Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to bywa co roku , dobiegało końca moje OC z beemki jako , że byłem zaatakowany

na maila sporą ilością reklam/spamu przeróżnych towarzystw ubezpieczeniowych ktore

to prześcigały sie w ofertach i tak oto dla przykładu :

-pan Zdzich z Rzeszowa za swoje punto 1.2 zapłacił 254zł i miał do wyboru talon na aparat

fotograficzny lub zestaw foteli ogrodowych ...

albo też

-pani Bernadeta z okolic Płocka za swojego matiza (pojemnosci nie pamietam) z racji

swego wieku (59 lat) i bezszkodowej jazdy do kościoła w niedziele zapłaciła 99zł ...

lub też

-pan Krzesimir z Leszna za swoją Fieste zapłacił tylko 211zł za rok i do tego dostał gratis

pakiet assistance na cały kraj ( ktory juz nie dopisali ) ...

... cóż pomyślałem nie bede gorszy tez chciałbym cos dostac gratis skoro organizują

mikołajki troche z wyprzedzeniem to czemu nie ....

... zaczełem śledzic te przesympatyczne ofery promocyjne i stopniowo niestety dochodziłem

do wniosków ze nie spełniam podstawowych kryteriów bo nie nazywam się ani Zdzich

ani Krzesimir i co raczej by było trudne Bernadeta , bo chyba tylko nosiciele owych

imion mogą liczyc na jakies preferencyjne warunki ubezpieczeń ...

... powoli zaczęłem tracic nadzieje na jakaś promocyjna kwote i raczej majac moje

maksymalne znizki pogodzilem sie z realna kwotą w okolicach 850zł/rok bo tak srednio

wychodziło na wiekszosci stron w necie ...

... wczoraj w sumie przez przypadek trafiłem do firmy ktora zajmuje sie ubezpieczeniami

z róznych firm i poprosiłem o wycene jakby to wygladało i u kogo najtaniej wyjdzie ...

<mineła chwila>

....

<no moze troche dłuższa chwila>

... po czym Pani przedstawiła mi oferty bodajże 11 firm ubezpieczeniowych :

(aha zaznaczam iz były to wyliczenia dla maksymalnej zniżki czyli 60%)

i tak zaczeło sie od :

Compensy okolice 1753zł / rok

.

.

Uniqa 1291zł / rok

.

.

Warta 985zł / rok

.

.

LINK4 921zł / rok

.

.

Alianz 789zł / rok

.

.

HDI 629zł / rok

.

.

................... i normalnie szok PZU 555zł / rok nie tylko ja ale i agentka ubezpieczeniowa

była w szoku az specjalnie dzwoniła do centrali PZU zeby potwierdzic wskazania piekielnej

maszyny zwanej komputerem ........................... Centrala potwierdziła uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw

I niech mi teraz ktos powie z czego są wyliczane te stawki , bo jak dla mnie to czysta

paranoja skoro w jednej firmie proponuja mi ubezpieczenie x3 tego co w drugiej ...

Morał z tej opowieści taki , zeby co roku wypowiadac umowe i szukac kolejnej promocji

nie istnieje nic takiego jak promowanie stałych klientów za kontynuacje ubezpieczenia

duzo bardziej premiowani są nowi klienci ... ot taka ciekawa polityka :wink:

Ta reklama jest idealną pointą tej całej sytuacji :

Nie ma co lecieć na stereotypach , nie zawsze to co wydaje sie byc kosztowne takie jest w

rzeczywistości <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A powiedz mi Mordulec czy autko masz na siebie czy jako wspólwłaściciel, ja mam ubezpieczone w HDI i mam kwotę zbliżona do tej co ty podałeś HDI ponad 600zł z tym że ja jestem jako współwłaściciel i nie mam ukończonych 25lat, moja agentka też próbowała w PZU ale wyszło drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Mordulec czy autko masz na siebie czy jako wspólwłaściciel, ja mam ubezpieczone w HDI i mam kwotę zbliżona do tej co ty podałeś HDI ponad 600zł z tym że ja jestem jako współwłaściciel i nie mam ukończonych 25lat, moja agentka też próbowała w PZU ale wyszło drożej.

Auto mam na siebie , ale to raczej nie ma wiekszego znaczenia czy jest na wspołwłascicieli

czy na jedną osobe , jedynie istotną kwestią tak jak piszesz moze byc wiek ponizej

25lat jednego ze wspołwłascicieli wtedy moga zrobic zwyżke pare % .

Jesli chodzi o PZU to od niedawna maja wlasnie tą promocje tzn za nowego klienta

wyliczaja składke normalnie tzn bazową kwote pomniejszają o wypracowane znizki

a pozniej z tego co wyjdzie jeszcze daja promocje -25% czy cos takiego dokładnie juz sie

nie dowiadywałem bo kopara mi opadła jak usłyszałem 555zł / rok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlota metoda ...wypowiadac umowe i szukac czegos nowego lub inaczej, isc do konkurencji i pytac sie o oferte zaznaczajac, ze chce sie przejsc od konkurencji...z telefonami jest tak samo..po 6 latach abonamentu proponuja ci gorsze warunki, niz gdybym przyszedl z ulicy i wzial sobie fona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki między dużymi a małymi miejscowościami mogą różnić się o kilkaset złotych , jest to spowodowane ryzykiem kolizji wzrastającym w dużych miastach . Jeżeli ma się auto zarejestrowane w małej miejscowości ,przysłowiowej "wsi" to zapłaci się zdecydowanie mniejsze OC więc porównywać można jedynie między tymi samymi miejscami zarejestrowania lub tak samo dużymi .

Jednym słowem DWRy maja taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych stawek to różnica między DTR, a DW dla Octavi 1.6 wyniosła ok 200pln - szok. Wrocław wcale nie jest taki tani jeśli chodzi o wybór ubezpieczenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest tak jak zrobił Mordulec - iść do firmy która zajmuję się ubezpieczeniami wielu firm, zawsze coś się znajdzie w dobrej cenie (ja tak robię zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje nic takiego jak promowanie stałych klientów za kontynuacje ubezpieczenia

duzo bardziej premiowani są nowi klienci ... ot taka ciekawa polityka :wink:

Dokladnie tak jak mowiesz Mordule.

Tutaj jest tak samo,whodze na neta i orownuje firmy,a rozbieznosi sa kolosalne jak n.600 - 3000 funtow za to samo auto.Wie za kazdym razem gdy zmieniam auto zmieniam firme ubeziezeniowa.Jak juz ktos wsomnial nawet w telefonii jest tak samo ze nowy klient dostanie wieej niz staly klient.

Sorry za isownie ale adla mi klawiatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio płaciłem w PZU za E30 1.8 za pół roku z NW 520 zł,szczęka mi opadła,druga rata 430 chyba.Jestem współwłaścicielem i dlatego tak ostro kasują no i mam aktualnie 24 lata.Mój ojciec przeszedł z PZU do neti,ma Vectre B 2.0 w dieslu i płaci znacznie mniej niz w PZU.W grudniu przechodze do neti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem DWRy maja taniej

Zgadza sie im blizej centrum duzego miasta tym drożej , ale bez dramatu :wink:

Różnica miedzy DW a DWR przy maksymalnych znizkach dla beemki powyzej 2300ccm

wynosi w okolicach 50-110zł/rok w zależnosci od towarzystwa ubezpieczeniowego :wink:

Dlatego takie róznice w stawce (np. 100zł) sa jeszcze do zakceptowania natomiast

różnica podstawowej składki miedzy 555zł a 1753zł dla tego samego auta w tej

samej lokalizacji niestety ale jest juz ABSURDALNA <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat mam oc w MTU bo 330pln/rok mnie satysfakcjonuje.

Pierwsze OC mialem w generali 1300pln-po informacji ze chca mi podniesc na 1800(wewnetrzne ich ustalenia) przeszedlem do warty(zbierajac wszystkie bonusy jakie oferowali wyszło 680pln)Potem do MTU bo 330pln to juz spora roznica:)

Róznicy w cenach Oc nie starałem sobie tłumaczyć.Co roku poprostu szukam tanszej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja chialem swoje e38 730i ubezp na siebie tylko oc 490Euro na kwartal i wkoncu na firme cos w rodzaju OC+NW 207 Euro kwartal z zielona karta i Recovery z autostrady Sprawdzalem tylko Directy w poslce maja taniej niz to co place tu Zdziercy ci polscy ubezpieczyciele WIELKI LISC dla nich wszystkich <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu uciekłem z PZU, właśnie z powodu kolosalnych składek. Jakie było moje zdziwienie 2 miesiące temu kiedy okazało się, że mają najtańsze OC na rynku. Brzmi jak reklama, ale tak było. Mordulec dokładnie tak jak Ty szukałem czegoś tańszego, bo 2.5l poj.to już składki z górnych półek, kwoty w okolicach 1tyś.zł przy zniżkach 60% i skończonych 26latach to ttrochą dużo, więc przejrzałem kilka różnych firm i o dziwo najtaniej wyszło w PZU i teraz UWAGA: 362 zł za cały rok! 60% zniżek dodatkowo jakaś promocja -20% i promocja promocji -25%, już myślałem że mi dopłacą, ale wyszło j.w. Z tego powodu wykupiłem sobie AC na 15000zł + osobne ubezpieczenie szyb + NWW(nie wziąłem w OC) wyszło 820zł ! Czyli lekko ponad 1100zł mam wszystko co można wykupić, bo w tym jakieś pomoce drogowe, itd. Najśmieszniejsze jest właśnie to, że sprawdzali czy przez ostatnie 12miesięcy nie byłem u nich ubezpieczony, jeśli nie to jestem nowym klientem i należy mi się promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem w trakcie załatwiania polisy. ja mam współwłasność i najniższa jak narazie oferta to pzu. Ale szukam dalej bo dalej jest w okolicach tysiąca złotych. Może ktoś ma jakiś numer na multiagenta ubezpieczeniowego, zależy mi na kimś sprawdzonym. Proszę o pw.

edit: i jak koledzy oc mam w pzu..

najtaniej mi wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Moje boje z ubezpieczeniem czyli absurdów ciąg dalszy :lol:

Hmmm mija rok od kiedy założyłem ten temat i niestety znowu trzeba było rozglądnąć się za kolejnym ubezpieczycielem .... otrzymałem blankiety z PZU ze za przedłużenie u nich ubezpieczenia życzą sobie jednorazowo 740zł .... no troche to dużo mi się wydało (wkońcu mam tylko 730i a nie 740i wiec czemu mam płacić jak za czterolitrówkę ) zwłaszcza ze poprzednia promocja wynosiła 555zł.

Wybrałem się do agencji ubezpieczeniowej (którą spokojnie mogę polecić innym - pełna profeska bez naciągania i własciwie sami walczą o jak najniższą składkę dla klienta)

Agencja ubezpieczeniowa SIGNA

Adres:

Ul. Gajowa 32 ( okolice PKP, PKS)

50-519 Wrocław

tel: 71 796 76 57 fax : 71 796 76 58

http://tanieubezpieczenie.eu/

... ale do rzeczy .... przybyłem zobaczyłem i ...... się lekko zdziwiłem mianowicie (nie chwaląc się blankietem na 740zł z PZU) poprosiłem o wycenę gdzie będzie najtaniej , Pani przeliczyła i jakież było moje zdziwienie bo najtaniej wyszło znowu w PZU ..... ale nie 740zł tylko ..................... 584zł

Wiem wiem tego nie da się wyjaśnić ................. ale jakim kurde cudem za to samo w tej samej firmie przez posrednika mozna dostac blisko 150zł rabatu (moje znizki zwyzki wiek ani rozmiar buta się nie zmieniły w tym czasie ) :lol:

Dlatego nie płaćcie tego co Wam przysle ubezpieczyciel w ramach kontynuacji składki tylko sami sprawdzcie ile tak na prawde można na tym zaoszczędzić chociażby w takiej agencji do jakiej ja się wybrałem.

Aha i zasadniczo nie ma sensu (przynajmniej w moim przypadku) dzwonić na jakieś sznurki cztery czy statua wolności dajrekt bo obydwa towarzystwa zaproponowały mi składkę na poziomie odpowiednio 838zł i 952zł :lol: szkoda było rozładowywać baterię w telefonie na rozmowę z nimi :D

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych stawek to różnica między DTR, a DW dla Octavi 1.6 wyniosła ok 200pln - szok. Wrocław wcale nie jest taki tani jeśli chodzi o wybór ubezpieczenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest tak jak zrobił Mordulec - iść do firmy która zajmuję się ubezpieczeniami wielu firm, zawsze coś się znajdzie w dobrej cenie (ja tak robię zawsze).

ja tez mam w Polkowicach taka babke i tez zawsze tak robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to jest dobre dostalem blankiet do zaplaty za skuter wysokosci 350zl udalem sie do agencji i pytam sie ile mam do zaplaty za moj skoter babka mowi mi ze 250zl wiec zalioczylem male zdzwiko :/;/ co tu jest grane w tej biurokracji ???

Pomyśl teraz ilu jest takich którym nie będzie się chciało podejść zapytać i zapłacą na poczcie :) Ile to musi być pieniędzy to łepetyna mała więc nie wydaje mi się aby to były przypadkowe "pomyłki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...