Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nie no musze sie pochwalic no... :)


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to, ze za 8 miesiecy bedzie nowy maxbimmer lub maxbimmerka w klubie :) Nie ma to jak rozwijac pokolenie bmw :))

...no i teraz bedzie trzeba coupejke sprzedac i kupic jakis sedan lub ..... kombi :roll:

Ktos moze ma sedana 4 drzwiowego? Wozki itd sie mieszcza czy raczej kombiak zeby miescic wszystkie te pierdoly? pytam bo nie mam pojecia, a mam nadzieje, ze moze ktos sie wypowie kto ma jakies maluchy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe przedewszystkim to G R A T U L A C J E <bmw_2>

Co do auta to wrecz idealnym rozwiazaniem była by E34 Touring 540i 6gang manual

... wszystko sie zmiesci a gratis do tego modelu dorzucają fajne kopytko + dzwiek V8 bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzieki wzystkim :)

e34 touring, myslalem nad tym. Pojemny na pewno jest, no ale jesli e34 to tylko v8 wchodziloby w rachube. Zadne gaz, no ale to juz koszta i sie zastanawiam, chociaz slyszalem, ze e34 3 litrowka v8 bardzo ekonomiczna jest?..

A powiedcie, e36 touring? Z ciekawosci, w e36 sedanie jest wiecej miejsca w bagazniku niz w coupe (bo w coupejce tylko moge pomarzyc o wlozeniu wozka itd..) tam jest jakies 430 litrow chyba, tylko, ze nie mam porownania i nie wiem czy to duzo czy malo.. <drapie sie po glowie>.... :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim :)

Pawel, moge sie spytac ile Twoje e36 325 tds pali w miescie? Sorry, ze mecze te tematy, ale juz powoli zaczynam sie zastanawiac co i jak, bo w przeciagu 7-8 miechow juz chcialbym miec inna fure. Sorry, musze miec :D

Najlepsze jest to, ze moja fantazja idzie z lewego do prawego! Raz mysle, ze bedzie rodzina, wiec trzeba troche oszczedniej, i pomyslec nad e36 325tds, a pozniej mysle, a pi...dole, damy rade! ja nie dam rady jakiejs ladnej e34 3 litrowej v8?? V8 to juz gorna pola, no i zdecydowanie automat! Slyszalem, ze te 3 litrowki v8 autentuycznie pala w granicach 12 litrow w miescie. Mozliwe to? a 325 tds (bo juz sie naczytalem, ze jezeli diselki ze stajni bmw, to TYLKO TDS...)? Raz slysze, ze 2,5 w tds'ie pala 10-11 litrow, a raz, ze 7-8 w miesie. Czy ktos moze mi doradzic?

Aha, Madziu, rowniez dzieki za gratulacj. Kamili przekaze jak sie obudzi. Od poltora miecha spi jak opetana.. hehe <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dzieciaka,aby wszystko było ok! :drunk:

Co do aut-530iA pali przynajmniej 13 w mieście,i powtórze jedno-motory BMW w stosunku osiągi/spalanie naprawde są oszczędne i wypadają dobrze! :mrgreen:

bo juz sie naczytalem, ze jezeli diselki ze stajni bmw, to TYLKO TDS...
W E36/E34 nie było innych jak TD/TDS na pompie wtryskowej,CRki weszły z czasami E39 (i to też nie odrazu).

TDSik wypije Ci ok 10,a przykładowo u mnie ostatnio cena 95 jest niższa od ON o jakieś 6-7 groszy.

Pozdrawiam! <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woz, Ja raczej oszczędnie nie jeżdżę i spalanie w mieście (do pracy mam 2 km) i na oponach 17"/235/45 wychodzi ok 9l. W trasie na tych samych oponach jak jadę normalnie tak do 130km/h to ok 7,5 - 8. Na zimówkach w mieście wychodzi podobnie, bo zimno silnik trochę dłużej się grzeje, a w trasie ostanio jak jechałem tak do 150 na autostradzie wyszło mi 7,2l, a jak docisnąłem tak do 180km/h to 10l/100km. Tylko pamiętaj że jak masz CB i blisko jakąś drogę częściej uczęszczaną to zawsze znajdzie się ktoś kto ma jakieś "oszczędności". To aktulanie ceny masz ok 3zł za 1l, a pójdzie jeszcze trochę w dół. Tylko jak będziesz chciał kupić TDS-a to jedź odrazu na diagnostykę silnika, bo jak ktoś źle traktował go za młodu to możesz mieć problemy z pompą i głowicą. Jakby co służę pomocą pozdro bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że jak masz CB i blisko jakąś drogę częściej uczęszczaną to zawsze znajdzie się ktoś kto ma jakieś "oszczędności".
?? Hmm, nie kumam... <drapie sie po glowie>..

Po pierwsze to dzieki za info. Tez biore pod uwage, ze w Bardo, czego Tobie naprawde zazdroszcze, nie ma tak przewalonych korkow jak we Wrocku. Po prostu masakra <bmw_4> <bmw_4> <bmw_4> Wiec spalanie we Wrocku tez byloby troche inne. Wiec pewnie w okolicach 10-11 w miescie z tds'em. Jezeli tak, to nie wiem czy nie zastanowic sie nad e34 3 litrowke v8. A tam, zaplace 2-3 litry wiecej na setke, ale dzioecko sie nigdy nie spozni do przedszkola :mrgreen: Jeszcze musze troche poglowkowac, a przedewszystkim, musze pierw sprzedac swoje cacko, co okazuje sie nie latwym zadaniem..

Raz jeszcze dziekuje za info i dziekuje za gratulacje :party:

[ Dodano: 17 Listopad 08, 13:01 ]

Gratuluję dzieciaka,aby wszystko było ok! :drunk:

Co do aut-530iA pali przynajmniej 13 w mieściequote]

Dzieki za gratulacje :) Przynajmniej 13 w miescie, czyli nie mniej niz 13, ale moze 20? czy na zasadzie 13-15? Bo wlasnie teraz obliczylem u siebie w mojej 328. Po tych wszystkich modyfikacjach, na baku dopoki nie wbije sie w rezerwe (czyli okolo 56 litrow jesli sie nie myle?) w miescie, na tych osiemnastkach przejade 400km. Czyli 56 litrow = 400km. Czyli 14 litrow na setke... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"oszczędności" to w żargonie użytkowników CB radia - ropka od kierowców z ciężarówek <bmw_1>

...hehe, ok, juz kapuje :D

[ Dodano: 18 Listopad 08, 06:24 ]

mmm, a tak z ciekawosci. Czy ktos wie (z praktyki raczej a nie z katalogu..) ile lyka e34 540i na automacie?? :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie (z praktyki raczej a nie z katalogu..) ile lyka e34 540i na automacie?? :twisted: :twisted: :twisted:

Nie wiem czy to coś pomoże bo mam e39 w manualu... U mnie spalanie na trasie bez szaleństw to 10-10,5l przy średniej 130, w mieście komp. pokazuje 15-16l jednak w rzeczywistości ciężko mi powiedzieć ile faktycznie pali w mieście, bo zazwyczaj staram się po nim nie jeździć i nie sprawdzałem tankując pod korek. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie slyszalem, ze e39 4.4 litrowe silniki pala dosc malo jak na ich moc, itd. Znajomy sprzedaje 4,4 litra, 286 kucykow i mowi, ze spalanie w miescie to wlasnie w okolicach 15-16. Nie tak zle, biorac pod uwage, ze o pare litrow na setke mniej lyka mi moja 328i, a podejrzewam, ze wrazenia nie do porownania... <devil>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podejrzewam, ze wrazenia nie do porownania... <devil>

U mnie kontrola trakcji nie działa także na mokrym trzeba naprawdę uważać :twisted:

e39 4.4 litrowe silniki pala dosc malo jak na ich moc,

Różnica między e34 a e39 to

e34:

silnik 4.0

moment 400 Nm

w e39:

silnik 4.4

moment 420 Nm lub 440Nm

niby nie dużo ale silnik odprężony i robi różnicę. Największa jednak różnica to nie silnik, tylko rozmiar buta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybys wchodzil w takie stare cacko jak e34, i mial do wyboru 3.0 V8 lub 4.0 V8, na ktore warto stawiac biorac pod uwage spalanie, przyjemnosc z jazdy itd? 3.0 ma 230km, 4.0 286, a to juz cos! Juz nie wspominajac o roznicy Nm - 290 do 400 to sporo! Slyszalem, ze 3.0 V8 w miescie pociagna cos w okolicach 13-14 litrow (co nie jest tak duzo moim zdaniem..), teraz pytanie, ile w starej e34 wyzlopie mi 4.0 litrowka? Jesli to ma byc 16-17, to warto, o kilka litrow wiecej - jezdze dziennie okolo 30km, wiec przezyje. Ale jesli to ma byc 20 litrow minimum, no to dzieki.. Ja bym chcial miec jakies 8 garow pod butem i tyle. No ale jesli moge miec do tego 286 kucykow, ktore rozpedzi mi bunie w 6.4 sekund i to za niewielka roznice w kasie, to czemu nie.. :twisted:

Ktos wie ile taka e34 moze mi wysiorbac? A moze ktos ma, w oklicach wrocka? GDzie moglbym podjechac i zobaczyc? Jezeli tak, bylbym vcholernie wdzieczny. Od razu przyjechalbym z Browarem bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...