Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Strumienica/Przelot w Katach


KyniX83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam 730iA E38 auto zarejestrowane w Niemczech i tak zostanie jezeli uda mi sie ukryc pomysl usuniecia katow.

Myslalem o strumienicach lub poprostu przelotach schowanych w obudowie katow.

Przeglad na spaliny jest tu co dwa lata

a moze poprostu jakies strumienice zamontowac tak zeby nie bylo problemu zalozyc katy na przeglad co dwa lata

A wszystko rozchodzi sie o to ze katy sa w mojej buni od nowosci czyli 14 lat.

A z V8'mki jest troche kucy ktore moga zamulac przez katy

Co o tym sadzicie i przy okazji macie moze namiar na kogos kto sprzedaje i montuje strumienice we wrocku???

!!!Ten grill juz nie ma tych smiesznych paskow!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zawsze w każdej BMW usuwałem kata i miałem tylko tłumiki.

A przegląd.... jak to w polsce, nie wkłada w d*** czujnika i już.

Teraz mam diesla 525 TDS i ktos już mnie wyprzedził, lub nie było orginalnie. :D:D:D

[ Dodano: 30 Wrzesień 09, 14:00 ]

strumienice lub rurkę ukryć możesz
ale tylko dla kupującej osoby, że są nic nie grzebane, nic nie ruszane- orginał :D

A w niemczech Hmm.. TUV może przejść, ale spaliny nie i koło sie zamyka.

[ Dodano: 30 Wrzesień 09, 14:05 ]

kto sprzedaje i montuje strumienice we wrocku???
można powiedzieć że każdy dr. tłumik :D wytnie i wspawa, co do strumiennicy to raczej są "pod" samochód i silnik i nie ma uniwersalnych- chyba (nie wiem nigdy w to sie nie bawiłem)
!!!Ten grill juz nie ma tych smiesznych paskow!!!

Jak nie ma, to prosimy o zdjęcia- NEU , bez paseczków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj z strumienicami,lipna jakosci kwasowa ,w moment ci sie wysypie.

Lepiej rury wspawaj i bedzie git.

Jesli jednak zdecydujesz sie na strumien to na ul.dlugopolskiej we wrocku(boczna borowskiej na wysokosci Akademii medycznej) takowe kosztuja 180zl+montaz.

Osobiscie ufam tym tlumikarzom,ceny moze nie najnizsze ale dbaja o klienta,elegancka poczekalnia,sklep tuningowy itp. I co najwazniejsze brak ustawien na terminy tylko przyjezdzasz i ustawiasz sie w kolejce :)

Lojalnosc i zaufanie firmie tez doceniaja-jakoze u nich serwisuje swoj uklad odpowiednie zniszki są ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z większy głupot wycinanie kata :!: Pomijając ekologie, bo tym w naszym kraju to nikt chyba się nie przejmuje, ale wydechy łącznie z katami są odpowiednio wyliczane pod dany silnik: przekroje rur, odległość pomiędzy sobą odległość kata od kolektora czy lambd od katów...

Przede wszystkim powinieneś zadać sobie pytanie po co chcesz to zrobić :?: dla przyrostu mocy :?: dla lepszego dźwięku :?: zmniejszyć spalanie :?: po co :?:

Jak chcesz więcej mocy to wypadało by odwiedzić najpierw hamownie i określić stan auta, same wycięcie może spowodować skutek wręcz odwrotny od zamierzonego, czyli moc może spaść :idea: Żeby moc nie spadła to można stosować katy sportowe. Normalne katy mają 400cpsi (cel przez cal kwadratowy), sportowe 200 i 100cpsi które mają większą przepustowość. Do ruch ulicznego nadają się 200, a 100 do sportów (nie przejdą przeglądu). Sportowe firmowe katy są cholernie drogie, ale są też firmy które zajmują się seryjną produkcją i sportowe też robią. Do tego jakiś mierzony dolot i jakiś efekt powinien być... Jak chcesz wiedzieć więcej to google wszystko ci powie :wink:

Spalanie przy katach jest normalne, a nie większe, czy jak to nie którzy piszą że bez katów mniej spali. Większe zapotrzebowanie na paliwo wynika z prawidłowego działania katalizatorów... nie spalone paliwo w komorach spalania jest dopalane wraz ze spalinami w katalizatorach.

Piszesz że katy mają 14 lat, więc może ich tam wcale już nie być, moje miały prawie 13:

(cyt. z innego tematu, nie chce mi się jeszcze raz pisać)

Jestem teraz na etapie wymiany katów, bo nie przeszła przeglądu (nie w Polsce) ze względu na wysoką emisję spalin. Ku mojemu zdziwieniu po zdemontowaniu ich okazało się, że są totalnie wydmuchane (nie ma śladów czyjejś ingerencji), a przez te puste puszki dźwięk był strasznie metaliczny i wydawało by się, że zamiast 4,4 V8 jest 2,2 V8. Zmierzam do tego że nie warto wywalać katów bo auto może dużo stracić na dźwięku!

Co do smrodu spalin był okrutny... (ja głupi myślałem że to przez tak duży silnik-nie wiedza :? ), jak się latem w korku stoi...

Weź najpierw je zdejm zobacz co tam masz, stare/zużyte katalizatory faktycznie objawiają się spadkiem mocy poprzez zatkanie wydechu, ale przez tyle lat możesz już tam nic nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym zakładzie gdzie zajmuja sie układami wydechowymi.

Cena za taka usługę ok 80zł (dwa cięcia, dwa spawy i rura)- mowa o jednym kacie.

A ty masz chyba dwa jeśli sie nie mylę :D

[ Dodano: 1 Październik 09, 15:08 ]

Pomijając ekologie, bo tym w naszym kraju to nikt chyba się nie przejmuje
napewno tym sie nie przejmuje MPK stare ikarusy z lat 70 i kierowca Liaza, Stara, Jelcza, zmęczonych dzwigów...

Przykładów jest mnustko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKO jazda - prius >> to tyle na temat ekologi co mam do powiedzenia tyle samo interesuje mnie tez Efficient dynamics a system start-stop mialem we fiacie 125p :)))

trafil sie 3.0 v8 a nie 4.4 czy 5.0 v12 trudno.

Nie wspominajac ze globalne ocieplenie spowodowane jest przez CO2 >> hehehe smiechu warte. ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania.

w poniedzialek przejade sie na dlogopolska i ich sie wypytam no chyba ze pracuja w sobote???????????? przy okazji filtr powietrza by mi sie przydal (tylko ze wzgledu na dzwiek)

Pozdros <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...