Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jak sie sprawuje 318


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Ja też mam 318 e36 z LPG. zgadzam sie z kolegą ze nie do szaleństw ale co do spalania 8L/100 to miał bym zastzrezenia a o 6,5l/100 to juz wogóle! nie wiem jak wygląda realna statystyka ale 10l/100 dla przecietnego kierowcy i dla jazdy mieszanej to moim zdaniem jest przyzwoita dawka! Mowa jest o LPG co do Etylinki nalezy ując 1 l od wszelkich danych

P.S.BMW to autko do zabawy polecam 320 24V. ja juz 318 bym nie kupił mimo ze sam sprowadziłem sam założyłem instalacje i przejechałem nią 20 tys Twierdze ze nie za wiele potrafi!!! chetnie bym Sprzedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 nie spali nigdy w życiu max 8 litrów chyba że na trasie to będzie minimum liczyć sie trzeba raczej ze spalaniem rzedu 11 litrów po drugie Piotr jak ktoś chce szaleć to nie polecam IS bo to jest konstrukcja wielozaworowa na wysokich obrotach on wiecej pali niż zwykła 8V no i ten zakichany silnik M40 notoryczne problemy z głowicą ... eh szklaneczki heheh piotrze ty wiesz najlepiej do Is cieżko o części naprzykład odnalezienie głowicy graniczy z cudem przerabiałem juz ten temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej 318i z 90 jestem baaaardzo zadowlony (poki co ;) ) przez poltora roku bedąc

jej wlascicielem oprocz okresowych wymian plyny itp. wymienilem popychacze bo to chyba

najslabszy punkt silnika m40 i chyba kazdy ma lub bedzie kiedys mial "bociana pod maska"

ale oczywiscie moge sie mylic.

Jednak zaczynam odczuwac maly niedosyt i zbieram powpolutku na cos z z 6 cylindrami ;) <bmw_3> happy_bmw

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 1,8 M40 ( niestety ;( ) w trasie 120-140 km/h jakieś 7,5 w mieście ok.9,5-10 benzynki,

oczywiście M40 ma swoje problemy, ale "kto" ich nie ma ??

dlatego polecam IS pewnie części droższe i trudniej dostępne , a jeśli 6 cyl. to lepiej 2,5 niż 2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 1,8 M40 ( niestety ;( ) w trasie 120-140 km/h jakieś 7,5 w mieście ok.9,5-10 benzynki,

oczywiście M40 ma swoje problemy, ale "kto" ich nie ma ??

dlatego polecam IS pewnie części droższe i trudniej dostępne , a jeśli 6 cyl. to lepiej 2,5 niż 2l

To na trasie twoja pali tyle co moje 2.7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ KOSA.

MAM PYTANKO:

ILE KOSZTOWAŁA CIĘ WYMIANA POPYCHACZY?

U MNIE TEŻ ZALĘGŁY SIĘ BOCIANY,ALE SŁYSZAŁEM,ŻE TO JEST NIEGROŻNE.

POZDRAWIAM.

Hej

Ja wsadziłem LuK, z wymianą oleju po 10W40 (z 15W40) dałem chyba 450 PLN

Pozdro

jak wymieniasz pop. najlepiej zmien olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tego co sie orientuje to jest niegroźne

to dotyczy tylko silnika M40 i wcale nie jest nie groźne,

jak padną tylko popychacze to rozwalą dźwigienki i wałek rozrządu,

u mnie popychacze i dźwigienki są dobre a i tak stuka - wałek wytarty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa bocianów moze zakończyć się groźnie bo moze doprowadzic do tego że zawór sie nie będzie otwierał a wszystko jest związane z tym że jest słabe smarowanie wałka te rurki co go smarują zapychają się i wałek pracuje na sucho i sie wyciera powstaje rak ... potem trafiaja na forum takie pytania dlaczego moje bmw jedzie tylko 160 km/h itp

Enzo ile pali Ci ta eta ? moja eta cisneła nawet 22 litry w mieście a można było zejść do 10 na trasie mowa o E-28 ty masz E-30 lżejsza buda pali troszke mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa bocianów moze zakończyć się groźnie bo moze doprowadzic do tego że zawór sie nie będzie otwierał a wszystko jest związane z tym że jest słabe smarowanie wałka te rurki co go smarują zapychają się i wałek pracuje na sucho i sie wyciera powstaje rak ... potem trafiaja na forum takie pytania dlaczego moje bmw jedzie tylko 160 km/h itp

Enzo ile pali Ci ta eta ? moja eta cisneła nawet 22 litry w mieście a można było zejść do 10 na trasie mowa o E-28 ty masz E-30 lżejsza buda pali troszke mniej ...

Nie chce sklamac ale w meiscie nei wiem ile pali bo mi liczni kne idziala wiec nei da radyo oblixczyc ,ale mysle ze wiecej nic 12-13l nei bierze (ja mam ciezka noge prawie zawsze :) ) a na tarsie ok. 7.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego że jak staćna auto to i na paliwo. Są fascynaci marki BMW jaki innych marek samochodów, i choćby z przekonania i fascynacji jakąś marką kupuje człowiek taki samochód. Ale i niezawsze ma pieniądze żeby nim jeździć. Moim zdaniem nie liczy sie czy kogoś stać czy nie stać na paliwo, liczy się miłość do samochodu i radość z jego posiadania, a przejażdżka choćby miał być to kilka razy w miesiącu napewno dostarczy dużo frajdy. Pozatym w dzisiejszych realiach trzeba starać się zaoszczędzić na wszystkim.... to tyle z mojej strony <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8i z 94r i w trasie 7,5-8 a po mieście to około 9-10. Oczywiście benzyny, bo nie zagazowana :mrgreen:

W sumie to jestem z niej zadowolony, bo znajomemu vectra 1,6 pali więcej :wink:

Na pytanie czy warto kupić odpowiem, że osobiście teraz kupiłbym 2.0 z vanosem. Pali niestety nieco więcej ale ma lepszego kopa no i to piękne serducho pod maską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...