Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wentylator jest włączony po wyjęciu kluczyka...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.Kilka razy padł mi akumulator.OK,jest zima,na akumulatorze oryginalne naklejki BMW więc ma pewnie 8 lat.Kupiłem nowy (480 zł).Wszystko pięknie,ładnie .Przez tydzień...W piątek idę do garażu i znowu lipa.Nie kręci.Wczoraj byłem na wymianie oleju,kolega z warsztatu zdemontował wszystkie osłony silnika (wymienialiśmy jeszcze elektrozawór sterujący ciśnieniem doładowania).Słyszę,że wentylator (nawiew) chodzi...Wsiadam do auta,kluczyki wyjęte ze stacyjki a słychac nawiew...Wie ktoś co może byc powodem?Grzebałem przy bezpiecznikach i w końcu się wyłączył ale myślę,że to głowny powód rozładowywania aku.HELP??? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e36 mam 2 strefowy klimatronic (o takim chyba mówimy) i też po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka slychac ze jeszcze cos tam sie przestawia i wydaje stlumione dzwieki, jednak akumulator działa wydaje mi sie ze nie ma to wiekszego wplywu na jego prace moze samochod zamyka sobie kratki i obieg na czas postoju.

w e46 mam tak samo tak jest klimatronic 1 strefowy z tą róznicą że działa ciszej i zaledwie kilka góra kilkanascie sekund. akumulator oczywiscie dziala bez zarzutu a tak jest od zawsze. mysle ze powinienes poszukac zródla usterki gdzies indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może taki przycisk pod klimatronikiem REST ? Jest to funkcja kilmatroniku - np. jak stoisz na postoju i chcesz mieć nawiew, aby Ci szyby nie zaparowały, ale musisz mieć nagrzany silnik i odłączony zapłon. Prawdopodobnie to on powoduje to, że nawiew się włącza - prawidłowo powinien odłączyć się samoczynnie po ok. 15 min... Jeśli jest uszkodzony to może włącza się i wyłącza częściej, powodując rozładowanie akumulatora bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo to raczej nie powinno się załączać.Podjedź do dobrego elektryka,masz gdzieś zwarcie w instalacji.Jak masz funkcję REST-czyli postojowe ogrzewanie przy wyłączonym silniku to zacznij od tego.Opcja ta działa tylko przy ciepłym silniku.Jeśli masz walniętą elektronikę to mogą dziać się cuda-niewidy. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Usterka usunięta.Walnięty przekaźnik wentylatora klimy (tzw. jeż).Po zamontowaniu nowego wszystko OK.

Przy okazji moja opinia dotycząca Auto Chip we Wrocku.Owszem pan fachowiec bardzo miły i ze sporym zasobem wiedzy.Ale zmarnowane 5 godzin na wymianę jednego przekaźnika i 420 zł za robociznę to jak dla mnie ZAJEBISTA przesada.Byłem tam ostatni raz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaźnik jest umieszczony gdzieś w okolicach panelu klimy więc nie jest to wielki problem.Ale chyba liczą tam od tego ile auto stało w warsztacie.Facet biegał od jednego auta do drugiego.Generalnie straciłem tam 5 godzin z czego sama wymiana tego przełącznika zajęła maksymalnie 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420 z jeżem? czy sama robocizna? bo od roku serwisuje u nich autko i ceny za robotę mają normalne w porównaniu z innymi serwami bemki. Chyba że na żywca pojechałeś bez umawiania i expresa ci zrobili. Dziwne bo z doświadczenia wiem że z właścicielem mozna sie dogadać i nawet spłate na raty rozłożyć.

Przykład - przednie amory z dodatkami za 300 mi przełożyli (wiem że gdzie indziej można za 120, ale wolę u nich za 300). Miałem okazję obserwować ich przy robocie. A jak za drogo to spróbuj w Stando.............

Pozdro- xdario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaźnik jest umieszczony gdzieś w okolicach panelu klimy więc nie jest to wielki problem.Ale chyba liczą tam od tego ile auto stało w warsztacie.Facet biegał od jednego auta do drugiego.Generalnie straciłem tam 5 godzin z czego sama wymiana tego przełącznika zajęła maksymalnie 30 minut.

nie myl pojec....przekaznik to nie jez i odwrotnie

to sa przekazniki.... 528894318

a to jez co miales wymieniany.... podobny.... 528986501:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...