Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


SWAP do mojego touringa..


woz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W [e34] 530 V8 były inne skrzynie niż w 540,w 3,0 były takie same jak w 525,i w tych V8kach często już nie wytrzymywały momentu jeśli ktoś męczył skrzynie. :roll:

530 ma 290,a 540 e39 -440 Nm... Skrzynka nie wytrzyma długo wg mnie :|

W każdym razie projekt zacny i życze powodzenia! bmw_beer

Edycja:

a5s 310z (5hp28)

5hp18

Wyglada na to, ze w 530 byly takie same skrzynie co w 540, czyli 5hp30. Wyglada na to, ze problem ze skrzynia do swapa 4,4 rozwiazany.

http://en.wikipedia.org/wiki/ZF_5HP30_transmission

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HK41&mospid=47398&btnr=24_0950&hg=24&fg=05 -540

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HK21&mospid=47397&btnr=24_0969&hg=24&fg=05 -530

Rocznik przyjąłem orientacyjnie,żeby było po lifcie już. :)

540 4.0 na logike nie może mieć tej samej skrzyni co 3.0 (litr mniej) i 4.4 (0.4 więcej)-moment by je zabił (nie licząc 530).

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DJ61&mospid=47561&btnr=24_0718&hg=24&fg=05 -540 4.4

Broń boże nie szydera-ale chyba jednak problem nie jest rozwiązany. :/

Wikipedia kłamie,nie tak rzadko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woz a nie lepiej przerobic to na manuala ? Kumpel w Brzegu lata takim samym

Touringiem z M60B40 na pokładzie ze skrzynią z M60B30 , musiałbys sprawdzic

jedynie czy ta skrzynia bedzie pasowała do 4.4 i po kłopocie :wink:

Chyba ze to koniecznie musi byc aftomat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zastanawialem sie nawet nad manulem, ale dla mnie automat jest jednak wygodny. Ja jezdze wylacznie po miescie, a w tych korkach mielic caly czas tymi biegami w gore i w dol to upierdliwe. Zreszta, juz przyzwyczailem sie do tej wygody automata :P A na m62b44 sie jakos uparlem poniewaz jest to jednak silnik nowszej generacji. Slyszalem z roznych zrodel, ze skubaniec przy swojej mocy i Nm palilby praktycznie tyle samo ile ja mam u siebie w 3.0, a m60b40 zlopie jak stary zul (pisalem do 3 roznych ludzi ktorzy sprzedawali e34 4.0 z pytaniem ile to pali. Nie mieliby powodu zeby mnie oszukac, chyba, ze w druga strone, ale pisali ze musialbym sie liczyc z 22-23 w miescie. Troche duzo... :cry: )

[ Dodano: 17 Listopad 09, 08:41 ]

Napisali na streetracing'u:

goły silnik owszem pasuje,w sensie wlozeni go i osadzenia z łapami, skrzynia itd. Ale tak jak mowie czujnik halla wymaga modyfikacji. (wiercenie lub ciecie kosza skrzyni). 5hp30 to sa automatyczne skrzynie, i te byly takie same w 530 i 540. Manuale natomiats byly rozne - 530 miala 5gang a 540 6gang. Co nie zmienia faktu ze wszystkie te skrzynie pasują zamiennie

Co to czujnik halla? To co pisza ma rece i nogi?

[ Dodano: 17 Listopad 09, 12:07 ]

... i wszystko jasne. Rozmawialem ponownie z kolesiem z firmy PUZ. Owszem, czujnik halla w m60 znajduje sie na kole zamachowym, a w m62 na obudowie skrzyni. Mowi, ze silnik wejdzie bez problemu, ale moze nie wspoldzialac do konca ze skrzynia od m60. No i zaczynaja sie schody. Zdecydowanie poleca wymiane rowniez na skrzynie od m62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej woz, dopiero teraz czytam ten wątek.

Tukan, i powiedz mi, jak tam z tym twoim 540?

Ja 540 nie mam :)

dla mnie automat jest jednak wygodny

Hehe też bym zostawał przy automacie chyba.

5hp30 to sa automatyczne skrzynie, i te byly takie same w 530 i 540. Manuale natomiats byly rozne - 530 miala 5gang a 540 6gang. Co nie zmienia faktu ze wszystkie te skrzynie pasują zamiennie

A tu-to ja już nie wiem :cry: realoem co innego,ludzie co innego,życie-czasami-co innego.

:) w każdym razie doczekać się końca projektu nie moge. Będzie napewno ciekawa furka bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem było by znalezienie kpl. zestawu na swap - silnik :arrow: skrzynia :arrow: wiązka :arrow: ECU. Najłatwiej i najtaniej jak było by to z automatem, bo w tym przypadku manual może być droższy od automatu, a druga sprawa przeróbka z auto na manual. Po za tym znaleźć 6 speed :roll:

Ps. Nie trzeba było szukać od razu 4litrów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...