Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pytanie: [olej rzepakowy=ropa ???]


hadesmat

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba przedwczoraj oglądałem Pasjonatów na Polsacie. Był tam koleś, który twierdził, że przejechał Transitem ponad 100kkm wożąc na każdy kurs ok 1-1,5 tony lejąc do baku tylko i wyłącznie olej rzepakowy. Jeździł też kilkoma innymi, nowszymi samochodami. Ponieważ w przykry sposób straciłem swoją 318is :cry: , po obejrzeniu w/w programu zastanawiam się, czy nie kupić E36 325tds touring :twisted: , ewentualnie 525tds w podobnym roczniku, tesh kombi i lać weń rzepaku. Ponieważ ceny paliw rosną i prędko nie przestaną, zastanawiam się, czy to dobre rozwiązanie i nie będzie szkodzić silnikowi z ok. 10-letniego happy_bmw . Nie zamierzam lać czegoś w stylu opału, nafty itp. Po prostu szukam najtańszego rozwiązania.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolezanka jezdzi mercedesem dostawczakiem na oleju z supermarketu :) dolewa bodajze tylko troche benzyny albo ropy zeby troszke rozcienczyc.

Ale wiem ze czesto wystepuje problem z zapychaniem wtryskiwaczy. I dlatego stosuje sie jakies specjalne podgrzewacze, zeby rozzedzic olej.

Aha kolezanka mowila, ze auto nawet sprawia wrazenie mocniejszego.

A co do opalu. Wujek wozi ziemniaki na slask mietkiem i juz od jakichs 4 lat jezdzi na opale. Silnik ma sie swietnie a auto jest mocniejsze i to duzo (sam sprawdzalem ;) )

na oleju napedowym raczej nie ujechalby z prawie 2tonami na pace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zycia wziete 525 tds 1998 rok jezdzi od dwoch lat TYLKO na opale z domieszka oleju rzepakowego ZERO problemow z samochodem czy to zima czy lato , a wracajac do opalu to nawet specjalisci od pomp wtryskowych mowili mi ze lepiej na tym jezdzic gdyz zawsze jest ten sam sklad a z ropa to zalezy gdzie sie tankuje ( bywa tak ze na tanszych stacjach odbarwia sie opal i sprzedaje jako rope a to jest wtedy lipa bo opal odbarwia sie siarka !!! a to juz szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że generalnie "rzepak" nie szkodzi silnikowi? OK. Bardzo się cieszę. :) Na opale nie będę chyba jeździł, bo w razie kontroli będzie :oops: . :)

A co mi bardziej doradzacie: 325tds czy 525tds. Silniki (chyba) te same, ale czy "5" nie będzie bardziej zajeżdżona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. Ostatnio z kasą krucho. Na polibudzie ostro cisną i nie bardzo daję radę na to wszystko zarabiać, więc zastanawiam sie nad czymś najtańszym w eskploatacji. Kumpel mi jeszcze mówił, że można załatwić rejestrację 2.5 tds'a na silnik z przedziału 1.2-1.8 litra. To by było dobre. Ubezpieczenie niskie, wacha (rzepak) tania i moc +- taka sama, ale duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka cytatów:

oszczedne tds-y? pierwsze slysze Very Happy

moje e30 324d pali przy delikatnej jezdzie niecale 8l (w lecie) teraz 10 i wiecej

nie napisaleles w jakiej budzie masz tego tds,jezeli e34 i jeszcze automat to chyba nie jest tak zle

moje rodzinne e34 tds touring automat pali teraz tak - miasto 11-12 litrow barszczu - trasa wolno (do 120) 6, trasa szybko (ok 150-180) 7.5

Latem w miescie pali 10, na trasie tak samo - ogolnie jest ok.

jak widać różowo ze spalaniem nie jest :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ludzie biorą te opinie na temat BMW tds...-Chyba z zazdrosci!To są najlepsze silniki diesla z tamtych lat!A zap.... lepiej niz wiekszość benzynowych.Nie wierzysz to spróbój poscigać sie 318is z 325tds a zmienisz adanie o dieslach.Jeżeli Piotrowi 324 pali przy spokojnej jezdzie 8L to gratuluje mu silnika-mialem 524 td,który palił 8,0 bez żadnych filozofii oszczędnej jazdy(wyprzedzalem wszystko co bylo po drodze i nie szalalo)Sam zastanawialem sie nad tds ale kupilem 2.5 24V 192KM i jestem pewien ze 325tds mogłoby mi napsuć krwi...Jedno moge ci powiedziec jesli masz siano to bierz tdsa,najlepiej 325,i niesłuchaj opinii buraków o dieslach BMW,bo wiekszosc z nich nie widziala tego silnika na oczy.A czesci kosztują tyle samo do 3 co do 5,bo to ten sam silnik-to chyba logiczne.Jeśli chcesz wiedzieć coś wiecej o tds to moge ci napisać,ale narazie nie będe tu się rozczulać.Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ludzie biorą te opinie na temat BMW tds...-Chyba z zazdrosci!To są najlepsze silniki diesla z tamtych lat!A zap.... lepiej niz wiekszość benzynowych.Nie wierzysz to spróbój poscigać sie 318is z 325tds a zmienisz adanie o dieslach.Jeżeli Piotrowi 324 pali przy spokojnej jezdzie 8L to gratuluje mu silnika-mialem 524 td,który palił 8,0 bez żadnych filozofii oszczędnej jazdy(wyprzedzalem wszystko co bylo po drodze i nie szalalo)Sam zastanawialem sie nad tds ale kupilem 2.5 24V 192KM i jestem pewien ze 325tds mogłoby mi napsuć krwi...Jedno moge ci powiedziec jesli masz siano to bierz tdsa,najlepiej 325,i niesłuchaj opinii buraków o dieslach BMW,bo wiekszosc z nich nie widziala tego silnika na oczy.A czesci kosztują tyle samo do 3 co do 5,bo to ten sam silnik-to chyba logiczne.Jeśli chcesz wiedzieć coś wiecej o tds to moge ci napisać,ale narazie nie będe tu się rozczulać.Pozdro!!!

Czy ja wiem , co do spalania moze i sie zgodze ze przy normal jezdzie bedzie to 8 , ale majac ciezkiego buta watpie , wiem z doswiadczenia po ojcu a lekkiejnogi to on nie mial w swoim zyciu motoryzacyjnym (18lat) ...

Co do wytrzymalosci , zalezy do czego ma sluzyc to auto do normalnej jazdy okej , do mieszanej jazdy - butowanie nie butowanie itd srednio widze z tego wzgledu ze ojciec mial

524td - fakt zapieprzalo , laki palilo itd nie oszczedzal jej , ale w 525TDS 2 glowice poszly sie srac i to szybciej niz sie wydawalo . Co do twojej wypowiedzi , nie wiem jak innym ale jak dla mnie mogl bys troche opanowac swoje emocje , to ze ktos ma negatywne zdanie na temat td/tds to nie oznacza ze jest burakiem wiesniakiem czy kims tam , bo piszac takowego posta dla mnie sam stajesz sie owym burakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ludzie biorą te opinie na temat BMW tds...-Chyba z zazdrosci!To są najlepsze silniki diesla z tamtych lat!A zap.... lepiej niz wiekszość benzynowych.Nie wierzysz to spróbój poscigać sie 318is z 325tds a zmienisz adanie o dieslach.Jeżeli Piotrowi 324 pali przy spokojnej jezdzie 8L to gratuluje mu silnika-mialem 524 td,który palił 8,0 bez żadnych filozofii oszczędnej jazdy(wyprzedzalem wszystko co bylo po drodze i nie szalalo)Sam zastanawialem sie nad tds ale kupilem 2.5 24V 192KM i jestem pewien ze 325tds mogłoby mi napsuć krwi...Jedno moge ci powiedziec jesli masz siano to bierz tdsa,najlepiej 325,i niesłuchaj opinii buraków o dieslach BMW,bo wiekszosc z nich nie widziala tego silnika na oczy.A czesci kosztują tyle samo do 3 co do 5,bo to ten sam silnik-to chyba logiczne.Jeśli chcesz wiedzieć coś wiecej o tds to moge ci napisać,ale narazie nie będe tu się rozczulać.Pozdro!!!

po 1 nie mów ze 324td jazdzi jak 325 bo to bzdura jakaś :evil: wg katalogu 318 jast szybsza od 324td więc o czym mówisz

po 2 mój poprzedni post to były cytaty - przeba sie patrzeć a nie gapić

po 3 324 td jak i tds w mieście spokojnie 9 ważmie

po 4 to troche delikatniej a tymi " burakami" proszę :evil:

i pisz jaki to model bo pomieszałeś nieżle moja wypowiedź była na temat E30 generalnie,

taki diesel a benzyne kupił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o 2 mój poprzedni post to były cytaty - przeba sie patrzeć a nie gapić"

Dokładnie.Mowiłem że tds jest szybszy od 318 a nie td.Może i katalogowo benzyna ma mniej do setki ale w jezdzie to sie nie sprawdza bo Nm z diesla powyzej 100/h biorą góre.A jeżeli ktoś nie miał nigdy diesla a wypowiada teorie na temat jak to sie psuje to niestety chyba jest burakiem.I nie obrażam tym stwierdzeniem nikogo na forum bo przecież na forum nikt się nie wypowiada o tym czego nie zna,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...