Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BIO DIESEL


el_banano

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Ostatnio wracając z Sieradza jadąc już na rezerwie szukałem jakiejś stacji aby zatankować. Trafiła mi sie stacja BLISKA na której dystrybutor ON był nieczynny i koles ze stacji powiedział mi że moge spokojnie zalać BIO DIESEL. Takie dystrybutory stoją tylko na stacjach BLISKA ( przynajmniej tam widziałem), szczerze powiedziawszy nie zatankowałem tam bo sie bałem co to za paliwko...

I tu sie was pytam, czy wie ktoś z was co to za paliwko i ile ma oktanów i czy ktoś z was na tym śmiga :?: :?:

Nadmienie że cena jest kusząca bo 2,99/litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Problemy:

uzyskiwane liczby cetanowe estrów kwasów tłuszczowych nie są wyższe niż w przypadku oleju napędowego co jest spowodowane tlenem w wiązaniu estrowym[potrzebne źródło],

biodiesel może rozpuszczać uszczelki i przewody wykonane z gumy (naturalnego kauczuku) i niektórych tworzyw sztucznych[potrzebne źródło],

niektóre właściwości fizyczne (np. lepkość) estrów kwasów tłuszczowych zmieniają się wyraźnie podczas wzrostu temperatury i cecha ta wymagać może dodatkowych chłodnic dla biodiesla - aby faktyczna dawka paliwa podawana przez aparaturę wtryskową była zgodna z dawką założoną (optymalną). (W przypadku oleju napędowego zmiana cech fizycznych podczas pracy silnika nie jest istotna).

żeluje przy temperaturze -10°C[potrzebne źródło]. " cytat z wikipedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To paliwo ma po prostu więcej ekstraktów naturalnych przez co jest tańsze, tyle że auto gorzej przyspiesza i trzeba bardziej go "dusić"... wychodzi na to samo - tak (mniej więcej) mi koleś powiedział jak byłem na Bliskiej i pytałem o to paliwo (stacja w Wołowie).

Kolega tankował to do Golfa II 1.6d i nie zauważyliśmy żadnej różnicy, ale to chyba nie jest dobre porównanie (czy paliwo dobre czy nie w kwestii osiągów) bo auto seryjnie ma całe 55KM, a pewnie teraz po upływie parunastu lat z 45KM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio niedawno właśnie byłem z kolesiem na owej stacji i zaskoczyła nas cena tego EKO D, przycisnęliśmy kolesia o wszelkie info o tym :P

Tylko czy on mówił prawdę to ja sam do końca nie wiem, w każdym bądź razie na podstawie Golfa z tym motorem nie zauważyliśmy żadnej różnicy.

A o tym z Wikipedi co napisał tazunio to nie wiedziałem i powiem że jest nawet szokujące. Pewnie Golf nigdy już tam nie zatankuje :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...