Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 Touring - tył nisko siedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o radę co może być przyczyną BARDZO nisko siedzącego tyłu?

Moją TRÓJKĄ jeżdżę już prawie rok. Teoretycznie z autem jest wszystko ok, prowadzi się bardzo dobrze, świetnie sie trzyma drogi podczas jazdy nie ma najmniejszych problemów z prowadzeniem, ale przeszkadza mi wygląd samochodu - przód wygląda normalnie, a tył, mimo pustego bagażnika, jakbym woził węgiel :D

Auto serwisuję w BMW /nieatoryzowanym serwisie/ i mówią że wszystko jest w porządku. Sprawdzaliśmy nr VIN jakie powinny być sprężyny, we wrześniu wymieniłem na nowe, ale niewiele to pomogło /żeby nie powiedzieć że wcale/ :(

Przeglądałem forum i wiem że takie tematy były poruszane. Czy jest coś jeszcze poza sprężynami co może mieć wpływ na taki stan rzeczy???

Był pomysł żeby wstawić sprężyny od xD bo te podobno są trochę wyższe - nie wiem czy to pomoże pytanie_bmw

dziękuję za pomoc

CrisN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą siedzieć amorki,

W tym przypadku amorki nie będą miały nic do rzeczy. Amortyzator nie ma wpływu na wysokość auta czy on jest sprawny czy też nie (np. wylany).

Amorki mogły by wpłynąć na wysokość tego auta, gdyby były o skróconym skoku (krótsze) wtedy by "ściągały" auto w dół :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak miałem Touring-a padł całkowicie lewy tylny i auto mi siadło (z tej strony), dlatego tak napisałem. Ale przy jeździe powyżej 140km\h nie dało się jechać, tył latał i trzęsło, ale tego CrisN nie ma u siebie bo napisał :

Teoretycznie z autem jest wszystko ok, prowadzi się bardzo dobrze, świetnie sie trzyma drogi podczas jazdy nie ma najmniejszych problemów z prowadzeniem

więc amorki odpadają...

CrisN, a cały tył ci siedzi czy np jest różnica między lewą a prawą stroną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko nie ma różnicy między stronami /postaram się zrobić dzisiaj zdjęcia/

będę też dzisiaj widział się z moim mechanikiem to znowu go pomęczę:D

jazda jak pisałem nawet przy prędkościach powyżej 140 nie stanowi problemu, nie stuka, nie puka, nie pływa dobrze trzyma się drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie znam się nie wiem co to jest nivo...

sprężyny były zamawiane do modelu po sprawdzeniu nr VIN, więc zakładam że są dobrze dobrane /poza tym przed zmianą też tak nisko siedział/.

Może rzeczywiście wszystko jest OK i tylko ja przesadzam - ale dysproporcja między przodem a tyłem jet duża - wrzucę zdjęcia wówczas może Wy świeżym okiem ocenicie...

....widzę na drogach dużo takich trójek i w większości są "wyższe", a wszyscy pytają co wożę w bagażniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne nakole jest bardziej ścięte niż przednie, może to po prostu złudzenie

c539268710.jpg

jest jeszcze jedno wyjście... zakładasz na przód "sportowe" niższe sprężyny i jest gitarra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...