Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


PROSBA O RADE.


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak juz od jakiegos czasu wspominam, chce sprzedac swoje bmw:

http://moto.allegro.pl/item493135094_bmw_e36_328_328i_coupe_230km_280nm.html

i zakupic e34 touring v8 w automacie. Znalazlem o to cacko. Wyglada na zadbana:

http://moto.allegro.pl/item490413780_rarytas_bmw_530_v8_touring_ac_schnitzer_zam.html

Koles pisze, ze moglby doplacic mi 6500zl gdybysmy sie zamienili. On wzialby samochod bez moich alusow, ale dalby rowniez swoa bunie na zimowkach. Jak radzicie? Mam triche cisnienie na touringa, z racji tego, ze bedzie bejbus w rodzinie. Fakt, ze bejbus bedzie za 7 miechow dopiero, wiec czasu troche mam. Ale wiecie jak jest,jak czlowiek sie wkreci w temat samochodu, to chcialby jak najszybciej, zeby juz mogl cos podlubac przy niej.. :twisted:

Jak Wam sie widzi ta zamiana? Radzilibyscie poczekac az uda mi sie sprzedac (chociaz teraz sprzedac to nie bulka z maslem) i wtedy np sprowadzic sobie jakas perelke? A tak przy okazji, uwazacie, ze 19500 to cena odpowiednia do mojej buni?

Wszelkie opinie mile widziane <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z racji mojego dorobku w "bejbusach" mogę się wypowiedzieć następująco: touring to Ci będzie potrzebny za parę lat...w 1997 Seicento jechałem nad morze z trójką z tyłu (2 x 3 lata i 1 x 5 lat) razem 5 osób, więc wydaje mi się, że troszeczkę panikujesz :wink: ...naprawdę szkoda Twojej cupetki, no chyba, że po prostu chcesz się jej pozbyć... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, no to juz mowie :)

Z tym, ze musze miec touring bo bejbus, to nie tak do konca. Ja po prostu szukalem zmiany. A skoro bedzie dziecko, i za dwa lata pewnie jeszcze jedno, lub dwa w porywach do szesciu, to mysle bardziej przyszlosciowo, i czemu nie kombi. Chociazby dla faktu, ze touring me sie troche bardziej podoba niz sedan :)

Druga sprawa, ze ostatnio jakos automatyczna skrzynia mi lazi po glowie. Juz czasami mam dosyc mahania te skrzynia biegow w tych korkach, i zrobilem sie troche wygody i zamarzyla mi sie widlasta osemeczka w automacie :) Wiec to, ze dziecko to na zasadzie, ze i tak bede musial kiedys zmeinic i tak, to wole teraz i jeszcze troche pogrzebie przy furce :)

Pytanie tylko, czy myslicie, ze powinienem isc na wstrzymanie i poczekac az sprzedam swoja i sprowadzic, czy ten wyglada na dosc dobry egzemplarz i czy nie zastanowic sie nad zamiana? Tylko, ze ten jest rocznik 93. Byly jeszcze mlodsze o 3 lata. Tam byla jakas zasadnicza zmiana np jakis lifting po 93? Czy z wygladu 93 i np 96 sa identiko?

Dzieki bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woz, w maju 1994 roku byl lifting przedniego pasa. bylo szersze przetloczenie w porownaniu do modeli z poprzednich lat. ta e34 touring jest z 1993 roku i ma te przetloczenie, troche dziwne, ale oczywiscie kazdy mogl tak zalozyc, zeby odmlodzic auto. ojciec ma 525tds z 1995 roku i ma wlasnie szersze przetloczenie na masce <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta chyba sobie te odpuszcze, poniewaz okazuje sie, ze nie ma szyberdachu. A ja jednak bym chcial cos takiego, co moge otworzyc i posluchac jak widlaska chodzi... :)

Apropos, myslicie, ze 19 500 to w miare ok cena mojej? Sam nie wiem, bo te ceny strasznie wariuja.. .:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się nie widzi...

tłumik wisi, tylny zderzak poobijany, auto wygląda jakby całe było malowane...

stan kolekcjonerski - :roll: mocno przesadzona opinia...

osobiście nawet bym o tym egzemplarz nie myślał

[ Dodano: 29 Listopad 08, 16:36 ]

woz, cena spoko i myślę, że adekwatna do stanu auta, poza tym niezłe mody, myślę że po Nowym roku znajdzie się jakiś napaleniec,

powodzenia w bojach <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki Wam za rade. Bez sensu sie napalilem, no ale sie zdarza. Mysle, ze lepiej na spokojnie poczekac az sprzedam swoje cacko, a wtedy na spokojnie znalezc sobie jakis ladny egzemplarz swiezo sprowadzony, albo sam sprowadzic. Pozdro i bmw_beer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozu jak moge tobie cos podpowiedziec to twoja bunia to igielka w porownaniu do e34 .Ja osobiscie z nia bym sie nie roztawał, moja ciotka ma doroslego syna i cale zycie zmieniala auta ale tylko byly to mitsubishi eclipse a to w porownaniu do buni to puszka po konserwach. powodzonka zycze.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woz, w maju 1994 roku byl lifting przedniego pasa. bylo szersze przetloczenie w porownaniu do modeli z poprzednich lat. ta e34 touring jest z 1993 roku i ma te przetloczenie, troche dziwne, ale oczywiscie kazdy mogl tak zalozyc, zeby odmlodzic auto. ojciec ma 525tds z 1995 roku i ma wlasnie szersze przetloczenie na masce

Nie prawda,w tej tak ma być! <bmw>

V8ki miały niezależnie od rocznika szeroką nerke.

Po połowie 94 był lifting i wtedy nawet 518 miały szerokie mordki. happy_bmw

Ja bym tą obejrzał,kolor wydaje się oryginalny (zdjęcia są słabe)-chyba Technoviolett metallic.

Podwójny szyber-niby fajny wynalazek.

Ja bym także zainteresował się tymi:

http://moto.allegro.pl/item488653928_540_kombi_skora_bi_xenon_igla.html

-tylko szyby tandetne

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6901170 (ta jest w Twoim mieście ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widzialem juz te ogloszenie 540. Wydaje sie byc bardzo ladna. No i skoro juz ktos zalatwia sobie tablice 540KR, to znaczy, ze nie ma byle jakiego podejscia do samochodu :D

Juz myslalem nad 540, ale jezeli taki silnik, to chyba z instalka. Nie zalezy mi na tym, zeby fura mi ciagnela 23 litry w korkach :) Wiec pomyslalem sobie, ze albo 540 na gazie, albo 530 bez. Nie wiem, caly czas ten gaz u mnie pod znakiem zapytania, chociaz po rozmowach z ludzmi sie powoli lamie przed nim. Ponoc te nowsze naprawde dobra rzecz.

A te 530 z wrocka na gazie juz ogladalem. Bardzo ladna, naprawde. 93 rok. W srodku kierownica z oznakowaniem alpina. Na progi nakladki bmw, dywaniki alpiny. Oznakowanie zewnetrzne alpiny. Nie chodzi o to, ze to jest duzo warte, ale o to, ze wlsciciel mial ponad przecietne podejscie do tego samochodu, co zazwyczaj znaczy, ze samochod jest zadbany.

Apropos tego z tym kolorem ciekawym. Po pierwsze nie ma szyberu, a po drugie Koles napisal, ze moze mi doplacic 6500, i to nie dodaje alusow tylko daje mi na zimowkach. Piernicze, nie oplaca mi sie. On bez alusow wycenil na 8500zl. Doplaca mi 6500 czyli to jakbym swoj puszczal za 15000. Troche malo... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a to teraz wszystko jasne...Touringi Rulez ! <bmw_1> ...spokojnie sprzedaj swoją i poszukaj czegoś sam na zachód od Odry...ja dopiero co przywiozłem swojego Touringa z Viernheim (Stuttgart), natomiast dwa lata temu trafiłem w tamtych okolicach E34 525iA Touring z 1996, czyli z końca produkcji. 525iA też daje radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nawet ladna bejca :) Ja jednak w automacie czegos szukam. I nie wiem czemu, ale mam jakos slabosc do tych E34. Heh, ale dzieki <bmw_2> A misiek666 chyba masz racje. Nigdzie mi sie nie spieszy. Najlepiej na razie poczekac, spokojnie sprzedac swoja a pozniej na spokojnie cos soie sprzedac. bmw_beer

[ Dodano: 30 Listopad 08, 20:52 ]

Ja piernicze, ale walkuje ten temat, wiec z gory przepraszam i prosze - badzcie cierpliwy na moje sto tysiecy pytan ws tych v8-emek... :oops:

Az ciezko bylo uwierzyc. Dorwalem sie do katalogu samochodowego. Czy to jest mozliwe, ze roznica w spalaniu w miescie (bo na trasie sa ponoc porownywalne..) miedzy 530 v8 a 540 v8 w budzie e34 moze byc zaledwie pare litrow na 100km? :P :oops: :?

z gory sorry za meczenie z tym tematem, ale chcialbym ustalic to i owo zanim zaczne szukac.. :?

[ Dodano: 30 Listopad 08, 21:52 ]

Ta zeby zakonczyc ten temat. Poszperalem troche na necie i sporo sie dowiedzialem. A wiec w skrocie:

E34 530i Touring - 218KM, 218KM, 0-100 - 8,3s, Spalanie (90km/hr, 120km/hr, miasto) - 8,6L, 10,6L, 15,2L.

E34 540i Touring - 286KM :twisted: , 400Nm :twisted: 0-100 - 6,4s, Spalanie (90km/hr, 120km/hr, miasto) - 7,8L, 10,1L, 18,1L.

Wiec okazuje sie, ze to roznica raptem 3 litrow na setke (w miesice. Na trasie pali mniej??. To mozliwe?? :? :? :? )

Jesli ktos ma jakies watpliwosci co do tej info, to prosze dajcie znac. A jezeli to w miare trafne, to tez dajcie znac. Juz z checia zamknalbzm ten temat u siebie w glowie :D:D:D

Tak z ciekawosci. Nie wiem czy pytalem. Te widlaste 3 i 4 litrowki sa udanymi silnikami? W miare bez problemowymi? Wszelkie info mile widziana.. :D <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOZ, na fotach wygląda całkiem nieżle, ale nie wiadomo jak jest naprawde.

Co do automata ja się skusiłem, jest to mój pierwszy automat i jestem zadowolony,

a co do szyberdachów to nie wiem jak inni twierdzą ale mi odradzali, podobno są z nimi problemy. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szybru-także słyszałem że się tnie ale nie będę się wypowiadał bo nie miałem,tylko korzystałem-z praktycznego puntku widzenia-świetny wynalazek! happy_bmw

Szkoda że BMW zrezygnowało :( ...

Ponoć jak się zatnie to trzeba przytrzymać wciśnięty "do góry" przycisk i jakoś się zamyka.Chyba że są inne problemy,to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tam, jaki tam gosc :twisted:

Tak jak pisalem, skoro BMW zrezygnowalo z tego szyberdachu, to nie bez powodu. I nad tym warto sie zastanowic. A tak apropos, napisalem wczaesniej w innym temacie. Wczoraj zerknalem przypadkowo na temat zwiazany z silnikiem M30B35. Silnik ma wiekszy moment niz 3.0 V8 (305Nm do 290Nm). ^ garow a nie osiem, co akurat jako minus :twisted: , ale silnik jest ponoc nie do zajechania!!! Starsza konstrukcja niz M60B30, ale ciekaw jestem jak sie sprawuje w E34 z automatem. Czy lepszy M60B30 jesli fura nie bedzie katowana? No wiesz, z kombi automatem nie bede drftingowal... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze lepszy. No ale M60B30 to V8 :twisted: . Mysle, ze kazdy motor ze stajni BMW, jesli dobrze zadbany to bedzie jezdzil i jezdzil.. :)

Dzisiaj ogladalem na mobile.de. Bardzo ladne egzemplarze w okolicach 2500 Euro. Jesli bede kupowal, to napewno sprowadzone <bmw_1>

Dzieki chlopaki za wszelkie rady. Wyglada na to, ze 3 litrowa V8 wygrala u mnie. teraz tylko czekam na sprzedaz swojej, a pozniej biore sie za poszukiwania nastepczynie <bmw_2> <bmw_2> bmw_beer bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...