Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Silnik zalany wodą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,prosze o pomoc i poradę co zrobić .Po umyciu BMW E-34 2000 I silnika nichce odpalić , strzela z rury coś jakby chciał odpalić ale niemorze.Co robić czy suszenie ? czy wymiana jakis części? Bardzo dziękuje z góry za sugestie i porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedmuchaj sprężonym powietrzem kopułkę aparatu (jeśli masz silnik m20) i wszystkie kostki związane z układem zapłonowym,

jeśli jeszcze nic się nie spaliło to ten zabieg powinien pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie moja beta odjarała dziś wieczorem ,był przymrozek i odpaliła ,chodziła około 1-godziny ,szczęśliwy myslę super bedzie śmigać ale po zgaszeniu niechce odpalać odrazu trzeba ją długo dość kręcić żeby zaskoczyła (na gorąco) jak jest zimna odpala wmiarę normalnie i co wy nato? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapalisz to zrób jakąś konkretną rundę po "wiosce" tak aby woda odparowała. Ja jak umyłem swojej silnik miałem podobny problem, kable WN zamokły było przebicie i nie chciał palić. jak zapali to nie na wszystkie gary ale rozgrzałem, pojeździłem i przeszło happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne zabiegi niepomogły, wymieniłem świece i odpaliła ,pojeżdziłem po okolicy silnik jest słaby, nieruwno pracuje ,a po zgaszeniu niepali.Niestety trzeba udać się do serwisu skańczyły mi sie pomysły ,zrobiłem sobie niezły bałagan w każdym razie bardzo dziękuje ,pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie umyłeś silnika jak on był gorący?

mi mowili ze wlasnie tak sie robi. ja tak zrobilem juz w 3 autach (bmw ojca, bmw moje, vw golf mój) i wszystko bylo super a silnik tez ladnie sie wymył bo był gorący i płyn (do mycia silników) rozpuszczał brudy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest w serwisie BOSCHa ,tam z uśmiechem na twarzy pan wymownie i bez ogrudek że jestem debil i jełop, potwierdził że autko naprawią i z uśmiechem stwierdził że niewie ile kasy ale napewno w h...j .Zrobili zdjęcia jak wygląda żeby niebyło że to oni ten mały wgniot zrobili ,wyścielili foliowymi pokrowcami i kazali czekać w piątek na tel.Paznokci juz niemam CO OBGRYZAĆ ,chyba wydłóbie se mózg .Prosze panowie uczcie się na czyichś błędach ,nie swoich.Mój teść zemnie się śmiał , ale mina mu zrzedła bo wymył se silnik w swojej niezawodnej TOYOCIE i padł mu alternator (SUPER) ,dziś to opijemy :drunk: i olał brudny silnik , brudny widac ma być bo tak mu dobrze ,

Pozdrawiam .

Ile mnie skasują napiszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

No więc auto na chodzie ,wymienili czujnik położenia wału ,po dojechaniu do domu silnik zaczoł pracować na 4gary ,wymieniłem świece + fajki i jest super ,chodzi idealnie ciągnie lepjej niż kiedykolwiek wcześniej.Serwis boscha w Wałbrzychu wymienił mi ten czujnik (w środku zostawili gnój i syf gratis) co kosztowało 650zł do tego świece i fajki koszt 280zł.Czujnik miał przetarty kabel i po umyciu ponoć zrobiło się na tym przetarciu zwarcie wkażdym razie pali na dotyk .Morze to i dobrze że stało mi się to na miejscu ,a nie w Nimczech czy Belgii .

Dzięki za porady i sugestie ,pozdrawiam wszystkich.

A i mam jeszcze jedno pytanie ,ile e-34 m20 powinno jechać najszybciej ,jadąc 160 / 165km/h mam 6000 obrotów myślę że to trochę mała predkość przy takich obrotach .Czy mogło się zdażyć że ktoś kiedyś wymieniał skrzynię lub most i są inne przełożenia?

ile taka bawarka powinna lecieć przy 6000obr na 5-biegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le taka bawarka powinna lecieć przy 6000obr na 5-biegu ?

Trochu wolno :wink: chyba że masz sześciobiegowego manuala :mrgreen: Idź do serwisu podaj VIN i poproś żeby podali ci jaki powinieneś mieć przełożenie mostu, potem lub wcześniej do kanału i popatrz co masz na moście (na tabliczce) napisane. Jeśli jest to zgodne co serwis Ci poda tzn że skrzynia "krótka".

jadąc 160 / 165km/h mam 6000 obrotów

Ja swoją e30 mniej więcej na 4 osiągam taki wynik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...