Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Za duże spalania 525IAT e34??


mat

Rekomendowane odpowiedzi

Litrażowałem jakiś czas temu moje e34 525touring automat i wyszło mi po mieście 16.5litra czyli wynik w miarę normalny

Ostatnio jeździłem autem tylko do pracy czyli zimny silnik 5.5km, zimny silnik i 5.5km potem jeszcze czasami z 4 km miasto w 2 strony. Generalnie cały czas zimny silnik praktycznie ledwo się nagrzeje już trzeba gasić. Zatankowałem pełny bak 85litrów zrobiłem 200km i wskaźnik pokazuje połowę baku wychodzi na to ,że spaliła 22.5 na 100km!! Silnik chodzi idealnie, trzeba podjechać na kompa to wiem. Ale czy możliwe jest takie spalanie ze sprawną sondą i przepływomierzem?? Zaznaczam ,że te 5.5km jadę jakieś 20-30min w jedną stronę z czego z 15 świateł po drodze i korki.

Więc czy możliwe ,że poprostu w takich warunkach to auto tyle pali??

Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat- jasna sprawa ze autko bedzie tyle palic. Eksploatujesz je w najbardziej paliwozernych warunkach. Jesli twoja jazda polega praktycznie na dojezdzie i ruszaniu od swiatel do swiatel i jakby tego malo bylo na zimnym silniku to niestety.

Moje zdanie jest takie ze miala prawo tyle wziasc,ale w tym tecie to sie musza chyba wypowiedziec posiadacze e34 w turingu.Napisz prv.do tazunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musza chyba wypowiedziec posiadacze e34 w turingu
może nie pb tylko d :)

Ja też na kompa muszę pojechać- zaczeła jeść sporo, może nie robię tych samych odległości, po tej samej drodze i w tych samych godzinach.

Gdzie musze to jadę, ale ok 16L wciąga- były okresy ok 12L.

A co do zimnego silnika ?- jadę z biskupina i koło hali ludowej szczałka demba stoji, wieć na zinmo nie moę zwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze się z kasprim, może tyle chlapnąć jak jeżisz tylko po mieście i to na któtkim dystansie, jak zatankuję na żmigrodzkiej i wyzeruje VERB to jak wyjeżdżam z miasta przez bielany to mam jakieś 17-19 l/100km dopiero na trasie mi spadam do 11-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem podłączony pod kompa.

I wyszło że za mało podawało mi paliwa- a ja dawałem mu w d*** by szła i paliła.

Miałem 2,8 tylko nie wiem jakie oznaczenia :(, a powinno być ok 5,0 i mam 4,9- zobaczymy za 100km jakie będą wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrów w mieście Moja była (e34 z m50b25 w automacie) osiągał bez żadnego większego świrowania, w trasie nigdy nie schodziła poniżej 13 litrów...

do gigantów ekonomii to te autka nie należą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat nie przejmuj sie.Ja do roboty mam 4km i dojazd zajmuje mi 3,4minuty-tu silnik napewno jest zimny.(wskazówka jest jeszcze na niebieskim polu)a ekonomizer w okoliczach 20L/100km.Na pełnym baku robie w tych warunkach około 600km-wskazówce od poziomu paliwa nie ufam za bardzo w e34.

Dziwi mnie tylko ze 5km jedziesz w 20minut w ciężkich warunkach start stop a silnik masz zimny.

mi po 5,6km ma juz pion wskazowka temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie silnik się nagrzewa elegancko (mam świeży termostat).

Chodzi mi o to ,że jeżeli jeżdżę tylko do pracy to zawsze odpalam na zimnym silniku. To powiem wam ,że ten m50 nie należy do najbardziej ekonomicznych silników bo m60 palił w podobnych warunkach tyle samo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się :)

U mnie w E30 silnik M52TUB28 również do ekonomicznych nie należy.

Na takich odcinkach jak napisałeś potrafi spokojnie 18l spalić.

Także ja bym się nie przejmował. Fakt faktem, że od czasu do czasu warto sprawdzić na kompie.

Panowie. Ktoś kiedyś na jakimś forum napisał że silniki BMW to "oktanocholicy".

W pełni się z tym zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wasze wyniki spalania sa straszne.... dzisiaj staralem sie jechac mega ekonomicznie obroty 1500-2500tys max predkosc 85km/h hamowanie biegami. zalalem do pelna zeby pomiar byl dokladny do pierwszej kropki ktora spadnie na jezdnie. trasa 45,6km dojechalem do celu i znow dolalem do pelna weszlo dokladnie 2,45litra do mementu kiedy nie spadla pierwsza kropka na jezdnie. 10zl zaplacilem a spalanie wyszlo 5,37litra/100km. Trasa Gorzow Wlkp-Kostrzyn. Jechalem ok 5km przez miasto i pare razy stalem na swiatlach. Bylem w glebokim szoku jak zobaczylem ten wynik!! Mysle ze tym autem mozna zejsc ponizej 5l/100km. BMW E30 M10 1.8i. Oczywiscie jazda nie nalezala do przyjemnych ale BMW moze byc ekonomiczne!! Dodam ze jechalem ze swiatlami obrysowkami ogrzewaniem i car audio. Opony mam 195/60/15 wiec wylaczajac te odbiorniki plus wezsze opony (wysokie cisnienie) i znow mamy jakies cene ml benzyny. Jestem w szoku. Auto ma zaraz 22lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litrażowałem jakiś czas temu moje e34 525touring automat i wyszło mi po mieście 16.5litra czyli wynik w miarę normalny

Ostatnio jeździłem autem tylko do pracy czyli zimny silnik 5.5km, zimny silnik i 5.5km potem jeszcze czasami z 4 km miasto w 2 strony. Generalnie cały czas zimny silnik praktycznie ledwo się nagrzeje już trzeba gasić. Zatankowałem pełny bak 85litrów zrobiłem 200km i wskaźnik pokazuje połowę baku wychodzi na to ,że spaliła 22.5 na 100km!!

Więc czy możliwe ,że poprostu w takich warunkach to auto tyle pali??

Jak najbardziej mozliwe, chociaz powiem ci, ze widze ze m60 duzo wiecej nie zlopie. W okresie wakacji kiedy korkow nie bylo az tyle, po miescie (tylko i wylacznie) bral w okolicach 16 litrow. Nie bylo to wg kompa, tylko rzeczywisty wynik (zalany pelny bak, przejechanie np 400km i zalanie znowu do pelna). A teraz, kiedy pojawily sie korki (chociaz nie tak bardzo, bo rano jade przed 7 do pracy to trasa do tyrki nie az tak zapchana. 11km w jedna strone, silnik nagrzewa sie dosc szybko) to spalanie w okolicach 18. Nie jest to 22 jak u ciebie, ale napewno by bylo gdybym ciagnal na zimnym silniku i mial takie korki o ktorych Ty piszesz. Wiec wynik moim zdaniem jak najbardziej normalny.

silniki BMW to "oktanocholicy".

Tak tylko dodam-porównywalne silniki Merca palą więcej ;) więc nie narzekajmy. BMW -całkiem szczerze i serio- jak na osiągi pali przyzwoicie,żeby nie powiedzieć niewiele. :D

I tutaj moglbym polemizowac. Ojciec ma 1994 W140 S500 na automacie. Samochod w miescie pali mu 20 litrow. Fakt faktem, ze Ojciec go nie katuje, ale jest to samochod ktory wazy grubo ponad 2 tony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wasze wyniki spalania sa straszne.... dzisiaj staralem sie jechac mega ekonomicznie obroty 1500-2500tys max predkosc 85km/h hamowanie biegami. zalalem do pelna zeby pomiar byl dokladny do pierwszej kropki ktora spadnie na jezdnie. trasa 45,6km dojechalem do celu i znow dolalem do pelna weszlo dokladnie 2,45litra do mementu kiedy nie spadla pierwsza kropka na jezdnie. 10zl zaplacilem a spalanie wyszlo 5,37litra/100km. Trasa Gorzow Wlkp-Kostrzyn. Jechalem ok 5km przez miasto i pare razy stalem na swiatlach. Bylem w glebokim szoku jak zobaczylem ten wynik!! Mysle ze tym autem mozna zejsc ponizej 5l/100km. BMW E30 M10 1.8i. Oczywiscie jazda nie nalezala do przyjemnych ale BMW moze byc ekonomiczne!! Dodam ze jechalem ze swiatlami obrysowkami ogrzewaniem i car audio. Opony mam 195/60/15 wiec wylaczajac te odbiorniki plus wezsze opony (wysokie cisnienie) i znow mamy jakies cene ml benzyny. Jestem w szoku. Auto ma zaraz 22lata.

Na trasie kazde bmw potrafi byc ekonomiczne, przy adekwatnej jezdzie oczywiscie. Moj kombiak V8 automat przy normalnej jezdzie miedzy miastowej (Wroclaw-Stronie Slaskie) wzielo niecale 9 litrow. Wynik ktory uwazam za dosc dobry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale które silniki merca??

Każdy porównywalny. Przynajmniej z tego co widze. happy_bmw

tutaj moglbym polemizowac. Ojciec ma 1994 W140 S500 na automacie. Samochod w miescie pali mu 20 litrow. Fakt faktem, ze Ojciec go nie katuje, ale jest to samochod ktory wazy grubo ponad 2 tony..

Nie katując 735 (nie mam odniesienia do 750 więc porównuje,ale zasada ta sama) uda się 14 w mieście,jeżdząc normalnie-wyjdzie z 16-17. Analogicznie będzie z w140. Bardzo dużo zależy od kierowcy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak przejechałem 298 km, zatankowałem bak do pełna i co się okazuje: wlazło 49.891litra. Co daje wynik w przybliżeniu 16.6litra na 100km czyli nie jest najgorzej. Po prostu moje auto ma bardzo nie precyzyjny wskaźnik paliwa. Cieszę się ,że wynik jest taki a nie inny :wink: Pomiaru dokonałem na tej samej stacji na BP na Kromera. (swoją drogą polecam często w weekend mają promocję, a stacja jest jedną z najtańszych we Wrocławiu). Trochę pojeździłem ostatnie 50km wieczorkiem po mieście Wiec ok.50km wieczorem po mieście, pozostałe 250km w korkach.

Wynik 16.6litra uważam za znośny jeżeli chodzi o moje warunki eksploatacji samochodu. 525 automat kombi na 15cali oponach. zimowych205 szerokość bodajże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem po zatankowaniu mego diesla (ORLEN ONeko- to tankuje) wynikł wyszedł 14,56L/ 102km.

Na większy apetyt napewno będzie miało znaczenie że kilka razy sporta aktywowałem oraz klime, koło 225p i 245t.

Zakładam że bez sporta, klimy i na kozakach 195p i t powinno być ok 13L/100km.

Pojeździmy zobaczymy za 100km.

Po prostu moje auto ma bardzo nie precyzyjny wskaźnik paliwa.

Zgadzam się mi pokazywał szczałke na spalanie 20L, a wlazło 15L.

A na trasie bez klimy, sporta i na opona 225p 245t przy 190km/h - tempomat, wchłoneło 16,87L na odcinku 117km(103km na A4, 14km miasto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...