Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


dużo za duże spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam taki problem, moja bunia od samego kupna dużo za dużo paliła (tzn. około 18L/100 przy spokojnej jeździe). Ale ostatnio przeżyłem szok :shock: patrze na OBC i widze 39,5L - chwila konsternacji - S/R - i po chwili znowu wskakuje 39,5L. Realnego spalania wychodzi mi 20L/100

długo przy takim spalaniu nie pociągnie mój budżet. Ma ktoś jakieś dobre rady, albo dobrego fachowca który mógby to zdiagnozować ?

Dla porównania E34 530 mojego znajomego w mieście pali 12-13L/100 i nie jest emerytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam taki problem, moja bunia od samego kupna dużo za dużo paliła (tzn. około 18L/100 przy spokojnej jeździe). Ale ostatnio przeżyłem szok :shock: patrze na OBC i widze 39,5L - chwila konsternacji - S/R - i po chwili znowu wskakuje 39,5L. Realnego spalania wychodzi mi 20L/100

długo przy takim spalaniu nie pociągnie mój budżet. Ma ktoś jakieś dobre rady, albo dobrego fachowca który mógby to zdiagnozować ?

Dla porównania E34 530 mojego znajomego w mieście pali 12-13L/100 i nie jest emerytem

ja bym termostat obstawiał - silnik niedogrzany to i pali więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z temperaturą nigdy nie miałem.

Idąc tropem sondy lambda, takie spalanie i zły odczyt kompa może być spowodowany DUŻYMI nieszczelnościami w układzie wydechowym ?

Dodam jeszcze że poprzedni właściciel wydłubał kata i zaspawał, ale za cholere nie wiem czy mam jedną sonde czy dwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być spowodowany DUŻYMI nieszczelnościami w układzie wydechowym ?

Jeśli sonda lambda to nieszczelności raczej nie będą miały wpływu jeśli są za sondą... Tu może być walnienty kolektor wylotowy (czy jakoś tak?) albo katalizator. Idąc oczywiście tropem lambdy ;) Podejrzewam, że masz 2 sondy - przed i za katalizatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi znajomy mówił mam połatany nieźle katalizator i pewnie nie szczelny oprócz tego sporo innych dziur w układzie :) co by potwierdzało słowa Krzysia z Jetronika że to dziury... ale szukam jeszcze wszelkich innych niespodzianek które mogą mnie spotkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie to jest dramat jak sie kupuje V8 M60

wycinka kata + porzeźbiony układ wydechowy to masakra dla spalania

V8 jest o tyle wredne ze ma 2 sondy i z kim bym nie gadał to lepiej nie ruszac

seryjnego wydechu bo w przypadku twórczosci ludowej na tłumikach masz gwarancje

ze spalanie wzrosnie lub komp zacznie swirowac .

Moim zdaniem to najpewniej bedzie wina sondy mozliwe ze jesto uszkodzona

albo inna opcja to ze jest wspawana w niewlasciwym miejscu.

Kurcze zeby zjarac 20L/100 to bym musiał krecic bume prawie na kazdym biegu

powyzej 4tys , teraz jezdze i mimo ze mam 250kg wiecej niz u Ciebie to spalanie

na poziomie 12-13L.

Jezdz na jakiegos kompa zeby sprawdzili te sondy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiar gdzie mi to za pifko zrobią :lol: bo przez to spalanie mnie malo na co stac :roll:

Co nie zmienia faktu że jak mi tyle pali to przestałem oszczędnie jeździć bo nie ma sensu, nie ważne jak 20 jest :?

Dlatego wydech chce doprowadzić jak najbardziej do serii + plus ewentualnie wymiana sond.

I teraz pytanie, gdzie one są, bo na realoem znalazłem jedną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem to nie tu?

katalizatore34uf5.jpg

Część No.18 to lambda i wygląda mi to tak jak by druga miała być po prostu obok... Poprawcie mnie jeśli się mylę! A najlepiej na kanał i sprawdź sam :P

Z resztą... Podjedź sobie na ul.Góralską. Gość weźmie Ci autko na kanał i powie co w trawie piszczy, co trzeba zrobić i za ile. Za diagnozę nie bierze ani grosza. A potem już sobie zdecydujesz co dalej...

Wiesz, ludzie różne piwa piją, heheh :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...