Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E36] przerywa na zimno - 318is


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moją 318is. Otóż gdy samochód jest zimny po odpaleniu lekko falują obroty a gdy zacznę jechać silnik strasznie przerywa. Gdy zatrzymam się na światłach i chwile postoje to też ciężko mi ruszyć ( wciskam do połowy gaz i silnik zamula, jak wcisnę do końca to chwile się zastanawia i jedzie). Nie zauważyłem żadnego spadku mocy. Tak jest szczególnie na niskich obrotach. Spalanie wzrosło o 2-3 litry. Gdy trochę przycisnę jest dobrze. Jak silnik się rozgrzeje (po 10 min) jest OK. Wymieniłem świece, wyczyściłem silniczek krokowy.

Nie mam już pomysłu co to może być, PROSZĘ O POMOC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padła Ci sonda lamda,źle przekazuje sygnał do komputera,a ten głupieje.podepnij autko pod kompa,jeśli to jakiś mechanizm na pewno wykaże Ci.Nie będziesz musiał wymieniać pół auta,tylko daną część.Podpięcie w A.S.O. kosztuje 250 pln,w innej stacji,gdzie mają oprogramowanie do BMW będzie taniej. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u siebie bardzo podobne objawy .

ale dławienie na zimnym silniku ustępuje po przejechaniu max 100 metrów . Na zimnym silniku Obroty falują od 500- do 1000 czasami nawet potrafi zgasnąć . po nagrzaniu do normalnej temperatury wahania zmniejszają sie 700-800 a czasami nawet zupełnie ustępują .

Jeśli to by mila być sonda lambda to przy ciepłym silniku też chyba powinno się tak dziać ,

chyba że awaria sondy właśnie na tym polega ze na zimnym nie pracuje prawidłowo a na ciepłym dobrze lub prawie dobrze ?

uszczelki dolotu , rurki gumowe od podciśnienia mam nowe ,lewego powietrza nie łapie . nowe świeczki.

Kto przerabiał ten temat w M42 proszę o poradę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...