Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


530d vs 320d


MoRzAn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Powolutku szykuje się do zmiany autka cos koło rocznika 2000-2003. I tu pojawia się duży problem ciężko mi się zdecydować. Liczę na wsze wypowiedzi i opinie.

Chce zakupic diesla cos koło 130 - 190 koni. Liczy się prowadzenie, komfort, wyposazenie. Osiągi bolidu sportowego mniej wymagane zważywszy ze jezdze 316i to przesiadka do innego silniejszego to bedzie wow :)

Pierwsza opcja to e39 530d są na forum tematy o niej bardzo pochlebne. Z tym że nie do końca wiem czy to autko ma turbinkę ??? Wolał bym jezeli to ma byc seria 5 to bez turbiny a podobno któreś wersje serii 5 nie maja jej w 3.0 d, prawda to???

Druga opcja to e46 320 d tylko tu juz turbo jest nieodzowne. I wybór raczej padł na wersję 150 konną. Chyba na common rail jak dobrze mysle ???

Chodzi mi o awaryjność obu modeli, spalanie, jakie są ich bolączki i które według was okaże się lepszym autkiem do robienia jakis 15 tyś rocznie. Proszę szczególnie właścicieli takich perełek o wypowiedzi !!!

Z góry dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nie do końca wiem czy to autko ma turbinkę

Ma

Wolał bym jezeli to ma byc seria 5 to bez turbiny

Dlaczego? :)

podobno któreś wersje serii 5 nie maja jej w 3.0 d, prawda to???

Nie prawda.Era wolnnossących diesli w BMW skończyła się na motorze 2,4 happy_bmw

Jechałem ostatnio 320d i powiem Ci-bardzo przyjemne auto,w porównaniu z 316 poczujesz znaczną różnicę,jak depniesz to nawet lekko wbija w fotel.Prowadzi się świetnie (jak to BMW),wyciszenie i wykończenie w porównaniu z e36-lepsze.Komofrt także.Ogólnie auto ma u mnie wielki + .

E39 jest większa,a o 3,0d słyszy się -tak jak napisałeś-bardzo dobre opinie.Silnik mocniejszy,daje więcej frajdy,minimalnie większe spalanie.

Najlepiej będzie jak przejedziesz się obiema i zdecydujesz co Ci bardziej pasuje. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeszcze jest kwestia tego czy potrzebujesz miejsca 5er czy nie.

Myślę, że jeśli nie masz do wożenia rodzinki, to 320 D będzie spoko. 150 km przy baaaardzo rozsądnym spalaniu to dobry wybór.

a najlepiej 330 D... :)

co do awaryjności - wiadomo diesel troszkę bardziej jest delikatny od benzynowych braci, ale przy należytej ekspolatacji odwdzięczy się dłuuuugim żywotem.

co do e46. Zawieszenie dzielnie znosi polskie drogi, a koszty wymian poszeczególnych elementów nie przyprawiają o zawrót głowy.

Jakość i spasowanie plastików stoi na wysokim poziomie, rzadko coś trzeszczy.

Ogólnie e46 - fajne autka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...