Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Demontaz grilla, przed liftingiem.


zerosuper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jak zdemontować przedni grill? Dziś z tym walczyłem ale poległem, nie chce nic połamać.

Nosek z nerkami jest na dwóch zatrzaskach od góry, odkręciłem też po dwie śruby trzymające okulary od góry, ale coś trzyma na dole, chyba przy końcach blendy pod światłami. Jak to zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie to robiłem

-zderzak(szczeliny+wymiana belki zderzaka)

-wymiana żarówek w ringach

-czyszczenie soczewek reflektorów mijania

więc gril , atrapy i ramki z reflektorami wyjmowałem

Czas operacyjny 2,5h także spokojnie dasz sobie radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię żeby nie zakładać nowego tematu,fotki dotyczące demontażu niestety na każdym forum zdechły,ma ktoś może coś na kompie jeszcze?Czeka mnie demontaż grilla w e34 i nie chce niczego połamać,najbardziej chodzi mi o fotkę tego elementu opisanego tu jako 9 który trzeba wcisnać od dołu po zdjęciu zderzaka .Ktoś coś?uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz śrubki/spinki, z góry w rogach przy lampie wciskasz długim wkrętakiem (pod to jest nawet wycięcie w okularach lampy) element nr. 9 i schodzi - zderzaka nie trzeba ściągać. Zresztą taki postęp prac przewiduje dokumentacja taktyczno techniczna. No ale jeżeli chcesz ściągać zderzak to ściągnij :)

[ATTACH=CONFIG]38686[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]38687[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]38688[/ATTACH]

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niepotrzebne wydawało mi się zwalanie zderzaka,ale nie napisali nigdzie że jest dostęp i wciska się ten element od góry,autu się nawet nie przyglądałem jeszcze więc zielony jestem w temacie.Czyli na 1 twojej fotce śrubokręt jest wciśnięty w otwór do zwolnienia tego zacisku,a przy nerkach na środku atrapy nie ma już żadnych zaczepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubokrętów pod dostatkiem,jutro się za to wezmę.:wink:

Edit zrobiłem to dzisiaj,akcja przeprowadzona bez problemów.Pękły spinki kapturki trzymające reflektor(Taka jest oficjalna nazwa tego) i cały latał sobie.

9d9d76b267aacc5bmed.jpg

Aż takie szkody wyniknęły z walnięcia w Daniela.

Edytowane przez grzesiek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...