Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec bardzo slabo bierze mi reczny te srobki przy recznym juz sie skonczyly wiec moje pytanie brzmi czy jest jeszcze jakas inna regulacja? gdzies w bebnie? BMW E30 1.8i Szczeki sa jeszcze ok jak malowalem bebny rok temu byla jeszcze przynajmniej polowa....:mrgreen:

Nieruszalbym tego bo reczny jest mi zbedny ale przeglad sie zbilza...:lol:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bębnie jest regulacja, nie wiem jak w BMW e30, ale np w Mercedesie 124- może jest podobnie - można to wyregulować (nieodkręcając nawet felgi) poprzez wykręcenie jednej śruby koła, podniesienie jednej strony i przyświecając punktową latarką trzeba znaleźć takie jakby kółko zębate...

nom, kiedy koło już będzie widać, bierzesz mały śrubokręcik i powoli kręcisz w dół, co chwilę sprawdzając czy koło się kręci bez oporów,

ale czy w e30 jest tak samo to nie wiem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieruszalbym tego bo reczny jest mi zbedny ale przeglad sie zbilza...

Wstydź się... Ja pierwsze co jak kupiłem auto to zrobiłem ręczny bo się kończył, mój Tato kiedyś dzięki temu hamulcowi zatrzymał auto prawie w poprzek drogi.. ale zatrzymał sie sam a nie na innych.. (pękł przewód hamulcowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz chyba rozumiem jak ten regulator dziala on oddala ten sreby element co trzyma linke?? i dzieki temu linka sie naciagnie?? tylko jak sprawdzic czy juz niewsykoczyl do konca? reczne go wysunac? tam ze zdjecia widac ze ten srebny element juz prawie dotknal zawleczki od szczeki to nie oznacza ze to jest juz jego kres??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator jest na dole, to ta zębatka o której piszesz. Linki (lewa i prawa strona) ręcznego naciąga się pod dźwignią ręcznego - zaciągasz do góry ściągasz osłonę i pod nię masz dwie linki z regulacją.

Regulatorem kręcisz jak masz założony bęben przez otwór na szpilkę do koła. Służy to do ustawienia szczęk aby równomiernie hamowały i zbierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co piszesz to ten regulator nie jest do ustawiania linki od recznego? ja wiem ze tam przy dzwigni sa srubki do regulacji problem w tym ze one sie juz skonczyly.... jutro bede cudowal z taka mega prowizorka moze sie uda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...