Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


17" szprycha oryg BMW E32 - pytanie


tuczi77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Mam klasyczne felgi BMW (szprycha 17" przód węższy, tył szerszy - jak na zdjęciu poniżej) i nie bardzo wiem jakie mógłbym założyć na nie gumy. Poprzedni właściciel używał 235/55 ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł a nie chciałbym eksperymentować. Czy ktoś z Was używał takich felg w E32 i ma jakieś doświadczenia z tym związane? Najbardziej ineteresuje mnie kompromis pomiędzy wyglądem a komfortem, bo często jężdżę po Polsce i nie chciałbym "latać" w koleinach ani obijać sobie mojego zacnego tyłka ;)

Z góry dziekuję za Waszą pomoc

<bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na wewnętrznej stronie nic nie znalazłem :|

Pod kołpaczkiem były takie oznaczenia:

felgi węższe - BBS RC35 - 8J x 17H2 IS 20

felgi szersze - BBS RC38 - 9J x 17H2 IS 22

Mam nadzieję, że to pomoże... :wink:

pzdr

P.S. Usunąłem to zdjęcie z poprzedniego wpisu, bo to jednak nie były takie felgi :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem ci ze profil 55 to za wysoko na feldze 17 to wyglada jakbys mial balony wysokie na takich felgach niewyzsze ja profi 40 takze co ci polecam zeby wygladalo i tez bylo dosc komfortowe to znajdz opony na tylna felge 245/40 lub 255/40 na przod zaloz 225/40 lub 235/40 i bedzie wszystko ok zobaczysz mozesz sobie tez znalezc oponki z chronionym rantem to dodatkowo beda zabezpieczac rant felgi przed obtarciem o kraweznik polecam Fulda Extremo albo Michelin sport semi contakt chyba ze masz kase to Dunlopy sa extra ale tez kosztuja. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar pzredniej felgi pasuje na oponę szerokości 205,tylnej na 225mm,ale jeśli nie zależy Ci na małym spalaniu to możesz wrzucić szersze. Jeśli chodzi o profil(czyli wysokość oponki) to proponowałbym przy 205 profil 60,przy 215->55 ,225 -> 50,bo trochę komfortu musi zostać. Do 7er to 205 wydaje się trochę za wąskie. Jesli wrzucisz szersze opony to profil 40 lub 45. Im szersze opony tym bardziej będziesz odczuwał koleiny i tym większe będzie spalanie. Na brak mocy to raczej nie będziesz narzekał bo masz spory zapas. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wam dziękuje, pokrywa się to wszystko z tym co w międzyczasie się dowiedziałem ;) Najprawdopodobniej założę 235/45 przód i 245/40 tył choć jeszcze się zastanawiam czy ten przód nie zostawić jednak 225 tak jak sugerują w książce. Zobaczymy;)

Do E34-Patryk: Grzechem byłoby gdybym narzekał hehehe :lol: Niewielu jest kozaków, którzy mogą mi fiknąć na drodze ;)

pozdroszejset

P.S. Dałem do polerowania felgi. Kosa był zadowolony z tego zakładu, zobaczymy jak mi zrobią. Jak dostanę zrobione to wkleję tu zdjęcia...

[ Dodano: 24 Kwiecień 09, 16:59 ]

No to się pochwalę :mrgreen:

47545353.jpg

53325442.jpg

38442882.jpg

13102637.jpg

72987024.jpg

Jak Wam się to podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o opony to ja mam 235/50/17 na swoich dwóch siódemkach, na bordowej mam założone identyczne felgi jak te twoje ( możesz sobie zobaczyć jak to wygląda na zdjęciach, dodatkowo mam małą glebę bo bez niej auto wygląda nie ciekawie ), na oponach 235/45/17 nie ma mowy o jakim kolwiek komforcie a 235/55/17 nie wchodzą bo tra o amortyzator ( podstawę sprężyny).

Ile kosztuje taka polerka i jak długo efekt lustra się utrzymuje ( bez konieczności polerowania oczywiście )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taka polerka i jak długo efekt lustra się utrzymuje ( bez konieczności polerowania oczywiście )

Zależy jak będziesz dbał o felgi.

Dwa, trzy sezony zwykle jest prześlicznie a potem zaczynają powoli matowieć i trzeba im ponownie polerke zafundować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taka polerka i jak długo efekt lustra się utrzymuje ( bez konieczności polerowania oczywiście )

Zależy jak będziesz dbał o felgi.

Dwa, trzy sezony zwykle jest prześlicznie a potem zaczynają powoli matowieć i trzeba im ponownie polerke zafundować.

To raczej sie nie skusze, ograniczam sie co najwyżej do ich mycia lub ewentualnie do lakierowania jak jest taka konieczność gdy mnie mega krawężnik zaatakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...