Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


po zimnej nocy nie odpaliła


Rekomendowane odpowiedzi

wstalem rano, chcialem jechac do pracy i tu niespodzianka nie moze odpalic

iskra jest, wymienilem przy okazji swiece

dostalem sie do pompy w baku paliwo podaje ostro

jak sprawdzic czy jest paliwo na listwie?

gdzie moge szukac problemu?

od tego odpalania mam 10,85 juz na akumulateorze ale nawe przy pomocy drugiego sytuacja jest taka sama, kreci kreci i zdycha

dzieki

pozdr

ps. moze sprobowac odpalic na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podaje pompa,to na listwie jest regulator ciśnienia paliwa(na końcu-przy szybie)-musisz najpierw sprawdzić czy na powrocie jest paliwo.Ale to nie wszystko-regulator powinien utrzymywać odpowiednie ciśnienie.Do tego pompa powinna mieć odpowiednią wydajność(na 30s pracy powinna przepompować 0.85-0.9l paliwa.).Zmień filtr paliwa może jakiś paproch go przytkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odpaliło z gazu i przeskoczyło na Pb, po 5 km zaczęła kuleć, problem był w fajkach były trochę poszarpane

przy okazji wymieniłem świecę, filtr paliwa, filtr powietrza, płyn chłodniczy, uszczelkę pod deklem....

trzeba jeszcze przeczyścić układ paliwowy jakimś xceramics i poczekamy na kolejny mróz :)

a to jeszcze co przytrafiło mi sie po drodze jak jechałem po odbiór auta :

pic047xs3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E34 miałem z tyłu 10,5cala felge i naciągnął mi ziomek oponę 235. Nie mógł jej napompować,aż strzelił z takiego dziwnego baniaka do którego nabił dużo powietrza i wskoczyła. Nie podobało mi się to,bo całe ranty były gołe,a nie chciałem ich zniszczyć,poza tym wyszło tak nisko,że każdy kamyk bym czuł. Kazałem to zdjąć. Teraz widzę,że dobrze zrobiłem,bo nie miałbym opony,heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,o tym że się da-wiem bo sam to kiedyś praktykowałem :cry: ,ale na szczęscie szybko odpuściłem.

Skrzynia-tak grzeje się od oleju,a padają-tarczki.Poprzez burnout w automacie (hamulec i gaz)-one dostają po tyłku.A że przegrzany olej robi swoje-to inna sprawa.

Kosa-to dobrze że wiesz jak z automatem postępować bmw_beer

Jak się Falkeny spisywały? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jednak problem nie jest do konca rozwiazany :?

ciezko odpala po dluzszych postojach, np. po nockach zalapie dopiero z 3 razem,

a jezeli jest temp. ujemna raczej nie odpali lub dopiero po strasznych mekach.....

mechanik w warsztacie powiedzial mi ze gaziarze cos mogli skopac przy zakladaniu sekwencji, czy to jest mozliwe? zauwazylem rowniez ze nie ma "ssania" tzn. po odpaleniu na zimnym silniku obroty stoja w okolicy 750rpm. a powinne chyba na chwile skoczyc na ok. 1100 ?? dzisiaj wlalem do paliwa xceramics bo nie bylo po sylwestrze dynaturatu na orlenie ;)

swice, fajki,pompa ok, gdzie dalej szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wydaje mi się ,że te cięzkie odpalanie po postojach spowodowane jest nieprawidłowym funkcjonowaniem regulatora cisnienia paliwa(paliwo cofa się).To jest tylko gdybanie i przypuszczenie.Tak se myśle czy da sie obejsc regulator :?:

Wcześniej przewinęło sie stwierdzenie ,że pompa tłoczy około litra na 30 sekund.Tez tak słyszałem jednak troche dziwna sprawa bo u mnie po wymianie pompy jak ściągłem wąż i odpaliłem na gazie to paliwo waliło do butelki tak mocno jakbym odkręcił dwa krany naraz.Wydajność w moim przypadku wyniosła około ponad litra na 10 sekund, 30 sekund nie dało rady zrobic bo by mi sie wylało z butelki.

A co najciekawsze ,że wymieniłem łacznie dwie pompy bo pierwsza okazała sie felerna ,ale i tak konkret tłoczyła tyle ,ze ciśnienia nie dawała.Dopiero trzecia pompa kosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wydaje mi się ,że te cięzkie odpalanie po postojach spowodowane jest nieprawidłowym funkcjonowaniem regulatora cisnienia paliwa(paliwo cofa się).To jest tylko gdybanie i przypuszczenie.Tak se myśle czy da sie obejsc regulator :?:

ale w e34 po wł. zapłonu pompuje pompa paliwo to nawet jeżeli paliwo by schodziło to po wł. zaplonu mamy na nowo uzupełniony ukł. paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...