Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Po wymianie wtrysków...


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem wtryski ze starych (które nota bene miały przelatane prawie 300 tys km - o ile nikt nie grzebał przy liczniku) na takie które mają przelatane niewiele ponad 40 tys...

Ludzie... silnik zaczął chodzić jak zegarek, ani drgnie, auto ma odczuwalnie lepszego kopa, spalanie spadło od razu radykalnie - w końcu pali tak jak powinno.

Cała przyjemność kosztowała mnie 150 PLN. Gdyby ktoś szukał wtrysków do e36 lubi innych (cała listwa razem z wtryskami, to dajcie znaka), ceny od 100 do 500 pln, średnio koło 200.

p.s. zrobiłem test z kubkiem wypełnionym kawusią po brzegi... postawiłem go na osłonie listwy wtryskowej na zapalonym silniku... kubek nie spadł... kropla się nie uroniła... mam to uwiecznione na filmie ;) <bmw_1>

p.s. 2 - ja wiem, że ja zboczony może jestem z deka na punkcie mechaniki... ale dopiero tak jak chodzi teraz... mnie w pełni satysfakcjonuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo gadac,tylko pogratulowac ze niunia nie lyka,nie ksztusi sie,nie pluje :P tylko chodzi jak zegareczek bmw_beer

szkoda tylko, że po drodze wymieniłem:

wszystkie przewody od podciśnienia, separator oleju, filtry, świece, cewki, uszczelki pod kolektorem, lambdę i kilka innych "drobiazgów" <bmw_4>

takie usterki są jednak zdradliwe... nigdy nie wiadomo do końca co to może być :/

co ciekawsze wtryski założyłem... nie od 328i tylko od 323i (2.5 litra, compact) i banglają lepiej od serii :D ale wraz z wtryskami tak na wszelki całą listwę razem z regulatorem ciśnienia paliwa z compacta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. zrobiłem test z kubkiem wypełnionym kawusią po brzegi... postawiłem go na osłonie listwy wtryskowej na zapalonym silniku... kubek nie spadł... kropla się nie uroniła...

u mnie silnik się trzęsie jak galareta , gdy jest zimny.Po rozgrzaniu spokój , możliwe jest żeby wtryski lipne były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. zrobiłem test z kubkiem wypełnionym kawusią po brzegi... postawiłem go na osłonie listwy wtryskowej na zapalonym silniku... kubek nie spadł... kropla się nie uroniła...

u mnie silnik się trzęsie jak galareta , gdy jest zimny.Po rozgrzaniu spokój , możliwe jest żeby wtryski lipne były?

tak, miałem dokładnie ten sam problem, nie pomogło ani czyszczenie wtrysków, ani ultradźwięki ani żadne preparaty

diagnoza - syf w paliwie, wtryski wypalone :/

a szarpie na zimnym bo... wtryski leją zamiast dawać chmurki i mało tego przycinają się bo są z zasady smarowane paliwem, więc... przytarte albo wypalone... są o kant dupska

cała operacja wymiany wtrysków - ok. pół godzinki do godziny, nie trzeba żadnego kompa ani nic z tych rzeczy\

efekt - piorunujący :)

[ Dodano: 9 Listopad 08, 18:43 ]

Nowy filtr paliwa :-)

Na pompach sprzedaja preparaty do czyszczenia wtryskow - koszt tej zabawy 20zl tez jest efekt lepszy kop\ mniej pali \ nie szarpie

stary.... wiesz co ja robiłem z tym autem ?

nowe świece, cewki, silniczek krokowy, separator oleju, przewody, lambdy, koło 2 masowe... wszystko po kolei eliminowałem, na koniec wymieniłem wtryski... przeszło mu jak ręką odjął

\czyszczenie nic nie dało\

no ale dzięki temu.. auto śmiga ponadprzeciętnie :) tam już nie ma się do czego przyczepić, chodzi jak zegareczek atomowy w końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, miałem dokładnie ten sam problem, nie pomogło ani czyszczenie wtrysków, ani ultradźwięki ani żadne preparaty

diagnoza - syf w paliwie, wtryski wypalone :/

u mnie może być troche inaczej lecz z tym samym skutkiem.Posiadam LPG i dawniej długo nie używałem benzyny z powodu padniętej pompki , jezdziłem tylko na gazie i chyba deko sie pozapiekały te wtryski.Tak mi sie zdaje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam LPG i dawniej długo nie używałem benzyny z powodu padniętej pompki , jezdziłem tylko na gazie i chyba deko sie pozapiekały te wtryski.Tak mi sie zdaje :?

Jeżdżąc na gazie powinno się też trochę używać benzyny, ale nie jest tak źle z tymi wtryskami jak niektórzy mówią. Wtryski są w dolocie, chłodzone powietrzem i nie ma tam jakiś ekstremalnych temperatur. na rozgrzanym silniku można dotknąć ręką kolektor dolotowy, jest ciepły ale nie aż tak żeby usmażyć wtryski. Jeżdżę od początku z odcięciem pompy i nic z wtryskami nie dzieje się, tylko, że odpalam i grzeję na benzynie a potem gazik no i leje ten STP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...