Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E39 Wylaczajace sie radio (TV,Nawi,Radio)


petrachaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc posiadam BMW E39 i mam problem z radiem, a mianowicie mam radio z ekranem TV i Nawi, z tego co wiem radio znajduje sie w bagazniku a w srodku to tylko wyswietlacz... Mam taki problem ze na dziurach wylacza mi sie cale radio, TV i Nawi i nie moge juz go wlaczyc... Dopiero po wyjeciu kluczyka i to tez nie za kazdym razem wszystko jest ok... Nie zawsze sie tak dzieje ale minimalnie raz dziennie i nie wiem w czym mam juz szukac przyczyny ;/ Samochod oddalem do goscia ktory zajmuje sie tylko BMW i odswierzyl mi tylko wyswietlacz lecz tego nie naprawil... Wiec oddalem do drugiego elektryka, dzisiaj odebralem samochod lecz z nienaprawionym radiem ;/ eletryk powiedzial ze nie ma jakiegos specjalnego przyzadu zeby sprawdzic radio. Mial juz ktos taki problem? Albo macie jakies pomysly czego to moze byc wina? A jak nie to moze polecicie kogos kto mogby mi pomoc z okolic wawy... Za odp z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to takie proste. Uszkodzony jest prawdopodobnie tuner ( ten w bagażniku ). Jego naprawa może przewyższyć koszt zakupu używanego ale sprawnego; nowy to koszmarne kwoty. Odpięcie wiązki przewodów od tunera na kilka sekund zazwyczaj pomaga na jakiś czas. Można też próbowac natychmiast po zaniku dzwięku kilkukrotnie zmienić stację radiową lub np. przejść na cd - często pomaga i dzwięk wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety nie jest to takie proste. Uszkodzony jest prawdopodobnie tuner ( ten w bagażniku ). Jego naprawa może przewyższyć koszt zakupu używanego ale sprawnego; nowy to koszmarne kwoty. Odpięcie wiązki przewodów od tunera na kilka sekund zazwyczaj pomaga na jakiś czas. Można też próbowac natychmiast po zaniku dzwięku kilkukrotnie zmienić stację radiową lub np. przejść na cd - często pomaga i dzwięk wraca.

mam podobny problem, post poniżej. Niestety u mnie tylko się pogarszało teraz nie pomaga już nawet ponowne przekręcenie kluczyka. Jaz zrobi się cieplej zaczne przy tym grzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem nie do końca chłopaki jest jasny mi bo nie piszecie w jakich okolicznościach czasie i co sie wyłącza dokładnie samo radio (A pozostałe moduły pracują CD TV NAWI?)

Co sie dzieje gdy "wyłączy się" następuje szum czy kompletna cisza ,Aby to zbadać po "wyłączeniu sie" radia dajcie na ful głos powinniście usłyszeć jakiś dźwięk pisk puczenie szum ... i co pokazuje wyświetlacz czy nic nie wyświetla?

A może wyłącza sie moduł/funkcja radia?

Zobaczcie na czas "wyłącza się " czy pokrywa sie (nie ruszajcie car) Niestety jest to bardzo trudne aby na odległość zbadać co jest nie tak wątpię ze jest to sprawa okablowania leży ten problem w elektronice a raczej w zasilaniu płyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja priw.Opinia.

1, Jacy to fachowcy jak szukają po omacku znaczy bladego pojęcia nie maja o navi w beemce.

2 problem, o którym piszesz jest dość często występujący w e39 z navi lcd( do kumpla podjeżdżają chłopaki z takim problemem stąd wiem)

3 Moja rada jechać do autoryzowanego serwisu BMW. Maja sprzęt do tego odpowiedni, zwykle wpięcie pod komp. nic niedaje.

Zgorzelec ma trochę uprzywilejowana pozycje, bo ASO mamy za rzeka Koszt diagnozy 30 Ojro :) a o kosztach naprawy i prawdopodobnej przyczynie napisze niebawem, kolega czeka na diagnozę z wyłączającym sie zestawem radio dvd navi lcd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Problem nie do końca chłopaki jest jasny mi bo nie piszecie w jakich okolicznościach czasie i co sie wyłącza dokładnie samo radio (A pozostałe moduły pracują CD TV NAWI?)

Co sie dzieje gdy "wyłączy się" następuje szum czy kompletna cisza ,Aby to zbadać po "wyłączeniu sie" radia dajcie na ful głos powinniście usłyszeć jakiś dźwięk pisk puczenie szum ... i co pokazuje wyświetlacz czy nic nie wyświetla?

A może wyłącza sie moduł/funkcja radia?

E39 199 r. Potwierdzić mogę okoliczności w jakich te objawy występują. Otóż jest dzień że mogę przejechać najgorsze nierówności i wszystko gra. Innym razem najmniejszy podskok tylnej osi, powoduje zakłócenia w działaniu radyjka. Polega to na tym że nie ma dźwięku. Wyświetlacz wskazania ma takie jakie zostały wprowadzone. RDS, częstotliwość , wszystkie dane bez zmian - brak dźwięku. kilka razy na nierównościach dźwięk powraca a potem nie reaguje nawet wyłącznik. Całe radio i TV zostaje jakby odłączone. Następnego dnia potrafi się włączyć rano po przekręceniu kluczyka poz 1. Zdarza się że milczy do kolejnych nierówności na drodze. Zaobserwowałem rozładowywanie akumulatora. Nie jestem pewien czy to przypadek czy reguła. Nowy akumulator. Trzy doby nie odpalane autko czwartego dnia nie chciało ze mną rozmawiać. Kolejne wnioski z obserwacji tego niedomagania to czasem najmniejszy ruch w okolicach koła zapasowego - otwarcie i zamknięcie pokrywy koła - podłoga, powoduje włączenie - działanie radia. Wszystkie połączenia fizyczne czyli kostki końcówki bezpieczniki sprawdziłem organoleptycznie.

Nic podejrzanego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 11 lat później...

Witajcie. Moje e39 1999 r 523i ma ten sam problem. Szczegolnie rozladowywanie akumulatora mnie zdziwilo. Na youtube znalazlem instrukcje jak namierzyc lewy pobor pradu (parasite drain). W skrocie wylaczasz wszystko, podpinasz miernik na ustawienie amp. i na mierniku wskazuje ci jaki masz pobor pradu. Normalnie powinno to byc okolo 0.3amp, a u mnie bylo 2.4. Wyciagalem bezpiecznik po bezpieczniku i okazalo sie, ze wlasnie obwod radia navi powodowal niechciany pobor. Aktualnie oddalem auto do elektryka. Objawy pasuja do przetartego kabla. Dam znac, jak juz elektryk zdiagnozuje. Pozdrawiam.

Edytowane przez Goljan500
Blad techniczny w tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.12.2008 o 23:53, petrachaj napisał:

Czesc posiadam BMW E39 i mam problem z radiem, a mianowicie mam radio z ekranem TV i Nawi, z tego co wiem radio znajduje sie w bagazniku a w srodku to tylko wyswietlacz... Mam taki problem ze na dziurach wylacza mi sie cale radio, TV i Nawi i nie moge juz go wlaczyc... Dopiero po wyjeciu kluczyka i to tez nie za kazdym razem wszystko jest ok... Nie zawsze sie tak dzieje ale minimalnie raz dziennie i nie wiem w czym mam juz szukac przyczyny ;/ Samochod oddalem do goscia ktory zajmuje sie tylko BMW i odswierzyl mi tylko wyswietlacz lecz tego nie naprawil... Wiec oddalem do drugiego elektryka, dzisiaj odebralem samochod lecz z nienaprawionym radiem ;/ eletryk powiedzial ze nie ma jakiegos specjalnego przyzadu zeby sprawdzic radio. Mial juz ktos taki problem? Albo macie jakies pomysly czego to moze byc wina? A jak nie to moze polecicie kogos kto mogby mi pomoc z okolic wawy... Za odp z gory dzieki

Witam. Naprawiłeś to radio? Co było przyczyną? Mam podobnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...