Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Sprzęgło w 330Ci


Demus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze sprzęgłem w e46 330 Ci. Podczas spokojnej jazdy wszystko jest ok. Nie szarpie i nie ślizga się. Bez problemu przyspiesza na piątce z gazem w podłodze. Gorzej jest przy ostrym starcie z wysokimi obrotami. Sprzęgło wyraźnie się ślizga. Przynajmniej na pierwszych trzech biegach. Autko ma 200 kkm przebiegu i chyba nadszedł czas na wymianę sprzęgła. Zastanawiam się ile bedzie mnie to kosztowało i jaką firmę wybrac. Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz LUK-a (o ile to pasuje do ciebie) : http://moto.autocentrum.pl/sklep.php/pl,,,,,karta,9185,24,bmw,2004,2975,6,sprzegla-uklad-napedowy,22,komplet-sprzegla,czesci-samochodowe.html

Ale osobiście proponuję kupić Sachs - droższe, ale lepsze (tylko nie mogłem znaleźć tej firmy sprzęgła do ciebie).

Za wymianę od 200PLN po znajomości ;) po nawet 600PLN zależny gdzie robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęgło : to wrzuć 3 i spróbuj ruszyć z miejsca - jeśli ci się uda to wiadomo że sprzęgło się ślizga.

A koło dwumasowe nie wiem jak można sprawdzić - ale chyba tylko wizualnie (będą widoczne ślady "przypalenia", nierówności na nim (powierzchnia) i duży luz gdy nim poruszasz (trzymając jedną część).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Jak rusza się z 3 biegu i auto pojedzie to wiadomo że sprzęgło się ślizga. Obroty rosną i auto powoli pcha do przodu... Nie rozumiem twojej uwagi Dread.
Nie da rady ruszyć z 3 biegu przy dobrym sprzęgle - auto zgaśnie. Czy się mylę

Jestem ciekawy Twojej teorii sprawdzania uślizgu tarczy sprzegła i sprawdzenia tego w

praktyce , jak mozesz to rozwiń to ruszanie na 3 biegu , bo dalej nie odpowiedziałes czy się

da ruszyc czy sie nie da i co to oznacza jesli się to uda a co oznacza jesli się nie da tego

zrobic.

Opierdoliłeś na dzieńdobry Jarka (Dread'a) za to ze napisał cos inaczej niż Ty :|

ale juz nie uzasadniłes swojej teorii dlatego objaśnij swój tok myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierdoliłeś na dzieńdobry Jarka (Dread'a) za to ze napisał cos inaczej niż Ty :|
Jak rusza się z 3 biegu i auto pojedzie to wiadomo że sprzęgło się ślizga. Obroty rosną i auto powoli pcha do przodu... Nie rozumiem twojej uwagi Dread.

Opie*** ? Mordulec nie wiem o co ci chodzi bo teraz to się czepiesz i wymyślasz. Napisałem, że nie rozumiem jego uwagi a nie że najeżam na niego. A to jest różnica.

Jak miałem sprzęgło wyjechane to normalnie mogłem ruszyć autem z 3 biegu, ślizgało się i powoli toczyło do przodu (ciągnąc w pewnym momencie) czego efektem było ruszenie auta z tak wysokiego biegu.

Więc to jest moje uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu bo już się speszyłem.. jak coś poplątałem to przepraszam.. Ale w audi miałem taki silnik i takie sprzęgło ze kiedys z kolegom Jasiem ruszyłem nawet z 5.. a sprzęgło było sprawne... fakt faktem troche to trwało ale dało rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Zeby nie było ze sie czepiam i wymyślam :

Jeśli sprzęgło : to wrzuć 3 i spróbuj ruszyć z miejsca - jeśli ci się uda to wiadomo że sprzęgło się ślizga.

To pierwsze Twoje stwierdzenie , nie masz w nim cienia wątpliwości co do swojej

Teorii czyli klasyczne weni widi wiczi + formułki grzecznościowe , sprawdziłes

na własnej skórze ze tak jest , wiec wierzymy ze wiesz co mówisz ... uklon_bmw

Jeżeli Ci się uda ruszyć z 3 to właśnie sprzęgło jest dobre bo się nie będzie ślizgało...Gorzej jak dasz gazu a tylko obroty pójdą do góry...

Jarek ma wątpliwości , które uzasadnił ...

Jak rusza się z 3 biegu i auto pojedzie to wiadomo że sprzęgło się ślizga. Obroty rosną i auto powoli pcha do przodu... Nie rozumiem twojej uwagi Dread

Potwierdzasz swoją wcześniejszą teze jednocześnie negując to co napisał Jarek ...

Poczym na moje pytanie " A jak masz sprzegło dobre to dasz rade ruszyc na 3-ce czy nie "

Stwierdzasz że :

Nie da rady ruszyć z 3 biegu przy dobrym sprzęgle - auto zgaśnie. Czy się mylę

To ja juz nie kumam , sprawdzałes to czy tylko tak Ci sie wydaje :?:

Skoro teraz juz masz dobre sprzegło to wez sobie wsiadz do furaka i zobacz czy dasz

rade ruszyc z trójki .... odpowiedz jest oczywista , dasz rade ruszyc z tej trójki o niebo

łatwiej niz na slizgającym sie sprzegle.

Wg Twojej wczesniejszej teorii wynikało by z tego ze najlepsze sprzegła to

ślizgające się sprzegła bo wtedy auto jest mega elastyczne mozna sobie ruszac

praktycznie z jakiego biegu się chce i do tego nie gasną <bmw_1>

Idąc dalej to najlepiej jakby koła zębate w skrzyni zastąpiono gładkimi , tez by się

troche poślizgały a w połączeniu z przypalonym sprzęgłem mozna by nawet z

5-tki startowac wszystko razem by sie poslizgało troche i auto by pojechało <bmw_1>

Idąc jeszcze dalej to najlepiej jakby most tez sie troche ślizgał ... istna ślizgawka by

wyszła i w sumie wystarczył by jeden bieg do smigania raz zapinasz i jezdzisz

non stop ................... i tym oto sposobem zbudowałes idealny samochód ze

skrzynią ala dragster uklon_bmw tylko tak jeszcze ze 2000KM by sie przydało zeby

to pojechało :twisted:

Jak zawsze z lekką nutką ironi :lol: ale mysle ze ruszysz troche bańką wsiadziesz do

swojej bumy , ponownie sprawdzisz i przemyslisz sprawe jeszcze rez to sam dojdziesz

do tego ze to co napisałes na początku jest kompletnie bez sensu :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze z lekką nutką ironi

Tak tylko tyci tyci ;>

[ Dodano: 18 Maj 09, 17:40 ]

To ja może dam inny fajny sposób na sprawdzenie sprzęgła... nie trzeba 3, wystarczy wysoki krawężnik ;D

Jeśli auto nie może pod niego podjechać - sprzęgło kaput... albo ma bardzo duże problemy, to znak, że sprzęgło jest na wykończeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty tak za niego odpowiadasz ?

Wymyślasz sobie, że go opie*** (co jest kłamstwem) i dalej trzymasz swoją zmyśloną historię. Przeczytaj dobrze co napisałem : Nie rozumiem twojej uwagi Dread.

Ja swoim autem nie mam zamiaru ruszać z 3 biegu bo szkoda mi sprzęgła, widocznie ty swoim tak robisz i jest w owej dziedzinie lepsze (albo umiejętności ;) ).

Twoja teoria "idąc dalej" jest śmieszna i nie mam zamiaru jej komentować - bo nie od tego jest ten temat i to forum.

Nawet jeśli coś źle napisałem to można chyba inaczej to skomentować niż pisząc tak jak ty to zrobiłeś, ale to już kwestia chyba natury człowieka - też w to nie wnikam.

Nie odbiegajmy już od tematu bo jest inny, a swoje ewentualne sugestie zachowaj dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Ja swoim autem nie mam zamiaru ruszać z 3 biegu bo szkoda mi sprzęgła,

- D E S K I - Stary to po kiego wała piszesz ze sprawdzasz swoje sprzegło

na 3 cim biegu jak pojedzie to good jak nie pojedzie to nie good , masakra :lol:

[ Dodano: 18 Maj 09, 18:58 ]

Tak tylko tyci tyci ;>

Ja bym powiedział ze "tylko tyci" Satan o jedno "tyci" za duzo :P

Jeśli auto nie może pod niego podjechać - sprzęgło kaput... albo ma bardzo duże problemy, to znak, że sprzęgło jest na wykończeniu

I tu sie zgodze ze to jest objaw wywalonego sprzegła :drunk:

A co ty tak za niego odpowiadasz ?

No własnie Satan czemu za mnie odpowiadasz :P .... adwokat diabła czy co :P :lol:

Ja swoim autem nie mam zamiaru ruszać z 3 biegu bo szkoda mi sprzęgła, widocznie ty swoim tak robisz i jest w owej dziedzinie lepsze (albo umiejętności ).

Beheh wiesz to nie ja wymysliłem ruszanie z 3-ki tylko Ty , a od ruszania to ja mam

biegi o numerach 1......... a potem 2........... jak juz sie troche bardziej rozpędze to

wrzucam 3............ a jak jest juz naprawde gdzie depnąć to nawet 4ke wrzucam

bo 5............. to tak od święta , wiesz czasem jak na autobana wyskocze sie

polansowac .................. zimny łokieć przy 180kmh ...... miód malina :drunk:

Nawet jeśli coś źle napisałem to można chyba inaczej to skomentować niż pisząc tak jak ty to zrobiłeś, ale to już kwestia chyba natury człowieka - też w to nie wnikam.

Masz racje jestem wynaturzony w swoich wypowiedziach , ot taka juz moja natura :twisted:

Nie odbiegajmy już od tematu bo jest inny, a swoje ewentualne sugestie zachowaj dla siebie.

.... yyyy moze ja sie nie znam ale własnie po to jest forum zeby pisac swoje

sugestie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się przypadkowo wbić 3 zamiast 1 i mi zgasło auto po wcześniejszym szarpnięciu. Coś jeszcze ?

[ Dodano: 18 Maj 09, 19:02 ]

Nie chodziło mi o Satana tylko o ciebie ale jak widzę lubisz być obrońcą uciśnionych i widocznie to twoja pasja ;) I zresztą xle napisałem bo obrońcą można być jak ktoś jest atakowany a przypominam że to twój wymysł wyssany z palca że opie*** kogoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Zdarzyło mi się przypadkowo wbić 3 zamiast 1 i mi zgasło auto po wcześniejszym szarpnięciu. Coś jeszcze ?

No i widzisz tak powstają legendy , nie mogłes tego od razu napisac ze przez pomyłke :?:

Ale nie wolałes leciec w zaparte ze tak testujesz czy sprzegło jest dobre czy nie dobre :lol:

[ Dodano: 18 Maj 09, 19:06 ]

I zresztą xle napisałem bo obrońcą można być jak ktoś jest atakowany a przypominam że to twój wymysł wyssany z palca że opie*** kogoś

Niech Ci będzie , Jarek czuje się co najwyzej "speszony" :P ale olać to bardziej

bym się na Twoim miejscu zainteresował merytoryką Twojej wypowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie se juz spokój i wróćmy do tematu wspólnie :lol: Ja np na swoim aucie nie przerabiałem tematu uszkodzonego sprzęgła, ale moi rodzice mieli kiedys cordobe i w niej było sprzęgło zmieniane.Objawy zużycia były następujące:silnik chodził jak automat ogólnie to jazda była na niskich obrotach bo na wysokich nie chciał ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jatka... Ale tak żeby nie było... Jeżeli stojąc w miejscu na zaciągniętym hamulcu ręcznym wrzucimy 1. bieg i puścimy delikatnie sprzęgło.. auto zgaśnie.. sprzęgło jest jak najbardziej super hiper sprawne.. Ale.. jeżeli będzie taka sama sytuacja i autko nam nie zgaśnie tylko obroty pójdą do góry... sprzęgło kwalifikuje się do wymiany.. Mam racje czy nie? happy_bmw

[ Dodano: 18 Maj 09, 19:24 ]

Dajcie se juz spokój i wróćmy do tematu wspólnie

Spóźniłem sie chwilke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Specjalnie dla ciebie Mordulec byłem sprawdzić czy da się z 3 biegu "celowo" ruszyć i nie da się - auto po szarpnięciu gaśnie. Tak więc jak pisałem nie da się na dobrym sprzęgle tego zrobić.

Dobra poddaje sie , W Y G R A Ł E Ś uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw

Czyli przyjmujemy OFICJALNĄ wersje ze mając sprawne sprzegło z 3-ki autem się nie

da ruszyć <bmw_3>

Więc jak ktoś przez przypadek ruszy z 3-ki to najlepiej niech od razu leci po nową

tarcze , łożysko i docisk bo niestety diagnoza jest jednoznaczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWV napisał/a:

Specjalnie dla ciebie Mordulec byłem sprawdzić czy da się z 3 biegu "celowo" ruszyć i nie da się - auto po szarpnięciu gaśnie. Tak więc jak pisałem nie da się na dobrym sprzęgle tego zrobić.

Dobra poddaje sie , W Y G R A Ł E Ś uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw

A czy ktoś tu miał wygrać ? Mi o to wcale nie chodziło.

Więc jak ktoś przez przypadek ruszy z 3-ki to najlepiej niech od razu leci po nową tarcze , łożysko i docisk bo niestety diagnoza jest jednoznaczna :(

uklon_bmw :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...