Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


tylne koło ociera o nadkole :(


el_banano

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem pewien czy dobry dział wybrałem.

Problem jest w tym że w czwartek zmieniłem opony tylne z 205 na 225 i dziś jechałem w 4 osoby i na zakrętach prawe tylne koło ociera o nadkole.

Nie mam pojęcia dlaczego. Podobny przypadek miałem w listopadzie jak mi łożysko padło.

Miesiące temu po raz kolejny wymieniłem łożysko razem z piastą i było OK.

Dodam jeszcze że po tym jak do wymiany zdjęty był wahacz nie robiłem zbieżności.

Koło nie jest luźne, mocno trzyma się na śrubach.

Z lewym kołem jest OK problem dotyczy tylko jednego prawego koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 38

właśnie nie wiem dlaczego tylko z prawej strony trze :/

Czy może być przyczyną to że wahacz był sciągany i jakoś źle został założony? ( czy jest taka możliwość w ogóle?)

I czy ewentualnie zrobienie zbieżności by pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moje e36 coupe mialem peknieta sprezyne wlasnie z prawej stron (od strony pobocza :evil: ), moze i to jest problemem

stan na rownym placyku i sprawdz metrowka wysokosc z lewej i z prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moje e36 coupe mialem peknieta sprezyne wlasnie z prawej stron

el banano i alaszi jesteście pewni co do swoich sprężyn?.Wystarczy żeby jeden zwój był wyłamany i bedzie lipa jesli chodzi o tarcie.

[ Dodano: 3 Maj 09, 19:30 ]

dodam jeszcze ,że mój kumpel w e36 compact ma właśnie ułamane obie tylne sprężyny i tez mu trze po zmianie felg na aluminiowe przy czym u niego jest deko inne ET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l banano i alaszi jesteście pewni co do swoich sprężyn?.Wystarczy żeby jeden zwój był wyłamany i bedzie lipa jesli chodzi o tarcie.

Juz po problemie sprężyny były za małe wiec wymieniłem wszystko i mam jakies 3.5centa zapasu miedzy kołem a nadkolem.Było tak zle ze nie mogłem nawet zapalniczki wsadzić w nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po problemie sprężyny były za małe wiec wymieniłem wszystko i mam jakies 3.5centa zapasu miedzy kołem a nadkolem.Było tak zle ze nie mogłem nawet zapalniczki wsadzić w nadkole

U mnie spręzyny wogóle nie trzymały i na dodatek jedna była ułamana.Dwie osoby z tyłu i iskry za mną szły, spręzyny składały sie w rękach jak akordeon :lol: Kupiłem nowe i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy to sprężyny. Ja mam u siebie z tyłu 17" 235/45 i do rantu błotnika mam może ok 1cm na seryjnych sprężynach. Ale w BMW wachacz jest tak zrobiony że koło nie idzie równo do góry tylko chowa się po skosie w stronę nadkola. Jak ociera to chyba ET felgi jest inne jak powinno być :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po lewej, jak i po prawej stronie są takie same felgi, i opony, to nie jest wina kół.

Jak by było źle dobrane ET, to by przycierało po obu stronach, nawet jeżeli z jednej strony by była pęknięta sprężyna. Wtedy by przycierało jedno częściej, a drugie rzadziej.

Ja w swojej mam opony 245x17, a zawieszenie tak niskie że jak ktoś usiądzie z tyłu, to opony chowają się w nadkolach, i nic nie tarło.

Ale od kiedy wymontowałem wahacz, żeby wymienić łożysko, miałem ten sam problem, bo po każdym demontażu trzeba ustawiać symetrię kół.

Gdyby były koła oryginalne to by nic nie przycierało, ale w przypadku kiedy koła są wciskane na styk, musi być wszystko idealnie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...