:

Pozdrawiam wszystkich milosnikow marki <bmw_1> <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...