Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy mam pytanko po wypiaskowaniu felg aluminiowych chcialbym je pomalowac podpowiedzcie jaka farbe do tego uzyc , czego mozna dolozyc aby efekt byl jak najładniejszy:?:Z gory dziekuje za podpowiedzi:)uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Malowałem zwykłym lakierem

Bo oryginalnie są malowane najpierw czarnym akrylem a potem specjalnym lakierem w ciągu 24h ( ten specjalny lakier 600zł litr)

i wyglądają zaje*iście, a po zwykłym lakierze jakiego urzyłem to nic specjalnego, gdyby to były moje fele to bym rant spolerował a środek np czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bazy nie dodaje się utwardzacza tylko do Claru

zwykła srebrna farba w mieszalni przyłożyłze 2 kartoniki wybrał najpodobniejszy i zrobił 250ml + rozpuszczalnik starczyło i sie sporo zostało zobacze po czasie jak te fele wyglądają a test extramalny bo Bunia 445KM ;) M5 masakra....

Edytowane przez patryk konin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie witam

postawowa roznica lakier proszkowy wytrzyma w temperaturze niemal 200st c czyli przy ostrzej jezdzie czy gwałtownym malowaniu niepowrzera wam sie zaden syf z klockow a dobrze wiecie jak czsami nieda sie przednich felg domyc

po 2 piaskowanie hmm wiedzcie ze jak felgi byle malowane naprawiane czy maja jakie kolwiek odpryski i dostała sie woda to aluminium sie utlenia!!! i gdy bedziecie piaskowac powstana ubytki ktore po wymalowaniu dadza wam nierowna powłoke1.

wrazie potrzeby ja czyszcze felgi chemicznie w jednej z firm pod wrocławiem ktora produkuje felgi KOSZT CZYSZCZENIA Z MALOWANIE 250ZŁ tak ze niewiem czy jest ses ryzykowac z normalna farba

pozdrawiam Matrix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli felga jest odpowiednio przygotowana, pomalowana i wysuszona to po pierwsze klar tak nie odfrunie jak to wyszło u Patryk-Konin, ani nie zniszczy się po jednym sezonie. Pomalowałem trochę kompletów i wiem coś o tym. Po pierwsze do przygotowania i malowania zrzucasz oponę, a nie oklejasz wkoło. Ranty gdzie przylegają opony są bardzo ważne i nie zostawia się tego nie zrobionego. Można też kupić twardszy klar, poza tym powinno się dobrze go wysuszyć, wygrzać. A jeśli bazę przesuszysz to będzie lakier odfruwał, to normalne. Nie czeka się z nałożeniem klaru jakieś 20 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...