Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


czy oplaci sie naprawiac tą e46?


bmw316i

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wczoraj doszlo do nieprzyjemnego zdarzenia ktorego efekty widoczne są na zdjeciach. na auto jest polisa AC wiec nie ma wielkiej tragedii jednak zastanawia mnie czy jeszcze oplaca sie naprawiac ten samochod. najprawdopodobniej policzą szkode calkowita liczac wg cen naprawiania w ASO, jednak systemem gospodarczym moze istnieje szasa na uratowanie tego autka?

Podobno po kolizji silnik zaczął przerywać. Nie widac na 1 rzut oka żadnych uszkodzen mechaniki. Najwiekszy problem to ze zostalo calkowicie zmasakrowane zawieszenie przedniego kola od str. pasazera, nawet nie wiem na czym sie trzyma. Czego nie widac na zdjeciach peknieta jest przednia szyba (ale chyba od uderzenia czegos co lecialo w trakcie zderzenia).

Szkoda tego samochodu bo byl niespotykanie zadbany, przebieg ok 230 (nie cofany), bezwypadkowy i ogólnie mocno doinwestowany.

Jezeli podejmiemy decyzje ze nie bedzie naprawiany zostanie wystawiony na sprzedaz (jesli ktos zainteresowany zakupem np. na czesci albo mimo wszystko do naprawy prosze o kontakt).

Czy to możliwe żeby poduszka pasażera wystrzeliła dwukrotnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś zawiózł auto do zaufanego mechanika - powie ci ile mniej więcej kosztowała by naprawa (części we własnym zakresie kupione na Allego ;) ).

Możesz też zamówić rzeczoznawcę samochodowego ("zbada" co jest do wymiany i ci powie) - wersja gdy nie masz mechanika.

Przeliczysz czy warto i podejmiesz decyzję

Jaka to buda bo na foto nie widać ... Touring ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest tourig. 2001, 320d. mam wielu zaufanych mechanikow ale nie blacharzy. Nie mam mozliwosci wozic go po serwisach, samo zaladowanie i ściągnięcie auta bez koła z lawety to juz duzy klopot i jeszcze musialbym wynajmowac tylko po to żeby przejechac kilka km. Gdbyby to byla mniejsza stluczka bez problemu oszacowalbym koszt naprawy. Tylko tutaj dochodzą koszta poduszek powietrznych, pewnie prostowania, i jeszcze nie widzialem go od spodu ale zawieszenie przednie bedzie praktycznie cale a byly swiezo wymienione wszystkie wahacze, drążki, laczniki gum-met itp :/

jesli ktos mial doswiadczenie w naprawianiu podobnych uszkodzen prosze o zblizona kalkulacje kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak-ze zdjęć nie wygląda źle. Powiem więcej-już po samych zdjęciach stwierdzam,że naprawiane są większe rozbitki,a później-pod warunkiem dobrej naprawy-jeżdżą całkiem dobrze :) .

Czy to możliwe żeby poduszka pasażera wystrzeliła dwukrotnie??

Dwa razy tzn jak? :roll:

Współczuje wypadku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyny problem byłby z tym silnikiem,jesli coś zaczął przerywać to nie wiadomo co go boli. Reszta nie jest jakoś zmasakrowana, żeby nie opłacało się naprawiać. Wszystko zależy od wysokości odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaga dużego wkładu pracy i cierpliwości :) Gdyby to było starsze autko to ubezpieczyciel wahałby się między kosztami złomowania a naprawy, ale tej Buni raczej to nie grozi :) Raczej każdy mechanik ma swojego zaufanego blacharza, więc tylko musisz się bardziej podowiadywać. Gdybyś chciał sprzedać auto to na pewno znalazłby się mechanik który kupiłby twój samochód, oczywiście najpierw ponarzekałby, próbował zbić cenę i w taki oto sposób miałby całkiem dobry zarobek :D ... po jakimś czasie zobaczyłbyś swoje BMW jak pomyka już z innym właścicielem ... no ale nie oto chodzi tutaj ... jeśli masz czas to radzę Ci postawić ją na 4 koła.:) W sumie najgorzej to będzie z przednim zawieszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostala podjeta decyzja. samochod nie bedzie naprawiany. zostanie sprzedany w takim stanie jaki jest, chcemy miec auto bezwypadkowe i kolejna sprawa nie mamy 2 miesiecy czasu na czekanie aż zostanie doprowadzony do normalnego stanu.

ile jest warty taki samochd? ciezko mi ocenic wartosc wraku, na allegro mają taki rozstrzał cenowy że nie można nic wywnioskowac oglądając aukcje uszkodzonych pojazdow

[ Dodano: 29 Lipiec 09, 15:55 ]

aha z poduszka byla taka historia: po wypadku wyszli za auta żeby zobaczyc co sie stało i w tym momencie poduszka pasazera eksplodowała ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro angliki rozbite w podobny sposob z początku produkcji kosztuja wiecej niz 5000.

znalazlem tylko 1 zarejestrowana w PL podobnie uszkodzona, byla wystawiona za ok 16.000

w tym tygodniu bedzie raport rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowej zobaczymy na ile oni wycenią wrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej firmy będzie odszkodowanie? Poczekaj na wycenę, napisza ile wg.nich było warte auto przed wypadkiem i ile jest warte teraz po wypadku. Wilczek_ rozumiem, że tą wycenę to podałeś raczej dla E36 bo się nie przyjrzałeś, za 2tyś.zł to raczej nikt tego nie zrobi, samo lakierowanie będzie tyle kosztowało, tam jeszcze tył jest uszkodzony. Do tego parę tysi na części, przód w E46 to drożyzna ze względu na ogromną ilość plastików, drobnych pierdółek. Do tego poduchy, itd. Poczekajcie na wycenę ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest na wystawione na otomoto.

bycmoze mozna je naprawic nawet ponizej 6 tys, ale my chcemy miec auto bezwypadkowe w idealnym stanie tak jak to bylo przed kolizją.

Mozliwe ze jesli ktos ma na czesci np anglika to da rade naprawic za naprawde smieszna kwote, potem cofnąc licznik na 170.000 km i sprzedac za prawie 30 tys.

my napewno nie bedziemy sie w takie rzeczy bawic ani nikogo oszukiwać tak wiec jest do sprzedania.

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9454825

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie poprostu niewiarygodne, wiekszosc handlarzy jest bardzo zainteresowanych, tylko nie doczytują ogloszenia i okazuje sie że sam fakt iż samochod byl zarejestrowany w polsce wg nich powoduje ze samochod krajowy bedzie im potem gorzej sprzedac jako bezwypadkowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem trochę i mniej więcej tak to wygląda:

-przód kompletny(maska, 2błotniki,zderzak,2 lampy + kierunki)- 3200-3500zł

-listwa progowa 100-150zł

-felga 250zł

-poduchy powietrzne 500-600zł

-szyba przód 300-500zł

Zawieszenie: wachacz 150-250zł, reszta nie wiadomo.

pas przedni nie sprawdziłem, + ustawienie zbieżności po naprawie(minimum 60zł), skasowanie błędów(poduchy). Już mamy ok.4500zł za same części, teraz malowanie minimum 2500zł, blacharka 1500zł to jakieś 8500zł Można śmiało doliczyć 1000zł na nieprzewidziane wydatki typu plastiki, czy coś w zawieszeniu i pas przedni którego nie policzyłem, może być koło 10000tyś.zł. Jak ktoś ma czas i chęci to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz policz takiego handlarza, wartośc czesci = angol z ktorego potem jeszcze dobrze wyjdziemy. lakier? a z 500zł? no dajmy 1000zł reszta własna robota. troche zarobku zostaje. co do szyby nowa 300zł oczywiscie nie ori. wiec taki ktos kto klei takie cuda jakos na tym wyjdzie nie ma to tamto...

jak pieknie ukazały sie tutaj polskie realia

okazuje sie że sam fakt iż samochod byl zarejestrowany w polsce wg nich powoduje ze samochod krajowy bedzie im potem gorzej sprzedac jako bezwypadkowy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu są umówieni jacys handlarze, wiekszosc juz przez telefon próbuje obnizyc cene o polowe, byla tez oferta typu daje 12000 bez oglądania, ale narazie stoi. jesli nie sprzeda sie w tym tygodniu chyba obniże cene.

robilem podobne wyliczenia do patryke34 tylko wyszlo mi troche mniej na czesciach blacharskich. nie wiem czy po takim uderzeniu nie bedzie tez skrzywiony amortyzator, a trzeba wymienic odrazu 2.

natomiast handlarz wlasnie wezmie sobie czesci z anglika ktorych ma pewnie kilka albo gorzej z kradzionego auta, za robote zaplaci 10zł/godzina, odejmie 80 tys km z przebiegu, a potem jak uda mu sie kogos nabrac to sprzeda za prawie 3 dychy.

w ciągu ubieglego tygodnia oglądalismy 4 samochody do sprzedania, wszystkie w takim stanie że ani 1 z nich nawet nie chcielismy jezdzic a ceny od zeszłego roku kiedy kupowalismy tą e46 stoją na tym samym poziomie. oczywiscie wszystkie są bezwypadkowe i nie wymagają wkładu finansowego ;)

[ Dodano: 4 Sierpień 09, 12:11 ]

jako ciekawostke podam przykład typowego polskiego ogłoszenia i jego stosunek do rzeczywistości.

http://moto.allegro.pl/item705444853_mercedes_e_2_2_diesel_igielka_ful_opcja.html

taki jest opis, jednak właściciel "zapomniał" dodać że:

dziury w skórzanych fotelach, to co ma byc biale jest czarne od brudu, połamane klamki, klepany z kazdej strony, malowany nawet dach (razem z uszczelkami), pompa zmieniona z bosha na lucasa (ominięty komputer) silnik dziwnie wibruje pracuje nierówno i za wolno wkreca sie na obroty, nie ma ani jednego elementu który gdzieś nie zaczynałby rdzewieć

nie chciałem nim jezdzic, jestem pewien ze okazaloby sie ze ma zuzyte stabilizatory drązki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...