Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana dyfra


streetracer!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z tego co słysze podczas jazdy to kończy mi się dyfer i w związku z tym czeka mnie wymiana. Z tego co poczytałem to widzę że są określenia "mała głowa" "duża głowa" i takie jak np. 3.45 4.10. Mógłby mi ktoś przybliżyć temat co znaczą te cyferki? gdzie je ewentualnie odczytać? i jak kupić dobrą (dobrze pasującą) używke? <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 3.18 mam 4.10. a co do przelozenia mostu to poczytaj dokladnie bo poprzez przelozenie w moscie mozna ustalac "dlugosc biegow" a co za tym idzie spalanie predkosc max przyspieszenie. A co do uzywki to moze byc problem ze znalezieniem w dobrym stanie. Najlepiej kup taki co bedziesz mogl sprawdzic (przejechac sie na nim). Aaa bym zapomnial a informacja o przelozeniu jest nabita na moscie na takiej blasce kolo korka wlewu oleju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mostu sie nie ucisza, nowego sie chyba kupic nie da, ale lepiej brac z pewnych rak od pewnych ludzi... bo taki z gieldy moze sie okazac gorszy niz nasz.

mala glowa ma dekiel na 6 a duza na 8 srub, sruby olejowe w malej są na ukos a w duzej pionowo nad soba.

w 316 318 318 is generalnie są male glowy i przelozenia okolo 4 i w gore b. czesto wlasnie 4.10

w 320 tez wystepowalo 4.10 w malej glowie.

zacznij od sprawdzenia swojego dyfra i przelozenia na nim, jak przedmowcy do jednej ze srub dekla jest przykrecona blaszka zapewne skorodowana, na niej beda rozne cyferki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do uciszania mostu... slyszalem ze mozna uciszac za pomoca banana albo trocin ale czy to pomaga a jak tak to napewno na krotka mete.... ja natomiast sprobowalem taki srodek BILSTEIN R-2000 na allegro mozna kupic i wyciszyl prace mostu i przelozenia staly sie jakby mieksze. Jednak nie wyciszyl do konca dalej go troszke slychac ale jest duzo ciszej. Ja szukalem kupowalem mosty i niestety na nie wyjacy ciezko trafic.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kurde troche logicznego myslenia? co taki ceramizer ci pomoze?? nowe lozyska czy tryby wstawi do dyfra?? zagesci olej nazbiera sie szmalcu i jest troche ciszej jakis czas, ale juz nie ma wcale smarowania etc etc i po 10 tys zobaczysz co z takie dyfra zostaje i z silnika ktory zalewa sie jakimis ceramizerami.

tak ja male glowy gonie po 150-200zł i nie ma prawa byc lipy jak by byla to zawsze czesc wymieniam, nie zakopuje sie pod ziemie etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bedzie 10tys to napisze co sie dzieje z mostem:D oczywiscie ze nie zmienia na nowe... ale wlasnie troche logicznego myslenia czy w moscie za 150 - 200zl sa te elementy nowe? Prawda jest taka ze most po przebiegu 400tys i wiecej bedzie juz wyl... a niestety te nasze auta takie przebiegi maja...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec trzeba zakonczyc ta bezsensowna klutnie i ja przedstawie swoje zdanie dla tych Panow ktorym sie koncza mosty. Jesli mozesz kupic most za 150zl z gwarancja ze bedzie cicho i niebedzie ciekl oraz masz jakiegos kumpla zeby przelozyc to walcz. Wymiania mostu niejest trudna trzeba miec tylko srubki zapasowe do pol osi bo niestety nie zawsze sie chca odkrecic.... Jesli natomiast masz dac za most 150 200zl i nie miec gwarancji plus min 50zl wysylka i do tego musisz oddac mechanikowi kolejne z 200zl oraz tydzien bez auta to przemysl to dokladnie. aaa i jeszcze jedna istotna rzecz nie wlewaj polskiego hipola do mostu bo sie rozleci. Nalezy wlewac olej ktory zaleca BMW a jest to chyba jakis Castroll, na forum pewnie jest cos na ten temat. Jak to powiedzial pewien sprzedawca polski hipol mozesz wlewac do poloneza a do Bemki czy wlejesz wode z rzeki czy PL hipol nie bedzie roznicy :D Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
heheh ja narazie nie mam kasiory na "nowy" wiec pojde w twoje slady ! i naleje tego specyfiku i tak kwalifikuje sie do wymiany wiec moge sprubowac nalac tego dodatku nie mam nic do stracenia !

Nie wiem co to za wynalazek ten płyn z Bilsztajna ... natomiast spokojnie moge

polecic oryginalnego ceramizera

czyli w tym przypadku do mostów i skrzyń :

http://allegro.pl/item642449104_ceramizer_do_skrzyn_biegow_przekladni_i_mostow.html

Można sie smiac , generalnie mi to powiewa , ale widziałem jak to działa i rzeczywiscie

jest to skuteczne , sam zaliczyłem niezłe zdziwko bo do takich cudów techniki w płynie

również byłem nastawiony sceptycznie.

Dla przykładu Gosc miał E34 535i na jednym baniaku komprecha zero czyli rozbiórka ,

wymienili olej zalali ceramizera do silników 2 strzykaweczki , postała 2 godziny na jałowym

biegu i komprecha wrociła do przyzwoitego poziomu i to nie na zasadzie "ciszej chodzi"

tylko mierzyli cisnienie na garach przed i po , pełne utwardzenie tego materiału ktory

przywiera do powierzchni trących nastepuje dopiero po chyba 2tys km natomiast

pierwsze 200km nie nalezy przekraczac 2,5tys obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wiosce tez testowalismy juz roznego typu doktory ceramizery i nie powiem ze nie pomaga, pomaga tak da troche cisnienia itp, ale dobijamy w ten sposob silnik do konca...

no wrocila komprecha przestał kopcic itp wszystko sie zgadza ale na jak długo i pytanie czy po tym zabiegu bedzie jeszcze co remontowaC??

my tez lalismy specyfiki ale np w przypadku b20 ktore bylo prawie martwe i ok przetrwało jeszcze miesiac i panewek dwoch nie moglismy znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
u mnie na wiosce tez testowalismy juz roznego typu doktory ceramizery i nie powiem ze nie pomaga

Ja napisałem konkretnie o CERAMIZERZE w pomarańczowym opakowaniu , którego

widziałem efekty działania.

Róznego rodzaju gówien w płynie jest od zawalanie ale jak działają nie mam pojęcia

i nie mam zamiaru tego na niczym testowac , opisałem przypadek który widziałem

na żywo bez zadnego sciemniania i co więcej na aucie którego nie byłem właścicielem

więc jest to komentarz obiektywny bo nie mam zadnego powodu zeby ściemniać :wink:

Moto doktor'a ..... to chyba najgorszemu wrogowi bym nie polecil bo to chyba tylko

pod kątem "zagęszczenia" oleju i od razu sprzedac furaka , a ceramizer nie zagęszcza

oleju tylko tworzy powłokę ceramiczną w miejscach tarcia powierzchni metalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie wypowiedzi <bmw_2> Napewno bardzo mi pomogą. Co do hipola tak sobie właśnie myślałem: a wleje byle co bo i tak szumi :) co do kupna używki faktycznie trzeba mieć raczej sporo szczescia. Jeszcze pomysle, ale czuje że zrobię eksperyment i zastosuje tego pomarańczowego ceramizera w ostateczności :mrgreen: a co mi tam <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...