Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Witam Wszystkich.Pytanie o charakter R1200ST


Numachi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na wstępie- Witam Wszystkich. Właśnie sprzedałem SV1000s i jestem przed kupnem następnego motocykla. W głowie telepią się dwie myśli R1200ST i FJR1300.Jednak szala przechyla się na stronę BMW-i:) Obawiam się tylko charakterystyki pracy silnika. SV1000s to naprawdę fajny sprzęt.Imponująca moc i dobry moment obrotowy.Jedynym mankamentem to gwałtowna reakcja na najmniejszy ruch manetką.W jedna czy drugą stronę.Silnik po puszczeniu gazu mocno trzymał.Przytrafiał się uślizg tylnego koła kiedy jechałem w zlorzeniu,a przesadziłem z popuszczeniem manetki.Niejednokrotnie tętnice zagrały:) Jak wygląda sprawa w boxerze? Charakter silnika i jego reakcje w R1200 są podobne do stylu pracy silnika V z SV1000? Rzędówek miałem kilka.V-kę przerobiłem przez ostatnie 2 sezony. Jednak nic nie wiem o stylu boxera :sad: Nie chce wpakować się na minę.Odpowiada mi bardziej styl pracy silnika rzędowego.Jeżeli boxer nie jest tak bezkompromisowy jak silnik SV to nie mam problemu co wybrać. Jeśli może ktoś pomóc w tej sprawie to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej , od jakiegoś czasu jezdze R1150GS , raczej wrażeń i tej bezkompromisowości z SV-ki tutaj nie masz sie co spodziewac , motocykl jest 100% przewidiywalny , żeby nie powiedziec "ciastowaty". Mi też bardziej odpowiada charakterystyka pracy japońskiej rzędowej czwórki , kolega jezdzi XJR 1300 i niestety BMW za każdym razem

zostaje z tyłu chociaż moc bardzo zbliżona. Za to boxera nie trzeba tak kręcic jak rzędowki żeby jechał i to jest jedyna rzecz która łączy go z V-ka. Na GSce zrobiłem juz ponad 40 000 km zjezdziłem większą częśc europy. To co przemawia za BMW to trwałośc , trwałośc i jeszcze raz trwałośc. Osiągami nie powala bo robi go pierwszy lepszy japończyk.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Pershing za odpowiedz.Coś mi temat przybliżyłeś.Wracam 28.02.10 z trasy (jeżdżę ciężarówką) i będę kupował sprzęt. Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na R1200ST. Jednak w głowie wciąż kolebią się myśli o FJR. Chyba decyzja zapadnie w ostatniej chwili. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...