Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e39 2d - typowe usterki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym forumowiczem. Mam zamiar kupić e39 2d i chętnie wysłuchałbym uwag osób które mają lub miały takie auto. Typowe usterki, na co zwrócić uwagę przy kupnie - generalnie chodzi mi o silnik - bo ogólnych porad na forum jest sporo ale co do tego sinika to niewiele. Z góry dzięki za info. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie ogólne info o silniku :

Moment obrotowy: 280 Nm przy 1750 obrotach

Moc silnika: 100 kW / 136 koni przy 4000 obrotach

Prędkość maksymalna: 206 km/h

To jest chyba ta sama jednostka co w e46 (320d), jeśli tak to sporo osób na forum ma takie silniki. Pewnie podzielą się wadami i zaletami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to to, ze troszke slaby silnik jak na taka bude.

A co do wad i usterek, to wiem ze byl tam problem z plastikowym( :!: ) trzpieniem przepustnicy, kiedy byl juz wyrobiony to sie ulamywal i z przepustnica lecial kolektorem tam gdzie nie powinna... konczylo sie to naprawa glowicy.

Z tego co sie orientuje to byla jego jedyna wieksza wada.

Radzilbym podjechac na sevis lub do jakiegos znawcy dieselkow i popytac o szczegoly :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem auto z ogłoszenia - w wawie 2d touring 2000 - chciałem się podzielić uwagami - basowy dźwięk po zapaleniu w środku na wolnych obrotach (ustąpił po nagrzaniu) - drgania od silnika odczuwalne na karoserii (wiem że to tylko cztery cylindry ale spodziewałem się więcej) - niestety w tym egzemplarzu skorodowane drzwi pasażera po lewej i maska silnika z przodu po prawej - dziwne bo mój pasek 94r. i ma blachy w oryginale - ale to pewnie ten egzemplarz jest po przejściach. W poniedziałek oglądałem 2.0 pb i jednak tamten silnik chodzi ładnie i spalanie nie tak dużo większe - chyba jednak pb ciekawsze - ale muszę jeszcze obejrzeć z jeden egzemplarz w dieslu. Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o e39 z silnikiem 3.0d.Wymiata...Generalnie tak jak napisali koledzy 2.0d będzie za słaby do tej budy.Chyba,że jesteś na tyle cierpliwy,że nie będą Cię wkurzały wyprzedzające Cię Corsy i Fiesty <bmw_3> Silniki są wrażliwe na jakośc paliwa (mówię o dieslu),musisz właściwie traktowac turbinę (temat poruszany w innych postach),zdażają się problemy z elektroniką.Ale jak wyczaisz dobry egzemplarz będziesz zadowolony.Ja polecam 3.0d.Koleżka ma 2.0 na benzynie w e46 i jest trochę słaby a co dopiero w e39...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...