Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

od kiedy kupilem samochod nie dzialal abs ostatnio przy wyjmowaniu zegarow zobaczylem ze nie ma wogole zarowki od kontrolki abs-u wsadzilem ja i teraz caly czas swieci i mysle ze moze bym naprawil wrescie ta dolegliwosc.tylko pytanie od czego zaczac? czylalem sporo postow na ten temat o domowej diagnostyce czujnikow itd.tylko nie mam pojecia czy to czujniki a nie chce sie na marne bawic z tym :) czy moze jechac na kompa i tam pokarze mi co jest walniete dokładnie z tym abs-em?? czy komputer nie wykarze az tak dokładnie co jest przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo,tzn.u mnie działał i nagle przestał. Zależy jaki komp.,bo niektóre to tylko pokaże że masz uszkodzony ABS i tyle. Taka dokładna diagnostyka to chyba 250zł kosztuje. Jakbyś gdzieś znalazł coś tańszego to daj znać,też chętnie się podepnę i sprawdzę co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedziesz na kompa (normalnego) i jeśli jest błąd ABS to ci go pokaże, nie raz wystarczy tylko skasować a nie raz trzeba coś tam grzebać.

Mi chodzi o te kostki przy kole bo często syf się dostaje i właśnie takie błędy się robią.

Sprawdź jeszcze wszystkie bezpieczniki jakie są do sprawdzenia od ABS-u.

A może padł ten sterownik od ABS-u co jest chyba za schowkiem czy pod tylną kanapą... ?

E34-Patryk, o jaką dokładną diagnostykę ci chodzi ? Bo może ja pisze właśnie o tych błędach co tylko się usuwa i po kłopocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaką dokładną diagnostykę ci chodzi ?

taką gdzie gość powie Ci,np.masz do wymiany czujnik w prawym tylnym kole,albo uszkodzony przekaźnik,a nie tylko potwierdzi,że COŚ faktycznie jest uszkodzone,ale co to już nie wie. Błędu ABSu raczej sobie nie usuniesz tak jak np.sondy lambdy,bo jak coś jest uszkodzone to impulsem z komputera tego nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo kontrolka sie swiecila. Pojechalem do serwisu BOSCH podpieli pod kompa i okazalo sie ze nie czyta prawy przedni czujnik abs. A czujnik nie byl wadliwy tylko kabelek sie przerwal. koszt naprawy to 50 zl podpiecie do kompa i 80 zl robocizna z kasowaniem bledu <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34-Patryk, teraz rozumiem o co chodziło z dokładną diagnostyką :)

No pompa raczej najdroższa, ale to ostateczność więc nie martw się. Poczyść wszystko i posprawdzaj te kabelki (bo faktycznie one lubią się czasem przecierać). Jak to nie pomoże to jedz na kompa. A jak i tam nic nie pomoże to może jakiś mechanik pozagląda i znajdzie przyczynę (najlepiej jakiś znajomy to mało siana weźmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...