Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Ile kosztuje naprawa uszkodzeń lakieru+ spojler?


Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje naprawa uszkodzeń lakieru+ spojler?

W tych miejscach A,B,C,D .... [Foto]

297934_media.jpg

Czyli:

- Prawie cała lewa strona od końca do frontowych drzwi jest kilka lekkich rys i jeszcze 3 mocne [Do malowania lewa strona – tylnie nadkole, 2-je drzwi

297939_nowy-obraz1.jpg298154_nowy-obraz3.jpg

-Na maska jest mocna rysa około 14cm oraz drobne odbicia lakier na całej masce i drobne rysy [Do malowana cała maska]

- Prawe przednie nadkole mocne rysy wycięte kluczykiem 15cm [Do malowacia nadkole]

- Dach widać drobne rysy i odbicia

- Tylnie prawe drzwi leciutkie wgięcie z lekkim odbiciem lakieru

Czy lepiej malować cały?

Główne uszkodzenia powstały przy pomocy zarysowań kluczyka oraz kopem nogi

Uszkodzenia powstały przez mściwych sąsiadów którym się nie podobał to że parkuje auto w nie odpowiednim miejscu dla nich (turasy)

Oraz chciałam zamontować leki spojler taki jak ten:

297970_559369324.jpg

Prosiła bym radę co mogę zrobić aby uratować lakier bo naprawdę szkoda mi autka, jadę tym autkiem, za nie długo do polski i chciałby zorientować się gdzie znajdę profesjonalny (optymalny do ceny) warsztat na Podkarpaciu który nie zrobi mi fuszerki!

****** Jaki kosz naprawy uszkodzeń całkowity oraz spojlerem ?

****** Czy można naprawić drobne rysy na szybie frontowej?

****** Ile kosztuje wycenienie szyb black (Żadna folia)

****** Czy wystarcz 2000zł - 4000zł? + cztery opony

Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóz:

co do rys:

niegłębokie można usunąć odpowiednim polerownaniem- ale na głębokie- nie ma bata( wg mojej znajomości tematu oczywiście.

Odpryski lakieru- zależy jak duże(małe można usunąć punktowo nakładając lakier) ale osobiście wydaje mi się że nie należy stosować pół - środków

Lakierowanie maski- był o tym watek niedawno- to sporty element więc jest droższy - 500/600 zł

A co do ogólnej ceny. Myślę że w przypadku dużej ilości lakierowanych elementów można by coś utargować. Ale tak czy siak - element typu błotnik ok 300 zł/ maska ok 500 zł. Zastanów się, zsumuj i Ci wyjdzie; ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega pisze, jesli robisz jeden element to mniej jak 300-350zł Cię nie skasują,ale jesli umawiasz się na jakąś większą robotę,jak u Ciebie cały bok,maska,jakieś tam drzwi to wtedy jest cena za całość i może wyjść po 250zł za element,a maska będzie policzona jak zwykły element. Szybę przednią wiem że polerują,ale kto,gdzie tego Ci nie powiem. Szyby chcesz przyciemnić piecowo tak? Nie pamiętam teraz ile to kosztuje,ale zelaży tez od ilości szyb i kto to bedzie robił. Skoro profesjonalne przyciemnianie folią(w warsztacie z gwarancją na 8lat że nie wyblaknie) kosztuje ok.400zł za autko to piecowe na pewno drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź koledzy, wiem ze malowanie elementów jest dość drogie bo juz robiłem nadkole (malowanie rysy) w M3 i skasowali mnie za to 650zł ale przepłaciłem chyba jak kumpel mi wyjaśnił

*Ogólnie chciałbym odzyskać dawny wygląd samochodu czy to pół środki (próbowałem ale nadal widoczne są blizny) czy full malowanie, wiec zapytam inaczej czy 2000zł wystarczy na naprawę uszkodzeń?

*Co do szyb to piecowe na pewno bo już widziałem efekt foli, np.: tam gdzie jest przewód ogrzewania szyby folia się marszcz i klapa oraz inne takie tam ...

Chce zciemnić: tylnią o ~30%, boczne przednie o ~20%, boczne tylnie 30% (Nieznań standardów ale tak to bym widział!)

A co do naprawy drobnych zarysowań na szybie to już mam!

Dzieki ale jak z naprawą uszkodzeń za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie w pisaniu na forum. Mam warsztat blacharsko-lakierniczy i myśle że spokojnie znieściłbyś się w 2000zł, tylko że mam ten warsztat pod Wrocławiem, dokładnie w Radwanicach więc raczej z dojazdem już by się nie opłacało... Gdyby ktoś chciał coś malować to kontakt pod numerem 667273793 (ceny od 250 w góre, zalezy od stanu malowanego elementu) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Ogólnie chciałbym odzyskać dawny wygląd samochodu czy to pół środki (próbowałem ale nadal widoczne są blizny) czy full malowanie, wiec zapytam inaczej czy 2000zł wystarczy na naprawę uszkodzeń?

*Co do szyb to piecowe na pewno bo już widziałem efekt foli, np.: tam gdzie jest przewód ogrzewania szyby folia się marszcz i klapa oraz inne takie tam ...

Chce zciemnić: tylnią o ~30%, boczne przednie o ~20%, boczne tylnie 30% (Nieznań standardów ale tak to bym widział!)

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak to jest zrobione. Jak zresztą ze wszystkim.

Co do lakieru - może wystarczy dobre polerowanie. To jest koszt ok 1000zł.

co do % zaciemnienia. Można robić tak do 50 %. Ale tak naprawdę czy masz 30 czy 50, to i tak w przypadku kontroli liczy się dobry bajer i " urok osobisty" bo policjanci nie mają najczęściej sprzętu do pmiaru przepuszczalności swiatła, wiec ich ocena jest robiona na oko;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No mojego kolegę w Omedze kombi spotkała nie miła niespodzianka na A4 w Krakowie.Wyprzedził radiowóz który się wlekł,oczywiście nie przekraczając dozwolonej prędkości.I to był jego błąd,ponieważ ma dość mocno przyciemnione wszystkie szyby panowie policjanci zawyli kogucikiem. W trakcie kontroli kolega wyciągnął dokument potwierdzający atest a pan policjant ku jego zdziwieniu wyciągnął urządzenie do pomiaru przepuszczalności światła.No i z pokorom kolega zaczął przy panu policjancie grzecznie drzeć folie z szyb :P . Tak że różnie może być :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...