Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ford transit 2.0 benzyna zapłon


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Transit 2.0 benzynka nie palił wogóle,kręcił jakby zero zapłonu było,więc kupiłem wszystko nowe do zapłonu: palec rozdzielacza,kopułkę,przewody WN,świece zapłonowe. Wymieniłem komplet,odpalam,motor chodzi ewidentnie na 3 cylindry. Wszystko nowe,a jeden baniak nie łapie,co może być. Zaraz idę zrzucić pokrywe zaworów i metodą rosyjskiego uczonego NAOKOWA :) sprawdzę czy wszystko w porządku,ewentualnie metodą drugiego rosyjskiego uczonego NAMACAJEWA posprawdzam,ale nie wiem czy coś znajdę. Później jeśli wszystjko będzie ok.to sprawdzę ciśnienie na cylindrach,ale motor był niedawno wstawiony ze sierry i naprawdę zdrowy był,więc możliwość wypalonego zaworu narazie staram się pomijać. Ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu na poczatku sprawdzilbym cisnienie.

Potem przy ewentualnym braku cisneinia na ktoryms z cylidrow, wstrzyknij nieco oleju strzykawka przez otwor od swiecy. Sprawdz jeszcze raz, jesli dalej nie bedzie cisnienia to znaczy, ze to zawor. Jesli po wstrzyknieciu oleju bedzie cisnienie to oznaczac bedzie, ze jest problem z pierscionkami. :wink:

Bedziesz mial pewosc ze to nie cisnienie.

A zaplon dobrze jest ustawiony??

Poprzestawiaj lekko zaplon przy zapalonym silniku i sprawdz czy sie nic nie porawia.

Ewentualnie:

przerywacz (jesli taki tam jest), cewka, kondensator w aparacie...

przyczyn troche moze byc

aha

jesli probowaliscie go odpalac na "pycha" to mogl przeskoczyc pasek, wygladaloby to jakby nie palil na jeden cylinder

pozdro i powodzenia w bojach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tazunio temat nieaktualny. Moja wina była,montowałem to wszytsko niemal w nocy na parkingu,więc po ciemku i pomyliłem 2 z 3 przewodem WN. Aż dziwne że odpalił. Chodzi elegancko. Dzięki za zainteresowanie bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...