Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Sprzęgło w 330Ci


Demus

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja się rozkręciła, rewelacja. Dedukuję, że to moje sprzęgło nie jest w szczytowej formie i szyku od świateł do świateł nie zadam ale jeszcze trochę na nim pojeżdzę. Jeżeli ruszam z niskich obrotów i dopiero po całkowitym włączeniu sprzęgła "krzesam" moc to jest ok. Gorzej gdy chcę ruszyć z wysokich obrotów. Sprzęgło nie jest w stanie przenieść kochanych niutonometrów na skrzynkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ataN napisał/a:

Jeśli auto nie może pod niego podjechać - sprzęgło kaput... albo ma bardzo duże problemy, to znak, że sprzęgło jest na wykończeniu

I tu sie zgodze ze to jest objaw wywalonego sprzegła :drunk:

albo zużyte oponki z tyłu :evil:

a co do sprzęgła dobrze sprawdzić na dobrej nawierzchni z dobrymi oponami czy da się ruszyć powiedzmy z 3k obrotów bo tutaj sprzęgło najbardziej dostaje, ale nie jest to jednoznaczna definicja poprawnego działania sprzęgła :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja:)Przyjaralem kiedys sprzeglo(tarcze) konkretnie(manewry na grząskim terenie z przyczepa kampingowa kupa dymu i smrodu a mimo to efekty w porownaniu ze zdrowym sprzegłem były rozpoznawalne tylko podczas gwałtownego ruszania(auto rusza wolno a obroty leca gwaltownie w gorę) nastepnym skutkiem było przy dość gwałtownym rozpędzaniu gdzie jechałem na 2ce i naciskając gaz w pewnym momencie czuc rozprzęglenie(auto nagle przestaje ciągnąc a czuć to wyraźnie na plecach/fotelu).Jadąc na 5ce ok 100km/h i dodając gazu widac znikomą reakcje na prędkosc a obroty podskakuja i tu znów zero czucia na plecach i fotelu.Sprzęgło wtedy kwalifikowało się do wymiany bo te objawy sie nasilały a następne podpięcie prźyczepy drastycznie pogarszało prace sprzęgła ale nawet tuz przed wymianą na 3ce gaśła(jak chciałem ruszać tak jak normalnie z 1ki).Ba na zdrowym sprzęgle inne objawy wczesniejsze ustaly a umiejętnie sterując pedałem sprzęgła i gazu ruszyłem z 3ki wiec pewne tezy nie są do konca udowodnione jako objawy uszkodzonego sprzęgła.Satan podał przykład dość konkretny ale to tez nie jest powod by zaraz leciec po sprzeglo do sklepu a tylko powod by zacząć badać reakcje sprzegła w różnych sytucjach i nasilanie sie tych sytuacj.Wiele błednych wnioskow można traktować jako objawy uszkodzonego sprzegła.Bywa że w ferworze walki wciska sie szybciej gaz niz puszcza sprzegło i efkty mozna by przypisac do np pierwszego jaki wymienilem.Ja to z autopsji znam i nie wymieniałem sprzęgła po wystapieniu jednego z tych przypadkow a czekałem na pojawianie sie nastepnych bo takim autem można jeszcze normalnie jeździć dopoki to zacznie naprawdę utrudniać jazdę.Jeśli po wrzuceniu 3 i normalnym ruszaniu auto rusza ślamazarnie lub wogole nie i przy tym nie gaśnie i gdyby to było faktycznym skutkiem uszkodzonego sprzęgła to wydaje mi się ze kierowca narzekałby na nie juz w innych sytuacjach i to równałoby się z totalnie zła praca sprzęgła na kazdym z biegow nawet na 1ce.Jeśli jednak silnik gaśnie bądź nie przy ruszaniu z 3ki to ten jeden przypadek nie byłby dla mnie rowny wymianie sprzęgla.Ja tez rozpędzam sie z 1 (ruszanie z 3 to pomyłka)więc badajcie zachowanie sprzęgła np na jedynce bo na 3ce hmm błędne mogą być wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że przy ruszaniu z 3 biegu ważnym parametrem jest moc auta bo jak ktoś ma 400 koni to z trójki ruszy lepiej niż 100 konne m40

[ Dodano: 19 Maj 09, 21:23 ]

M. 40 b16 trzymając 1500 obrotów bez problemu rusza z miejsca sam sprawdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie Mordulec byłem sprawdzić czy da się z 3 biegu "celowo" ruszyć i nie da się - auto po szarpnięciu gaśnie. Tak więc jak pisałem nie da się na dobrym sprzęgle tego zrobić.

Dobra poddaje sie , W Y G R A Ł E Ś uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw

Czyli przyjmujemy OFICJALNĄ wersje ze mając sprawne sprzegło z 3-ki autem się nie

da ruszyć <bmw_3>

Więc jak ktoś przez przypadek ruszy z 3-ki to najlepiej niech od razu leci po nową

tarcze , łożysko i docisk bo niestety diagnoza jest jednoznaczna :(

Lol.... jak ja mam zły dzień, to mi na jedynce gaśnie ;p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...