Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wymiana płynu hamulcowego


kozin09

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, mianowicie na co trzeba uważac przy wymianie płyny hamulcowego bo przymierzam sie do wymiany a nie robiłem tego jeszcze sam. Słyszałem ze jak zrobi się to nieodpowiednio ta można narobić bigosu z pompą itd. Może zna ktoś konkretny warsztat w okolicach Wrocławia kto zrobi to dobrze? Jaki jest orientacyjny koszt takiej wymiany?

Pozdrawiam! <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj ja wymienialem w swoich bmkach plyn hamulcowy po zakupie kazdej z nich proble z tego co wiem stanowi odpowietrzanie ukladu z abs-em , podobno jest to trudniejsze. jezdzilem do auto-speeda na ul. małopanewska zostawialem auto na kilka godzini wymieniali . koszt z ich plynem z tego co pamietam w granicach 70-80zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Tez cos kiedys czytalem ze moze dojsc do rozszczelnienia pompy jak sie zrobi nie umiejetnie. Slyszalem od znajomego ze podobno dobrą metodą jest odkrecenie cylinderka w kole najdalej od pompy i pompujesz pedalem, stary plyn ucieka i miare uplywu plynu dolewasz nowego (tylko trzeba uważać zeby nie zassalo powietrza przez zbiorniczek) i tak robisz z kazdym kolem licząc od tego najdalej od pompy. Minusem tej metody jest jedynie to ze potrzeba min 2 osob i to ze trochę nowego płynu pójdzie na straty. Tylko nie wiem jak to spisuje sie w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ten sposob zmieniam plyn czy to w aucie czy w motorze. najpierw spuszczam do minimum w zbiorniczku ze tylko jest troszke na dnie żeby powietrza nie zassało, zalewam nowy plyn i przepuszczam az wszedzie stary spłynie, a niby ile tego nowego płynu stracimy?? tyle co i nic. jak dobrze sie to wykona to nie powinno sie nic zapowietrzyc itp. nie wiem czy to sposob serwisowy czy wiesniacki ale działa ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Tez cos kiedys czytalem ze moze dojsc do rozszczelnienia pompy jak sie zrobi nie umiejetnie. Slyszalem od znajomego ze podobno dobrą metodą jest odkrecenie cylinderka w kole najdalej od pompy i pompujesz pedalem, stary plyn ucieka i miare uplywu plynu dolewasz nowego (tylko trzeba uważać zeby nie zassalo powietrza przez zbiorniczek) i tak robisz z kazdym kolem licząc od tego najdalej od pompy. Minusem tej metody jest jedynie to ze potrzeba min 2 osob i to ze trochę nowego płynu pójdzie na straty. Tylko nie wiem jak to spisuje sie w praktyce...

Dokładnie tak jak piszesz, spisuje się bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam metodę bardziej profesjonalną

http://www.allegro.pl/item647381681_hamulce_wysysarka_pneumatyczna_do_plynu_hamulco.html

Koszt niewielki, po paru wymianach się zwraca, a przy tym oszczędza sporo czasu i siły ;) dzięki dozownikowi do wymiany nie potrzeba drugiej osoby...

jeden minus jest taki, że bez sprężonego powietrza nie podchodź (potrzebny kompresor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, mianowicie na co trzeba uważac przy wymianie płyny hamulcowego bo przymierzam sie do wymiany a nie robiłem tego jeszcze sam. Słyszałem ze jak zrobi się to nieodpowiednio ta można narobić bigosu z pompą itd. Może zna ktoś konkretny warsztat w okolicach Wrocławia kto zrobi to dobrze? Jaki jest orientacyjny koszt takiej wymiany?

koszt wymiany hydraulicznej u mojego kumpla w warsztacie razem z plynem hamulcowym DOT4 120 zl. Maja plyn hamulcowy Mobila ja zmienilem i jestem naprade zadowolony. Wyszlo troche bialej mazi z przewodow i powietrza. Mam spokojne sumienie ze wszystko jest ok. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...