Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Chcieli Mnie chyba zabić! Czy iść na policje?


Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc do Polski na święta (Londyn - Przemyśl) chciałem sprawdzić samochód (Bmw 318i 2000r E46)a po zatym już mu wypadał przegląd na kompie. Wiec odąłem go do bardzo popularnego warsztatu na mieście ("Turasy" jak potem się okazało) zapłaciłem 250Funtów (około 1050zł) wymienili w tym tylnie klocki i tracze oraz Full servis: wymiana oleju, filtr itp; (nie usunęli jednak wycieku z pod filtra oleju) zresetowali kompa i wszystko miało być ok. (miałem jeszcze problem z uzyskaniem odnich rachunku za usługo ale w końcu go dostałem)uprzedziłem ze chce mieć sprawne auto i aby pamiętali o płynach nie zamarzających bo jadę do polski i tak pojechać do polski...

Dojechałem do polski bez problemu i na drugi dzień w Polsce oddałem samochód do znajomego mechanika bo miałem problem z kierowaniem ściągało mnie do prawej strony i chciałem to naprawić.

Po kontroli mechanika oraz liście uszkodzeń i problemów trochę głowa mnie zabolała

- Nie wymieniony Ole!

-Nie wymieniony filtr oleju, Do kręcili go tak mocno że rozwalona była uszczelka (wyciekał olej) pod osłoną i tragedia było go odkręcić! (Kosztorys i spis części na dole foto) nie licząc wycieku z pod samego filtra…

-Nie dokręcona osłona pod silnikiem

-Płyn chodnicy dolali wody !

-Płyn hamulcowy był zalany pod samą nakrętkę równo z przegibem pojemnika! I przez to straciłem tarcze i klocki przednie(Bo klocek nie wracał za pozycji i cały czas ocierały ) (FOTO)

-Klocki były już na wykończeniu!

-Paski klinowe oraz napinacze na wykończeniu jeden z pasków był bardzo poważnie uszkodzony i stary widać jak jest popękany na całej długości

- Przednie zawieszenie, drążki, gumy i stabilizatory, brak zbieżności przednich kuł (Co dokładnie to na foto jest rachunek)

-Zamiast oryginalnego nie zamarzającego płynu do spryskiwaczy rozpuścili wodę z jakimś preparatem niebieskim … (I jak jechałem z powrotem przy temperaturze -2 stopni to cos zamarzało i robiła się taka szklanka na szybie ze musiałem skrobać szyby i zakupić nowy płyn …

- Nie został wymieniony filer od klimatyzacji i stąd był nie przyjemny zapach …

-Wymienili tylko filtr powietrza oraz klocki i tracze tylnie ale jak się okazało kompletny szajs gdzie w Polsce można ten złom kupić w komplecie za 200zł! I co za tym idzie musze wymienić klocki i tarcze tylnie! A goście mi wciskali ze to są oryginały z BMW!

-Co namieszali w kompie że tylnim ABS-ie że jak hamowałem to jedno koło hamowało o 30% słabiej i mogło by mnie zarzucić lub ściągać…

- Niewinem jakie uszkodzenia powstały w samym silniku bo jechałem 1600mil na palonym oleju! Podczas jazdy samochód nigdy mi się nie zagrzał! Ale po otwarciu komory filtra to syfu się nazbierało… (Foto)

Po naprawie wszystkiego Auto po prostu inne i jag by nie moje strasznie cichutkie układ kierowniczy idealny Świerzy zapach w samochodzie… teraz wiem ze to jest BMW …. Ale aby to osiągnąć zapłaciłem za to jakieś 3 902zł za części oraz z robotą i za wszystko 4386zł (u znajomego mechanika) a ile by to było u kogoś innego?

KASA TO NiC ALE GOSCIE CHYBA CHIELI MNIE ZABIC !!! Jak oni tak robią serwis to ja Pier… Jak naprawdę dziękowałem Bogu ze dojechałem do polski i nic się nie stało miał w samochodzie 4 ludzi droga strasznie długa.

Ale co dalej mam wszystkie uszkodzone części w tym olej silnikowy… Nie wiem co robić czy zgłosić to na policje czy udać się do radcy prawnego tu w Londynie…

Warsztat jest bardzo blisko mnie i znając „turasów” gdzie wcześniej koś inny (turas) porysował samochód mi ,nagrałem gości na CCTV i mam ich spraw trafiła na policje ale zaczęły się grożenie itp…

Czy ktoś wie jak i co mogę jeszcze zrobić proszę o pomoc poradę…

[ Dodano: 10 Styczeń 09, 22:47 ]

Foto!

http://www.pixhost.org/show/84/108569_2009-01-10_211855.jpg

http://www.pixhost.org/show/84/108572_2009-01-10_212015.jpg

http://www.pixhost.org/show/84/108574_2009-01-10_211943.jpg

Lista części i kosztorys!

http://www.pixhost.org/show/84/108577_skanuj0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro to slyszec,ale takie sa realia.Nie jest to oczywiscie regula bo angole czy szkoci moga zrobic tak samo,ale sam nie lubie robic interesow z ciemno-skorymi.Za kazdym razem oddajac auto zastanawiam sie czy zrobili czy cos w ogole wymienili.Czlowiek musi sam dowiedziec sie o ceny czesci zeby wiedziec ze go nie skroili albo wciskaja kit ze to drogie a tu poszla srubka a to jest Bmw i tego typu smieci.Gdziekolwiek nie pojde pytajac o serwis,to na widok mnie ,mlodego czlowieka i dzwiek wypowiadanej marki Bmw ...."o panie to bedzie 2 razy tyle.." .Szlag mnie trafia.CRIS wspolczuje ci tego wszystkiego,to jest jawne skorwy...two.Musialbys uderzyc albo do prawnika i on ci powie jakie masz szanse (no win no fee) albo do instytucji praw konsumenta.Mysle ze bedzie ciezko tak jak sam mowisz ekspertyzy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na dalszy ciag tej sprawy czekam ... (radca prawny)

A przy okazji Adres tego hu... warsztatu

AUTO LUCCA

2c PRINCE GEORGE ROAD

STOKE NEWINGTON

LONDON N16 8BY

Mapa

http://www.pixhost.org/show/89/115570_2009-01-16_233208.jpg

Rachunki "ni" do hu... podobe!

http://www.pixhost.org/show/89/115572_rachunek-1-bmw-tragedia.jpg

A to jest wydruk informacji (Diagnostyka)kompa car o braku błedów (tak mi wciskali)

http://www.pixhost.org/show/89/115576_rachunek-2-bmw-tragedia.jpg

I ten co powinien być rachunek tylko...

http://www.pixhost.org/show/89/115578_rachunek-3-bmw-ostatni.jpg

Pozdro

[ Dodano: 17 Styczeń 09, 00:58 ]

OJ "tomek V8" nawet niewiesz jaką mam kur... ochotę tak zrobić ale parwdo podobnie bym pogorszył sprawe, "obaczymy" co powie radca prawny i ile bede musiał miec jeszcz nerwów na to wszystko szkoda mi tylko autka...

Jestem nastawiony aby zrobic im koło dupy ...

Ale jak cos to kto jedzie :) :mrgreen:

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem to, że to są kowale i rzeźnicy, a nie mechanicy, ale jak widać człowiek uczy się na błędach, tak jak i ja :!: Nauczyłem i wyleczyłem się z "oszczędzania" i wolę dopłacić jakiemuś normalnemu mechanikowi 100 albo nawet 200fuli i mieć spokój niż się wku..iać tak jak teraz Ty :!: Nie mniej jednak staram się w jak największym stopniu wszelkiego rodzaju usterki usuwać samemu, a zaoszczędzoną kasę wydać na narzędzia. Wiadomo jednak że nie da się wszystkiego zrobić samemu i trzeba auto oddać do mechaniora i tu jest NAJWIĘKSZY problem - KTÓRY będzie ten właściwy :| :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne w tym wszystkim pocieszenie że jechałeś BMW tyle kilometrów w takim stanie i dojechało do polski bo inna marka niewiem niewiem :D

jak coś to możemy jechać turasom wytłumaczyć jak się powinno traktować Bmw (bejsbolem) !! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego teraz masz prawie całą bawarke do remontu :( przez turasów trzeba zebrać ekipe i wytłumaczyć im co nie co. <bmw_4>

Ja też staram się sam na bieżąco u siebie robić.Ale nie wszystko się da.I wtedy trzeba oddać do warsztatu.Wtedy się stoi nad takim mechanikiem i patrzy mu na ręce żeby niczego nie spierd....

Pozdrawiam i życzę żebyś wygrał z jeb...mi turasami.

No a beemke bym oddał do zaufanego mechanika żeby ją naprawił i wystawił koszta naprawy i sądził się z turasami o oddanie kasy

A co do wyjazdu to mogę jechać. <bmw_3> :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna generalizowac mi ciapaci za Ł80 wymienili 2 napinacze pasow + reset kompa i mam wreszcie spokoj. Fakt ze specjalizuja sie tylko w Bmw i oczywiscie auta nie zostawilem na moment - zreszta tak robilem tez w Polsce. Bylem raz u angoli i nie umieli znalesc dziury w oponie uklon_bmw sciagnolem sam kolo na drugi dzien troche wody i znalazlem w 3 min. Bedzie ciezko Ci ten temat ruszyc skoro teraz wymienisz wszystko w Polsce, Powinienes miec do tego prawnika na miejscu w anglii i tam tez zrobic badanie u jakiegos rzeczoznawcy. Przykre co Cie spotkalo ja naszczescie mam tu w Birmingham polski warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Cała sprawa opisanego powyżej tematu i problemów sprowadza się do dość wysokich kosztów i efekt a także nie koniecznie byłby skuteczny, popytałem co i jak, każdy mów że można spróbować ale zrobiłem błąd naprawiając auto w PL najlepiej jakbym zarżną silnik na tym oleju lub spowodował wypadek n takich hamulcach, bo był by to dokładny dowód i skutek nieprawidłowego serwisu… Ale to co mnie odstraszyło to kosz przewidywany przez Radce prawnego 2000-2500Funtów(Diagnostyka inspekcja oraz koszta prawne i co najważniejsze sprawa może toczyć się latami!)

Ja auto kupiłem z 3500f, Za taka kasę to mam nowy silnik pod maską!

Ale co mnie ucieszyło warsztat w ubiegłym miesiącu ktoś podpalił i po nie długim czasie (2 tygodnie temu) policja zrobiła najazd na ten warsztat za nie legalne rozprowadzanie narkotyków oraz podejrzenie sprzedawania kradzionych części samochodowych. Informacje te widnieją na klampach policyjnych i informacja przyczyny zamknięcia warsztatu niełaza reklama dla nich…

I dobrze hu… należało im się sam bym woził kanister z ropą i puścił tą budę z dymem…

Pazdro chłopaki uważajcie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...