Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 Jak podwyzszyc obroty biegu jałowego?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to wtrysk jest sterowany elektronicznie i komputer sam steruje dawkę paliwa może chodzi w trybie awaryjnym najlepiej podłącz samochód pod komputer i zobacz co pokaże , lub sprawdź silniczek krokowy on przecież jest odpowiedzialny za bieg jałowy chociaż wydaje mi się że obroty by falowały gdyby on nie działał poprawnie , możesz jeszcze sprawdzić sondę lambda (Napięcie generowane przez ogniwo jest przekazywane do modułu sterującego składem mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku. Moduł ten dostosowuje na bieżąco skład mieszanki, tak aby w określonych warunkach obciążenia silnika, rodzaju paliwa i warunków atmosferycznych zapewnić jak najdoskonalszą pracę silnika i zmniejszyć do minimum emisję tlenku węgla) , gdzieś na forum czytałem że , jest taki zawór od obrotów ale jak się na tym nie zna to lepiej nie grzebać :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baryPL z calym szacunkiem ale czy w dieslu jest silniczek krokowy? W benzynie to sie zgodze ze krokowiec jest odpowiedzialny za jalowy lecz w dieslu chyba nie. Co to tds-a nikt nie ma. Nikt sie na tym nie zna? Dodatkowo na zimnym silniku cos stuka a jak dodam gazu tak na 800rpm to przestaje. Gdzies czytalem ze jak sa za niskie obroty na jalowym to turbina sie niszczeje. Ale nie wiem czy to prawda. Jak podniesc te obroty? pomozcie

Dodam ze wczoraj brat kupil bmw e46 2.0d jest to common rail i ma prawie tysiac obrotow. Autko super oczywiscie lecz porownujac common rail I i tds to dlugo bym sie zastanawial co wybrac. TDS 6 garow a tam cztery... I jednak jak dla mojego ucha to te 6 garow ladniej graja... choc nie ulego watpliwosci ze jednak common rail to juz z wyzszej pulki konstrukcjia no i spalanie naprawde malenkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stukania to najprawdopodobniej popychacze...

Co do obrotow to zaklad zajmujacy sie silnikami diesla. Podstawa to sprawdzenie pompy, ewentualnie regulacja zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książki sam naprawiam chyba nie są robione dla nowych aut??

Zgadzam się z Seruchem w 100% , więc nie ma co mówić o książkach :mrgreen:

Ja mam TDSa juz piąty rok i przeszedłem z nim już wszystkie możliwe dolegliwości a podkręcanie obrotów to najczęstszy numer handlarzy jak pompa leży :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa obiawy padajacej pompy? Bo ja ogolnie nie wierze w padajace pompy. Przewaznie jest to jakas inna usterka ktora sprawia takie objawy jak padajaca pompa. Wiec jakie sa dokladne objawy. Jak odpale auto to obroty sa dobre bo 800rpm a po chwili spadaja do 600 i zaczyna trzesc autem i cos stuka. Jak sie nagrzeje silnik to nie stuka tylko czasem (ale bardzo rzadko) trzesie. Jak jest jeszcze zimny silnik i jade na 4 lub 5 biegu to szarpie autem. Jak przyspieszam lub zwalniam to przestaje szarpac. tylko jak jade z rowna predkoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony jest nastawnik pompy... mozna sprobowac go wyczyscic czyli czebra go rozebrac wyczyscic i zlozyc i wymienic uszczelki miedzy nastawnikiem a pompa sa 2 szt

daje sobie reke odciac ze pewnie masz malo mocy:D przy okazji jak bedziesz jezdzil na tak wywalonym nastawniku to wywalisz rowniez poduszki pod silnikiem lub kolo dwumasowe:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDSerek mysle ze moze i masz nawet racje. Wiec czy z laski swojej moglbys na relaoem pokazac mi schemat gdzie jest ten nastawnik? Wtedy zabralbym sie do roboty. Acha Straciles reke bo moc ma auto normalna a nawet ponad norme. Tylko ze czasem niechce jechac wiecej jak 170. Tylko czasem bo nieraz pojedzie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. A dlaczego stuka mi na wolnych obrotach jak stoje. A gdy wcisne sprzeglo to przestaje stukac? Dalej trzesie autem ale juz nie stuka. Gdzy puszcze spreglo to dalej stuka, wcisne sprzeglo i juz nie stuka. he?

To chyba kolo dwumasowe nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...