Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


2.5 TDS dobry czy nie?


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe...... Hmm co osoba inna opinia temat typu ile pali BMW pytanie_bmw pytanie_bmw Ja powiem tak pewnie bys chcial tanio jezdzic piatka wiec polecam Ci R6 M50 z dobra sekwencja i bedziesz tanio jezdzic <bmw_1> 5.25i

Jak Diesel od BMW to te comon reail 3.0D ale to juz E46 E38 E39 <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Simon , ja miałem TDS-a i byłem bardzo zadowolony z niego. Mało palił i fajnie się zbierał - ale w budzie e36. Do e34 ten silnik może być trochę za mały.

Co do wadliwości to wszystko zależy od poprzednich właścicieli i aktualnego stanu auta (motoru). Jeśli znajdziesz zadbany silnik 2.5 TDS to raczej narzekać nie będziesz na jego awaryjność :) Ale jak pisałem wcześniej, do e34 to będzie trochę mało - chyba że mówimy o aucie od punktu A do B gdzie Vmax nie jest istotny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisal AWV, wszystko zalezy od stanu silnika. Swojego TDS-a kupilem, gdy mial 312tys km, w ciagu 1,5 roku zrobilem nim 60 tys i nic zlego sie nie dzieje (oby tak dalej!) Na wolnych obrotach, zwlaszcza przy wlaczonych swiatlach, troche faluje, ale przez 60 tys nic sie nie zmienia, nie pogarsza. Raczej nie jest to auto, ktorym mozna poszalec, ale nie jest tez takie slabe. Ciagam nim czasami lawete i nawet wtedy dosyc sobie radzi. Spalanie 7-7,5, a jezdze okolo 120-140km/h, z laweta srednio 10l/100km przy predkosci 100-120km/h. Ogolnie daje glos na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Nieda sie ukryc ze ten silnik do nowinek technicznych juz nie nalezy:) Ja mam go w E36 i nie narzekam.Odkąd go mam a kilka latek minelo i przez jakies rok furał pod szyldem Taxi:) nic w nim nie robilem. Ale tak jak napisali koledzy-wszystko zalezy od poprzednich wlascicieli. Moj kumpel mial e-34 w kombi w TDS-ie i sprzedal ja jak miala 664000km przejechanie i autko chodzilo dobrze bez zadnych remontow itp. Proponowalbym przy ogledzinach zorientowac sie na jakim oleju jezdzi autko , czy niema w filtrze powietrza oleju( czy niema przedmuchow ) i proponuje" podotykac " pompe paliwa ta przy silniku czy nie jest mokra z ropy bo to chyba najbardziej wrazliwa czesc tego silnika. Pozatym silnik jak niebyl przegrzany to moim zdaniem nie do zajechania.Co do spalania to zdania sa podzielone-mi w automacie pali po miescie ok.10 L ale w monualu kumplowi 8 L . Na trasie przy 90-120km/h idzie zejsc do 6 litrow. Najbardziej smieszy mnie fakt ze ogolnie "inni" jadą ten silnik wlasnie za spalanie ze BMW z TDS-em to smok..A wlasnie przywiozlem Audi A-6 2,5 TDI rok 2000. z motorem 184KM w automacie i te auto pali po miescie 11-12 L przy normalniej jezdzie:) i gdzie ta ekonomia??:) Panowie to silniki na 6 garkach i musi swoje spalic.Jak ktos szuka oszczednosci to (nie przeklinac mnie tu teraz:) ) albo jakis 1,9tdi sobie mozna kupic.Albo jak ktos ma duzo kasy to nowsze modele BMW z 1,8 albo 2,0D .Ogolnie sumujac TDS jest na łancuchu i to mysle ze plus,druga sprawa-rzędowka wiec zawsze mniejsze koszty konkretnych napraw,remontow niz w silniku -V.A osiagi.....wystarczajace-moje e36 w automacie z reka na sercu 210km/h na A4...Pozdrawiam...

[ Dodano: 20 Grudzień 09, 10:35 ]

Hej.Nieda sie ukryc ze ten silnik do nowinek technicznych juz nie nalezy:) Ja mam go w E36 i nie narzekam.Odkąd go mam a kilka latek minelo i przez jakies rok furał pod szyldem Taxi:) nic w nim nie robilem. Ale tak jak napisali koledzy-wszystko zalezy od poprzednich wlascicieli. Moj kumpel mial e-34 w kombi w TDS-ie i sprzedal ja jak miala 664000km przejechanie i autko chodzilo dobrze bez zadnych remontow itp. Proponowalbym przy ogledzinach zorientowac sie na jakim oleju jezdzi autko , czy niema w filtrze powietrza oleju( czy niema przedmuchow ) i proponuje" podotykac " pompe paliwa ta przy silniku czy nie jest mokra z ropy bo to chyba najbardziej wrazliwa czesc tego silnika. Pozatym silnik jak niebyl przegrzany to moim zdaniem nie do zajechania.Co do spalania to zdania sa podzielone-mi w automacie pali po miescie ok.10 L ale w monualu kumplowi 8 L . Na trasie przy 90-120km/h idzie zejsc do 6 litrow. Najbardziej smieszy mnie fakt ze ogolnie "inni" jadą ten silnik wlasnie za spalanie ze BMW z TDS-em to smok..A wlasnie przywiozlem Audi A-6 2,5 TDI rok 2000. z motorem 184KM w automacie i te auto pali po miescie 11-12 L przy normalniej jezdzie:) i gdzie ta ekonomia??:) Panowie to silniki na 6 garkach i musi swoje spalic.Jak ktos szuka oszczednosci to (nie przeklinac mnie tu teraz:) ) albo jakis 1,9tdi sobie mozna kupic.Albo jak ktos ma duzo kasy to nowsze modele BMW z 1,8 albo 2,0D .Ogolnie sumujac TDS jest na łancuchu i to mysle ze plus,druga sprawa-rzędowka wiec zawsze mniejsze koszty konkretnych napraw,remontow niz w silniku -V.A osiagi.....wystarczajace-moje e36 w automacie z reka na sercu 210km/h na A4...Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój TDSik sprawuje sie bez zarzutu, jezdze nim od 4 lat przejechalem nim jakies 60 000km i poza filtrami olejem i świecami nic nie robiłem, średnie spalanie to 7,3l (średnia z 60 000km wg. komputera pokładowego).

Mój głos także na +

nie no te spalanie to chyba kolega przesadził, chyba ze cały czas z górki jazda i na wolnych obrotach, panowie w mieście trzeba liczyć od 10L w górę :wink:

mój po wielu regulacjach, naprawie pompy wtryskowej ,wymianie wtrysków itp. potrafił w mieście i 15 litrów wciągnąć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no te spalanie to chyba kolega przesadził, chyba ze cały czas z górki jazda i na wolnych obrotach, panowie w mieście trzeba liczyć od 10L w górę :wink:

mój po wielu regulacjach, naprawie pompy wtryskowej ,wymianie wtrysków itp. potrafił w mieście i 15 litrów wciągnąć :cry:

Jasne za 15L da sie wyciagnac.Wszystko zalezy czy ktos jezdzi delikatnie czy na hołowczyca,ale przy normalnej jezdzie w monualu miedzy 9-10 litrow w 5 powinienes sie zmiescic.Wszystko tez zalezy od jak kolega zauwazyl-pompy i wtryskow i owej ciezkosci nogi.Ale zgadzam sie ze w 5-tce niema co liczyc na miastowe spalanie rzedu 7-8 litrow-to spalanie zarezerwowane dla 4-cylindrowek.Nie wymagajcie cudow bo TDS to juz stary silnik a 6 garow jak napisalem swoje wypic musi.Ale i tak niema zle:) Slyszalem juz na forum o przypadkach gdzie ktos opisywal ze pali mu 17-18 litrow.Zastanawiam sie czy ma przebity bak albo powrot skierowany na ziemie:) bo to juz przegiecie.Ale jak spali do 11L to bym sie nie przejmowal.Cos za cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój TDSik sprawuje sie bez zarzutu, jezdze nim od 4 lat przejechalem nim jakies 60 000km i poza filtrami olejem i świecami nic nie robiłem, średnie spalanie to 7,3l (średnia z 60 000km wg. komputera pokładowego).

Mój głos także na +

nie no te spalanie to chyba kolega przesadził, chyba ze cały czas z górki jazda i na wolnych obrotach, panowie w mieście trzeba liczyć od 10L w górę :wink:

mój po wielu regulacjach, naprawie pompy wtryskowej ,wymianie wtrysków itp. potrafił w mieście i 15 litrów wciągnąć :cry:

Kolego tutaj nie ma żadnej przesady, oczywiście nie mówimy tutaj o jeździe tylko i wyłącznie w cyklu miejskim, bo jeżdżę także na trasach. Generalnie jeśli już mówimy o spalaniu to jeżdżąc tylko i wyłacznie po mieście i w warunkach zimowych spalanie sięga 9,5l oczywiście auto nie jest katowane, ale też nie jest to szczyt ekonomicznej jazdy.

Skrzynia manual, na liczniku 255 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mój tds (e-34 kombi) w mieście spokojnie pali koło 15 w górę, samochód zadbany, nie katowany, mało tego, jeżdżę z bardzo lekką nogą....

chciałbym tutaj się dowiedzieć od kolegów którzy twierdzą, że jeżdżą w trybie miejskim, po jakim to mieście jeżdżą, że im pali 10 litrów??

Moja jazda w trybie miejskim wygląda tak, że odcinek 8 km czasem pokonuję w ciągu 45 minut.

Wracając do tematu, jeżeli o mnie chodzi to uważam, że to świetny silnik, wyłączając spalanie...zalewam za 100 zł przejeżdżam około 140 km. (leciutka noga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest ze spalaniem w e34 ale w moim e36 średnio wychodzi ok 8-9l. W mieście przy takich warunkach(zima) do 10l. W trasie 7-8l jeżeli prędkość tak do 130km\h. Raz tylko spaliła mi 12l jak trasę Gliwice-Wrocław przejechałem w 45min;). Wydaje mi się że e34 w mieście powinna spalać w granicach 11-13l, jeżeli pali ci tak dużo to pewnie potrzebna drobna regulacja pompy i nastawnika.

Edytowane przez Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od dawna, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jak szukalem swojego to rowniez pierwsza rzecz jaka uslyszalem, to ze wszystko zalezy od tego jak byl traktowany przez poprzedniego wlasciciela/wlascicieli. Mysle, ze dobra osoba do kontaktu bedzie Chiccoo. On rowniez mial tdsa w e34 touringu, ale na automacie. Ja mam na manualu w e36 kombiaku. Jezeli chcialbys przyjechac i zobaczyc jak sprawuje sie taki silnik to dawaj na priva. Rowniez jestem z Wrocka wiec mozesz podjechac kiedys do mnie do pracy to posluchasz to klekotania :P Aha, tak btw. Spalanie w miescie, 9-10, jazda normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tds (e-34 kombi) w mieście spokojnie pali koło 15 w górę, samochód zadbany, nie katowany, mało tego, jeżdżę z bardzo lekką nogą....

Moim zdaniem masz coś nie tak z silnikiem. Sprawdź pompę i nastawnik oraz wszystkie wężyki czy gdzieś nic nie cieknie. Takie spalanie jak masz to na TDS-a naprawdę za dużo.

Simon najlepiej jak spotkasz się z kimś kto ma TDS-a i zobaczysz jak chodzi silnik, jak się jeździ itp. Powinno ci to dużo pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zakup TDS-a to proponuję go dobrze rozgrzać pojeździć zgasić i po 5 minnutach odpalić ponownie jeśli nie będzie problemu i jeśli nie faluje to najbardziej awaryjna część czyli nastawnik raczej w porządku , choć najlepiej sprawdzać na kompie

Edytowane przez rychu1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I kupiłem E34 w kombiaku 525tds i jestem zadowolony jak na razie pali zawsze zimny i ciepły bez problemów obroty nie faluja. Przypuszczam że spala w mieście 10-12 w trasie zato zauważalnie dużo mniej, niestety ciężki kolos swoje spalić musi, mam E30 1.8 i pali podobnie i trasa mu dużej różnicy nie robi :)

Dzięki za posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...