Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temecie, grzeje mi sie silnik, temp podeszła mi dzisiaj pod czerwone pole, dotykam powrotnego węza zimny, czyli na 99% procent termostat ale czy może być jeszcze inna przyczyna? Jakiej firmy polecacie termostat? czy żeby go wyjąć trzeba sciągać wisko?

pozdrawiam

ps może byc? http://moto.allegro.pl/item790000256_termostat_bmw_e38_e39_e46_320_d_febi_jakosc.html

febi czy lepszy wahler??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahler sprawdzona firma jeśli chodzi o termostaty.

Wypadałoby ściągać wisko bo obudowa termostatu jest w takim eleganckim miejscu źe lepiej to zrobić.No chyba że dasz radę bez sciagania:)

Mi udało się kiedyś w warunkach polowych wyjąć termostat po odkręceniu tylko łopat wiatraka.Zobacz co będzie odpowiednie dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem własnie z garażu, odpowietrzyłem chłodnice, troche powietrzem popluło dolałem płynu i wyjechałem i... temp ok, nic sie nie grzeje, jeździłem z pół godz i ok. Jakby termostat był zamkniety to chyba momentalnie by się zagrzała. Jeszcze jutro zobacze, ale złapała wskazówka pion i sie nie ruszyła. Może sie poprostu zawiesił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że się podwiesił.

Tylko że jeśli podwiesił się juz raz to będzie miał do tego tendencje.

A nie ma to jak podwiesi się w najmniej odpowiednim momencie w trasie.

Jeśli chodzi o układ chłodzenia to ja nie daje drugiej szansy elementom które wykazały choćby najmniejszy defekt.

Oszczędzam sobie nerwów i kłopotów potem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem, nagle zagotowala.

Odpowietrzylem,bylo ok przez chwile.

Podobno lubi sie poluzowac wirnik w pompie wody,wymienilem pompe,to samo.

Pierwszy obiaw zanim skoczy temperatura to brak ogrzewania.

U mnie okazalo sie ze chlodnica puszcza i co ciekawe nie bylo widac,wyciek byl nie duzy,a temperatura powodowala,ze w miejscu wycieku-laczenie plastiku z alu-bylo sucho.

Pamietaj,ze ten motor jest ciezko kokladnie odpowietrzyc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

O sposobach odpowietrzania już było sporo na forum(poszukaj).

Co do poziomu to na zbiorniczku wyrównawczym obok chłodnicy jest linia poziomu. Silnik zimny=poziom na lini.Silnik rozgrzany=poziom około 3 może 4cm nad linią.

A co się dzieje z Twoim układem chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac ratowac ten stary termostat. Wyciagnij zagotuj pare razy pozniej odkamien zagotuj... u mnie pomoglo robilem to 2miesiace temu i temp od tej pory zawsze pion. Wczesniej bylo roznie.... Tylko ze w mnie w m10 wyciagnac termostat to 5min :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie był do wymiany termostat zrobiłem to i jest ok ale nie wiem jak dokładnie odpowietrzyć układ. próbowałem go odpowietrzyć ostatnimi czasy a mianowicie odpaliłem silnik odkreciłem dwa korki jeden od dolewania a drugi odpowietrzenie i dolałem na maxa boryga i tak minęło pół godz a gdzieś czytałem że powinno się przelać przez odpowietrznik i i korek wlewowy. ale nic takiego sie nie wydarzyło , opadło niżej tak gdzieś 3 cm ponad kreskę i tak sie trzymało czy to jest układ dobrze odpowietrzony ? a drugie mam wężyki dokręcone i jeszcze kapie nimi jak silnik jest ciepły i ciśnienie podskoczy , korek powinien być mocno czy lekko przykręcony. Jestem trochę zielony i przepraszam za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe przepraszaj - fora od tego są, gdyby wszystko wszyscy wiedzieli to by forów nie było - http://www.maxbimmer.pl/threads/1421-Vademecum-układ-chłodzenia-odpowietrzanie

Ps. A czemu Borygo? Troche " zrące" jest i nie zaleca sie do chłodnic aluminiowych - lepiej Petrygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Korek powinien byc mocno dokrecony, sprawdz tylko czy masz odpowiedni korek, powinien byc na nim napis "2,0", to jest cisnienie przy ktorym sie on otwiera i do Twojego silnika to 2 bary. Odpowietrza sie tak: odkrecasz odpowietrznik, dolewasz plyn (przez korek) az bedzie wylatywal plyn bez pecherzykow powietrza przez odpowietrznik, zakrecasz odpowietrznik, ale nie zakrecasz korka, odpalasz auto, niech chodzi, az sie zagrzeje, potem podnies obroty na okolo 2 minuty do 2500obr/min i gotowe. Oczywiscie kontroluj caly czas poziom plynu i dolewaj w razie potrzeby. Podczas calej operacji pokretlo ogrzewania musi byc w pozycji max grzanie.

A termostat to tylko WAHLER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi sie dwa razy zagrzalo, oba w zime ;) :

Raz wjechałem na droge kolo lasu pochyła w dół pokryta sniegiem i nie chciał już wyjechac, tak sie wzielem i pochłonełem wyczuciem balansu ( gdyz trza było tzw. bujac ale tak ostatecznie skrajnie ) ze wogule nie zwracalem uwagi na poziom tem myslac o wydostaniu sie ze sniegu. Zeby było mało lipy tuz po wyjeździe właśnie zauwazylem poziom i widzac dym z przed maski, wiedziac, iz niedziecac jak długo był przegrzany odrazu go wyłączylem. Mineło moze 10sek coś strzeliło sapneło i w syk sie zamieniło cichnąć stopniowo. Zalamalem sie myslalem ze poszla chlodnica, zadzwonilem po kolege Apacza zjawil sie odrazu popatrzył dolał mi dostepnego jedynie plynu do wycieraczek zimowych i wytłumaczył, ze takie auta maja ów odpowietrznik awaryjny ;) - Czy mam po takim spontanicznym zdarzeniu i zabiegu odpowietrzac uklad ?

Drugi raz jadac normalnie jak zawsze, poprostu zauwazylem wyzszy poziom, zatrzymalem sie, aby posprawdzac substancje i szczelnosc oraz "odtajeć" a ze snieg był to 20 minut wystarczyło. Wszystko było w normie, odpalilem i narazie przez pol roku, w najwieksze upały ( padł szyberdach ) a wskazowka wciaz w połowie. Czyli jakas zwieszka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...