Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E39 "skrzeczace zawieszenie"


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Witam.Od kilku dni w moim aucie cos skutecznie probuje mi utrudnic zycie.

Z prawej strony przy tylnym kole cos skrzeczy(trzeszczy) jak w jakims zuku.

To slychac tak jakby to byla jakas tuleja gumowa albo jakas inna guma na wachaczu albo amortyzatorze.

Tylko w tym problem - ktora?

W sobote sciagnalem kolo i spryskalem te wszystkie gumy wd40 i przez pol dnia byl spokoj.Potem znowu zaczelo.

Wczoraj jak wracalem z pracy to najechalem na dosyc niemala dziure i..... trzeszczenie ustalo.

Dzisiaj od rana znowu to samo.Kwik,kwik,kwik....(Jak swinka morska moich dzieci)

Szlag mnie juz trafia bo nie potrafie ustalic ktora to guma tak trzeszczy.

Niewiem czy cos mi sie poluzowalo i wystarczy dokrecic,czy moze na jakas gume juz przyszedl poprostu czas i musze ja wymienic.

Dodam jeszcze,ze to trzeszczenie to nie jest jakies tam delikatne pokwikiwanie,

to jest glosny denerwujacy kwik !(podczas jazdy przy zamknietych szybach,a nawet jak wsiadam albo wysiadam z auta to jest to slyszalne).

Moze ktos z Was mial juz podobny przypadek i wie co to moze byc?

Moze jest to jakas jadna ze standardowych usterek?

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tuleje tylnego zawieszenia. Są na dolnej części zwrotnicy. Prawdopodobnie już zaczynają się zużywać, stąd te dokuczliwe skrzeczenie. Też to przerabiałem w swojej e39. Nazywa się to tuleja wahliwa, jej koszt to około 70 zł. Niestety ciężko jest ją nabić, by nie uszkodzić, dlatego proponuję skorzystać z prasy. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz padniętą tulejke wahliwą, tak jak pisze tomasso, to prawdopodobnie masz też luzy na kole, sprawdź to na podnośniku jak możesz.

Luzow nie mam bo juz sprawdzalem.

Dzisiaj powtorzylem czynnosc z wd40 tyle,ze bardziej "doglebnie" :D

Narazie jest spokoj,zobaczymy jak bedzie jutro.

Moze na jakis krotki okres czasu to pomoze chociaz i tak juz powoli przygotowuje sie na wymiane tulei.... :(

Kiepsko tutaj u mnie z warunkami warsztatowymi,w Polsce mam garaz z kanalem a tu musze robic wszystko na lewarku.

Niemieccy mechanicy za zrobienie byle pierdoly kasuja kolosalne pieniadze,a z kasa u mnie narazie krucho.

Byc moze wytrzyma ten patent z wd40 do mojego przyjazdu na urlop.Wtedy zrobie to u siebie w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...