Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Co zmodyfikowac zeby podniesc moc w e39 528


PawełWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr stożkowy z zasysem ciepłego powietrza, sporo naklejek i dodatkowe wloty powinny o to 20KM podnieść moc... nie no żartuje ;)

Jeśli masz gaz lepiej przy aucie nic nie grzebać.

Możesz zmienić mapę paliwa, ale to są koszta i to nie małe, lecz skoro masz zamontowany podtlenek gazu to nic nie da (bo moc zmieni się na PB).

Możesz zrobić tak zwany przelot - powinno trochę odmulić auto, ale na 20KM nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że kompleksowa przeróbka układu wydechowego - Całego, a nie tylko ostatniego etapu. można zaprojektować do konkretnego auta taki układ w profesjonalnych zakładach. Jednak biorąc pod uwagę gaz...hmm...nie wiem czy nie będzie to w stopniu znacznym utrudniac przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Wez pod uwage wszystko to, co mozesz przerobic (jako nie ingerencyjne w silnik przerobki): Filtr, nie wiem jak w 2.8 w e39. W e36 duzo dala zmiana kolektora ssacego na tego z 325 (szersze kanaly). Oraz tak jak Spike90 pisze, caly uklad wydechowy, lacznie z kolektorem wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym narzekal na prawie 200 kucy ale chcialem poprostu wiedziec co i jak. To 2.8 chodzi mi swietnie. Gaz wyregulowany za friko (znajomy montuje gaz) chodzi na gazie swietnie. Wiec Panowie dzieki za rade. Chyba nic nie bede ruszal zeby czegos nie zrabac. A i tak na drodze zostaja wszystkie auta nawet te nowe.:) BMW - Bedziesz Mogl Wyprzedzac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poradach od WOZ'a , zdecydowalem sie na moda mojego 2,8 ktore obecnie powoli siada u mnie w budzie.

- Kolektory ssace z M50

- barany

- dedykowany wydech koncowy Sebring

- wyciecie katow

- Carbonowy Simota Airbox

- i na koniec remap + hamownia

Na razie prace trwaja, 3 pierwsze podpunkty wykonane + Simota tez na stanie. Silnik siedzi juz w aucie, ale jeszcze nie podlaczony. Za jakis czas sie podziele wynikami ;)

b28k.jpg

kol2t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Po poradach od WOZ'a , zdecydowalem sie na moda mojego 2,8 ktore obecnie powoli siada u mnie w budzie.

- Kolektory ssace z M50

- barany

- dedykowany wydech koncowy Sebring

- wyciecie katow

- Carbonowy Simota Airbox

- i na koniec remap + hamownia

Na razie prace trwaja, 3 pierwsze podpunkty wykonane + Simota tez na stanie. Silnik siedzi juz w aucie, ale jeszcze nie podlaczony. Za jakis czas sie podziele wynikami ;)

Obrazek

Obrazek

Brodeer, i jak wyszlo po modach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hejka!

No no chętnie bym to to zobaczył ;) w sumie z WRO jestem więc mogę podjechać.... Mogę uklon_bmw ?? ;)

A Ty rzucisz sobie okiem na mojego E30 kwadraciaka z M52TUB28 na pokładzie <bmw_1>

Pozdro

Grzesiek <bmw_3>

P.S.

Jak coś to daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...